Bonding zębów moje wrażenia po zabiegu i efekt finalny [ZDJĘCIA]

Bonding zębów był jedną z najlepszych decyzji, jaką podjęłam w kwestii estetycznej poprawy mojego wyglądu. Jestem już dokładnie rok po wykonaniu bondingu, dlatego też mam dla Was cały szereg moich wrażeń oraz merytoryczne informacje związane z tym zabiegiem.

łódź bonding zebów

efekt bondingu w klinice Gold Dentica w Łodzi

Bonding zębów na czym polega ten zabieg?

Jestem rok po zabiegu bondingu zębów wykonanego w Łodzi, w klinice Gold Dentica (wejdź na stronę i sprawdź informacje o tej klinice), dlatego postanowiłam Wam wreszcie o tym szczegółowo opowiedzieć. Zacznę od tego dlaczego w ogóle zdecydowałam się na bonding zębów. Kiedy się o nim dowiedziałam, był on nazwany jako bezbolesna korekta zębów. Generalnie mój uśmiech był w porządku, zęby dosyć równe, jednak zawsze miałam ochotę poprawić jego wygląd. Samo wybielanie co jakiś czas nie przynosiło zadowalających efektów, a na tak radykalny krok jak licówki porcelanowe na pewno bym się nie zdecydowała. Któregoś dnia wyświetlił mi się artykuł o bondingu zębów, jako nieinwazyjna forma poprawy wyglądu zębów. Stwierdziłam to coś idealnie dla mnie. Dlaczego?

Ponieważ bonding jest zupełnie odwracalną formą poprawy wyglądu naszych zębów. Zabieg nie wymaga ani piłowania zębów, ani ich usuwania, szlifowania. Tak w skrócie na nasze zęby nakłada się cieniutka warstwę kompozytu i utwardza lampą UV. Tak można opisać ten zabieg w jednym zdaniu. Jeżeli po wizycie efekt nie będzie dla nas zadowalający, możemy zmieniać kształt zębów, wydłużać je, skracać, aż do uzyskania wymarzonego efektu. Tym samym możemy dojść do perfekcji. Warto obejrzeć metamorfozy uśmiechu po bondingu zębów, wtedy z pewnością bardzo szybko się do niego sami przekonamy. 

Po roku czasu mogę Was zapewnić, że w ciemno możecie zgłosić się do kliniki Gold Dentica w Łodzi, gdzie ja wykonałam mój zabieg. Znajduje się tam supernowoczesna infrastruktura, która pozwala na perfekcyjne wykonanie bondingu zębów oraz wszelkich zabiegów związanych ze stomatologią. Jestem w pełni usatysfakcjonowana jakością wykonania tego zabiegu, dokładnością oraz precyzją nakładania bondingu. Po roku czasu bonding trzyma się idealnie, a ja mogę cieszyć się pięknym, równym i białym uśmiechem. Nie zliczę ile osób zapytało mnie już przez ten rok, gdzie tak pięknie wybieliłam zęby. Sztuką jest zrobić bonding tak, aby nie było widać, iż zrobiliśmy sobie totalną metamorfozę naszego uśmiechu. Zmiana ma być stosunkowo naturalna, bardziej subtelna od licówek porcelanowych. I co ciekawe, po roku ząbki są cały czas równe i białe. Dodam, że codziennie pije kawę oraz herbatę “litrami”. Nie wpływa to znacząco na zmianę koloru bondingu, ale co kilka miesięcy trzeba udać się na piaskowanie w celu oczyszczenia ząbków.

bonding zębów

Dr. n.med. Agnieszka Kozak-Rusinek – Kierownik ​Kliniki​​​, lekarz dentysta

Bonding zębów etapy wykonania zabiegu

Od czego więc zacząć? Na początku warto oczywiście sprawdzić u stomatologa, czy mamy zdrowe zęby. Na zębach nie może być próchnicy. Także jeżeli jest potrzeba, to zaczynamy od przeglądu zębów i ewentualnego leczenia. Następnie ze zdrowymi ząbkami udajemy się do kliniki na pobranie wycisków. Możemy również wcześniej wykonać tak zwany projekt uśmiechu, czego efektem są specjalne nakładki. Dzięki nim jeszcze przed bondingiem możemy zobaczyć efekt tego zabiegu. Wykonałam taki projekt uśmiechu, jednak stwierdzam, że nie jest to specjalnie konieczne. Zęby i tak modelowane są na początku zgodnie z wizją lekarza dentysty, a następnie korygowane przez pacjenta podczas wykonywania całego zabiegu. Tak wykonało mierzenie nakładek i sprawdzanie efektu bondingu. Muszę przyznać, że byłam zadowolona już za pierwszym razem i nie wymagałam żadnych poprawek projektu uśmiechu. 

zabieg bondingu zębów

bonding łódź

Czy zabieg bondingu można wykonać w jeden dzień? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, na ile zębów bonding będzie nakładany. Czasem wystarczy poprawa kilku zębów i wtedy faktycznie można to zrobić w jeden dzień. U mnie bondingowi zębów poddane były górne zęby do piątek, oraz dolne do czwórek. Także wykonanie bondingu na takiej ilości zębów trwało by cały dzień i byłoby niezwykle męczące, zarówno dla mnie, jak i dla lekarza dentysty. Dlatego też nie polecałabym wykonywania bondingu wielu zębów na jednej wizycie. Tym bardziej, że jeśli rozbijemy to na kilka wizyt, będzie więcej czasu na oswojenie się z nowymi ząbkami i zgłoszenie ewentualnych poprawek.

Na czym polega zabieg bondingu? Lekarz dentysta najpierw przygotowuje zęby do zabiegu oczyszczając je, a następnie nakłada na każdy ząb cienką warstwę kompozytu, modelując przy tym jego kształt. W zależności od potrzeb, zęby można wydłużać, powiększać, zasklepiać przerwy między zębami. Możemy doprowadzić do efekty, że zęby będą idealnie równe i zlikwidują się wszelkie odstępy między zębami. Kompozyt utwardzany jest lampą UV.

Czy zabieg bondingu boli? Zabieg bondingu jest całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu można poczuć się trochę jak “na plaży”. Leżymy sobie, a lekarz dentysta po prostu wykonuje swoje zadania. Owszem, zawsze zabiegi związane z zębami będą wywoływać u niektórych pewien dyskomfort. Jednak nie trzeba się obawiać bólu. Nasze zęby nie są ani wiercone, ani piłowane. Absolutnie polecam ten zabieg nawet osobom, które panicznie boją się fotela dentystycznego. W przypadku bondingu nie czeka Was nic nieprzyjemnego.  

Czy zabieg bondingu jest trwały? Generalnie tak, jednak trzeba liczyć się z możliwością ukruszenia warstwy kompozytu. Mnie zdarzyło się to na przykład w sytuacji, gdy ugryzłam twardego, zamrożonego M&Ms-a z lodów McFlurry. Drugi raz jeden ząb ukruszył mi się z racji tej, że jednak po jakimś czasie w zgryzie po prostu coś się zahaczało i za kilka miesięcy ułamał mi się kawałeczek kompozytu. Jednak ten wrażliwy punkt został wychwycony przez lekarza dentystę i nie miałam już takiej sytuacji. Z bondingiem trzeba po prostu się oswoić, sprawdzić jak ułoży się nasz zgryz, jak zęby zaczną pracować. Pewne rzeczy do poprawy mogą po prostu wyjść w czasie, ale wszystkie jest do idealnego wyregulowania. 

Czy zabieg bondingu jest odwracalny? Zdecydowanie tak. Gdyby po jakimś czas naszła nas ochota na powrót do pierwotnego wyglądu zębów, bez problemu można zdjąć nałożone warstwy kompozytu. Bonding zębów jest nieinwazyjny dla naszego uśmiechu. Niczym nie ryzykujemy, a możemy tylko zyskać dużo piękniejszy uśmiech.

Ile kosztuje zabieg bondingu? Cena zawsze ustalana jest indywidualnie, gdyż każdy pacjent ma inne potrzeby. Warto wybrać się na wizytę, aby poznać wszystkie szczegóły oraz koszty za całość.

bonding zebów efekt

efekt bondingu w klinice Gold Dentica w Łodzi

Bonding w Łodzi

Klinika Gold Dentica, w której wykonałam zabiegi mieści się w Łodzi. Czyli w samym centrum Polski, gdzie naprawdę łatwo dojechać z różnych kierunków. Oczywiście miejsc, gdzie można poddać się bondingowi jest wiele, ale ja polecam Wam miejsce sprawdzone przeze mnie, po rocznym etapie współpracy. Przez ten czasu odbyłam wiele wizyt w klinice, między innymi te awaryjne, gdy ukruszył mi się ząb po ugryzieniu twardego orzecha i potrzebowałam pilnego “ratunku”. Zawsze szybko udało mi się umówić wizytę, korekty były wykonywane szybko i sprawnie. Z pewnością muszę pochwalić przemiły i niezwykle profesjonalny personel kliniki Gold Dentica. Klinika posiada dwa oddziały w Łodzi, jeden na ulicy Ogniskowej, a drugi na Pomorskiej. 

Dla mnie bonding zębów w klinice Gold Dentica był jednym z najlepszych zabiegów z zakresu beautu. Piękny uśmiech dodaje pewności siebie, poprawia jakość relacji z ludźmi. To jedna z najlepszych inwestycji związana ze swoim wyglądem. Szczerze polecam zarówno sam zabieg bondingu, jak i klinikę Gold Dentica w Łodzi.

bonding zebów w łodzi

Dr. n.med. Agnieszka Kozak-Rusinek – Kierownik ​Kliniki​​​, lekarz dentysta 

zęby bonding efekt bonding efekty

Bonding Łódź wejdź na stronę Gold Dentica

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge