5 sposobów na skuteczne oczyszczanie twarzy – znałyście te sposoby?

Oczyszczanie oraz demakijaż twarzy należy do naszych codziennych rytuałów. Warto wykonywać te zabiegi pielęgnacyjne tak, aby faktycznie przynosiły zamierzony efekt. Nie jedna osoba popełnia błędy przy myciu twarzy, czego efektem jest pewien dyskomfort oraz problemy skórne. Jak to robić prawidłowo?

jak myć twarz

Jak myć twarz?

Dlaczego prawidłowe oczyszczanie twarzy jest tak ważne? Nasza cera oraz nasza twarz jest naszą wizytówką. Każdej kobiecie zależy na tym, aby wyglądać pięknie, świeżo, promiennie, elegancko. Nie sztuką jest tylko ładnie się wymalować, sztuką jest również po całym dniu twarz prawidłowo oczyścić. Dlatego też mam dla Was poradnik, gdzie opisałam kilka sposobów na skuteczne oczyszczanie twarzy. Nie trzeba używać wszystkich na raz, ale warto mieć ten swój ulubiony sposób na mycie twarzy, które jest zarówno przyjemny, jak i skuteczny. Odpowiem więc na pytanie – czym myć twarz rano?

W sklepach mamy ogromny wybór produktów kosmetycznych do oczyszczania twarzy. Dylemat pojawia się jednak przy ich wyborze. Pianka czy żel do mycia twarzy? Czy potrzebny jest dodatkowo tonik? Czy olejki do twarzy faktycznie są dobre do mycia cery? Czy produkty micelarne są w stanie pozbyć się całego makijażu z twarzy? Te, i wiele innych pytań zadaje sobie płeć piękna podczas wyboru kosmetyków do mycia twarzy. 

mycie twarzy prawidłowe

Oczyszczanie twarzy szczoteczką soniczną

Zacznę od mojego ulubionego sposobu na oczyszczanie twarzy, jakim jest używanie szczoteczki sonicznej. Szczerze, żaden inny sposób nie powodował tak przyjemnego uczucia czystości cery. Muszę przyznać, że jest to mój zdecydowany faworyt. Tysiące drgań szczoteczki faktycznie mają moc pozbywania się w całości resztek makijażu. Takiego efektu nie osiągniemy na przykład podczas zmywania make-upu jedynie wodą micelarną i płatkami kosmetycznymi. Szczoteczki soniczne można kupić w różnych przedziałach cenowych, także każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Płatki albo rękawice z mikrofibry

To jedne z coraz częściej używanych gadżetów do mycia twarzy. Niektórzy mówią, że “ktoś, kto wpadł na pomysł stosowania ściereczki z mikrofibry do mycia twarzy jest po prostu genialny”. Mikrofibra to tkanina, która doskonale absorbuje wodę. Stosowana na skórę działa na nią również peelingująco. Mikrofibra dzięki swojej strukturze potrafi skutecznie oczyszczać twarz nawet z tych najmniejszych drobinek makijażu. Jej wielką zaletą jest niska cena produktów do oczyszczania twarzy. Możemy je kupić w postaci tak zwanych wielorazowych płatków, rękawic do mycia twarzy czy ściereczek.

Nie używaj mydła albo żelu pod prysznic

Podobno bardzo duża grupa kobiet używa takich produktów do mycia twarzy. To duży błąd w codziennej pielęgnacji. Cera ma inną budowę od reszty ciała i potrzebuje specjalnie do tego przystosowanych kosmetyków. Takie produkty bardzo wysuszają cerę. Tak samo nie warto używać jedynie wody do oczyszczania twarzy, a już w szczególności, gdy używamy kosmetyków kolorowych.

Myj twarz wieczorem, ale i rano

Warto o tym pamiętać. O ile do wieczornego oczyszczania warto się przyłożyć porządnie, tak to poranne niech będzie już tylko szybkim rytuałem, który wspomoże wieczorne, porządne oczyszczanie twarzy. Jeżeli jakieś resztki makijażu nie zostały usunięte wieczorem, pozbędziemy się ich podczas szybkiego porannego mycia. W tym celu warto używać np. lekkie pianki do mycia twarzy. Aby lepiej wpłynąć na ukrwienie skóry twarzy, warto naprzemiennie zastosować ciepłą i zimną wodę.

Metoda OCM do oczyszczania twarzy olejkami

OCM to skrót od wyrażenia “oil cleansing method“. Metoda ta polega na oczyszczaniu skóry twarzy olejami roślinnymi, zwykle mieszanką oleju rycynowego i oleju bazowego. Aby zastosować metodę OCM do oczyszczania twarzy, wykorzystaj mieszankę dwóch olejów: wybranego oleju bazowego oraz oleju rycynowego. Olej rycynowy doskonale wiąże zanieczyszczenia i radzi sobie ze zmywaniem makijażu. 

mycie twarzy olejem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge