Spotkania z czytelnikami czyli… odkrywam powołanie pedagogiczne ;-)

Z racji tego, że jakiś czas temu wydałam książkę „Pamiętnik Modowej Blogerki”, zaproszono mnie w kilka miejsc, aby opowiedzieć o tej publikacji oraz o blogach modowych. Muszę przyznać, że najmilej wspominam te spotkania z gimnazjalistami i licealistami, co więcej, rozmawianie o modzie z taką młodzieżą jest naprawdę ciekawym doświadczeniem.


Muszę przyznać, że Ryki, moje rodzinne miasto naprawdę miło zareagowało na to, że wydałam pierwszą w swoim życiu książkę. Oprócz tego, że otrzymałam wiele naprawdę miłych komentarzy, to posypało się również kilka zaproszeń w ramach spotkania z młodymi ludźmi. Książka była pretekstem do tego, aby poruszyć temat mody, aby wejść w dyskusję z młodzieżą na temat tego czym dla nich jest moda i jakie mają do niej podejście.

Hasłem przewodnim moich prezentacji było zdanie powiedziane przez Coco Chanel – „Moda, w której nie można wyjść na ulicę nie jest modą”. Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. W ogóle Chanel jest autorką wielu trafnych uwag na temat mody, zawsze uważałam ją za pewnego rodzaju autorytet ze zdrowym spojrzeniem na modową rzeczywistość (swoją drogą czytałam fajną biografię Chanel, zapraszam do dawnego wpisu, gdzie zaprezentowałam wam moje książki o modzie).

Jakie są moje spostrzeżenia po tych spotkaniach? Na pewno młodzi ludzie chcą rozmawiać o modzie, ale nie tylko pod tym kątem, że jest ona kolorowa i przyjemna, ale chcą też mówić o tym, jak moda wpływa na relacje między np. kolegami i koleżankami w szkole, jak ocenia się tych, którzy są „bardziej modni” od innych, jakie można mieć problemy i profity w związku z byciem modnym. Dyskusja z młodymi ludźmi na takie tematy jest naprawdę ciekawa!


Książka o modzie
Ksiazka o modzie Pamiętnik Modowej Blogerki
Spotkanie z blogerka
Spotkanie blogerka ksiazka o modzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge