Płatności błyskawiczne w polskich sklepach – jak to działa?

Szybkie i bezpieczne płatności online możliwe jest między innymi dzięki płatnościom błyskawicznym. Polacy chętnie korzystają z takich form płatności jak Przelewy24, PayU czy BLIK. Powodów jest wiele: gwarancja anonimowości, błyskawiczny przelew kasy do sklepu i możliwość płatności mobilnej.

płatności błyskawiczne

Płatności błyskawiczne w polskich sklepach – jak to działa?

Ani banki, ani sklepy online nie pobierają za tego typu transakcje dodatkowych prowizji. Wszystko to sprawia, że płatności błyskawiczne są dziś u szczytu popularności. Przyjrzyjmy się zatem, na czym polega ta forma płatności i czy rzeczywiście nie jest pozbawiona wad. Skupimy się tutaj na jednej z nich i opowiemy na przykładzie kasyna w sieci, jak łatwo wpłacić depozyt.

Płatności Blik – co to jest?

Polski pośrednik płatności online BLIK powstał w 2013 roku z inicjatywy banków zrzeszonych w Polskim Standardzie Płatności. Dziś do programu PSP przystąpiło kilkanaście największych banków. Wśród nich są:

● Alior Bank,
● Banku Millennium,
● Santander Bank Polska,
● ING Bank Śląski,
● mBank

Płatności BLIK pozwalają na zawieranie transakcji w sklepach internetowych, szybkie przelewy oraz na wypłatę pieniędzy z bankomatu bez dodatkowych prowizji. Aby korzystać z kasyna online z BLIK-iem wymagana jest jedynie aplikacja jednego z powyższych banków i połączenie internetowe. Kody BLIK można także generować w poprzez stronę internetową serwisu
bankowego.

Każdego roku BLIK rejestruje setki milionów płatności i stał się najpopularniejszą formą płatności błyskawicznych na terenie RP – w ten sposób można zapłacić za wszystko, od transakcji na Allegro po zakup diety pudełkowej. Nic dziwnego, że wzbudza on także zainteresowanie miłośników gier hazardowych.

płatności sms

Jak złożyć depozyt w kasynie za pomocą BLIK

Kasyna internetowe pozwalają na złożenie depozytu poprzez BLIK tylko za pośrednictwem w kilku popularnych portfel i wirtualnych: Muchbetter, MiFinity oraz Revolut. Aby móc wpłacić pieniądze w kasynie online i cieszyć się grą, musimy więc najpierw założyć konto w jednym z tych trzech serwisów. Jest to na szczęście prosta procedura i po weryfikacji tożsamości możemy od razu przelać środki finansowe do e-portfela, a następnie złożyć depozyt w kasynie.

W celu złożenia depozytu musimy zalogować się do ulubionego kasyna. W kolejnym kroku:

1. Przechodzimy do działu z płatnościami.
2. Jako metodę płatności wybieramy Muchbetter, MiFiniti albo Revolut.
3. Podajemy interesującą nas kwotę w złotówkach.
4. W nowootwartym oknie przechodzimy do wybranego portfela wirtualnego.
5. Wpisujemy login i hasło.
6. Zatwierdzamy transakcję w aplikacji bankowej lub na stronie banku wpisując kod PIN bądź hasło.

Pieniądze od razu powinny znaleźć się naszym saldzie w kasynie.

Wypłata wygranej w kasynie za pomocą BLIK

Pomysłodawcy BLIK chcieli stworzyć platformę do szybkich płatności. Jednak pamiętajmy o tym, że BLIK nie świadczy klasycznych usług bankowych. W związku powyższym nie ma możliwości przelania wygranej z kasyna za pomocą tej usługi.
Jednak głowa do góry! Gracze z Polski mogą łatwo wypłacać wygrane z hazardu na jeden ze wspomnianych wyżej portfeli wirtualnych. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ po rozpatrzeniu wniosku o wypłatę pieniądze natychmiast trafiają z kasyna na nasze saldo. Wszystkie trzy powyższe e-portfele oferują swoim klientom karty płatnicze Visa lub Mastercard, jeśli więc zgromadziliśmy na nich środki i nie chcemy ich przelewać do polskiego banku, możemy łatwo dysponować nimi w polskich sklepach i bankomatach.

Zalety i wady korzystania z BLIK w kasynach online

Płatności błyskawiczne posiadają wiele zalet. Przesyłając pieniądze w sklepie internetowym albo w kasynie online, nie podajemy numeru karty kredytowej i w związku z tym nasze dane są bezpieczne. Czy oprócz zalet BLIK posiada jakieś wady? Spójrzmy na poniższe zestawienie.

ZALETY WADY
Muchbetter, Revolut i MiFinity są obecne w
większości kasyn online
Przy pomocy BLIK możemy realizować tylko
płatności w złotówkach
Błyskawiczny przelew depozytu do kasyna Gracz musi korzystać z e-portfela
Brak prowizji ze strony operatora Limity jednorazowych transakcji ustalane przez bank
Mobilna płatność w zasięgu ręki Konieczność posiadania konta w jednym z polskich banków
Łatwa płatność z laptopa lub komputera
stacjonarnego
 
Możliwość otrzymania bonusu od wpłaty za
pomocą jednego z e-portfeli
 
100% bezpieczne transakcje  
Anonimowość  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge