Czym jest endermologia LPG? Dlaczego tyle kobiet ją wykonuje?

Endermologia LPG Alliance to rodzaj masażu wykonywanego za pomocą specjalnego sprzętu, który pobudza organizm do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, a także pomaga w redukcji cellulitu. W dalszej części tekstu opowiem czym jest ten zabieg i jakie główne efekty endermologii można wskazać.

endermologia-lpg-co to

źródło zdjęcia: wizaz.pl

Endermologia LPG – co to jest

Walka z cellulitem, nadmierną tkanką tłuszczową i skórą pozbawioną jędrności nie jest łatwa. Zdrowa, zbilansowana dieta o niskim indeksie glikemicznym oraz aktywność fizyczna czasami nie wystarcza, by móc cieszyć się piękną i gładką skórą. Problem z poprawą wyglądu naskórka mają najczęściej osoby, które gwałtownie przybrały i utraciły nadmierne kilogramy.

Skóra nie ma dość czasu na regenerację i może pojawić się cellulit. Na szczęście istnieją profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które pomagają poprawić stan skóry. Jednym z takich zabiegów jest endermologia LPG Alliance – rodzaj masażu wykonywanego za pomocą specjalnego sprzętu, który pobudza organizm do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, a także pomaga w redukcji cellulitu. W dalszej części tekstu opowiemy sobie, czym jest ten zabieg i jakie główne efekty endermologii można wskazać.

Czym charakteryzuje się endermologia LPG?

Zabieg endermologii LPG to skuteczna i bezinwazyjna metoda modelowania sylwetki oraz ujędrnienia ciała. Jest rodzajem masażu, do którego wykonania nie wykorzystuje się siły rąk, a specjalistyczny sprzęt. Podczas trwania zabiegu można się zrelaksować i na chwilę zapomnieć o zadaniach i obowiązkach, podobnie jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego, relaksującego masażu. Zadaniem endermologii LPG nie jest usuwanie napięcia z mięśni, a poprawa wyglądu skóry, redukcja cellulitu i modelowanie sylwetki. Zabieg ten można wykonywać właściwie na każdej partii ciała, chociaż najczęściej skupiamy się na miejscach opornych, takich jak: uda, pośladki czy brzuch, gdzie mogą występować złogi tłuszczu, a w konsekwencji nieco więcej ciała.

endermologia lpg co to jest

Jak wygląda zabieg endermologii?

Zanim przejdziemy do tego jak wygląda przebieg zabiegu endermologii, skupmy się na tym, co go poprzedza. Najpierw pacjent umawia się na wizytę, podczas której kosmetolog przeprowadza z nim wywiad. Na tej wizycie ustala się ilość i czas zabiegów. Pacjent ma również okazję opowiedzieć o swoim zdrowiu i potencjalnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu endermologii LPG Alliance. Na koniec informuje się pacjenta o tym, jak przygotować się do endermologii. Wytycznych nie ma wiele, ważne jest picie dużej ilości wody oraz zadbanie o skórę, gdyż zabiegu nie można wykonać, jeśli występują uszkodzenia skóry lub stany zapalne.

Termin wizyty ustalony, pacjent zjawia się w gabinecie – co dzieje się dalej? Musi on nałożyć specjalną odzież zabiegową, do której przykłada się głowicę urządzenia wykorzystującego podciśnienie. Zabieg wykonywany jest za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Ów rolki poruszają się w różnych kierunkach z odpowiednim naciskiem, co przyśpiesza produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego przez tkanki. Podczas zabiegu, jakim jest endermologia LPG, nie wykorzystuje się żadnego znieczulenia, a szybka penetracja tkanki przyśpiesza proces usuwania toksyn z organizmu. Komórki tłuszczowe są rozbijane, a następnie wydalane z organizmu. Należy pamiętać, że zabieg endermologii wolno wykonywać nie częściej niż 2-3 razy na tydzień. Poddanie się kompletnej serii zabiegów pozwala na otrzymanie najlepszych rezultatów i poprawę wyglądu ciała.

Endermologia LPG – jakie są wskazania do zabiegu?

Spowolniony metabolizm, wiotka skóra biustu i wyraźne oznaki cellulitu to wskazania do wykonania zabiegu endermologii LPG. Jeśli chcemy cieszyć się piękną skórą, poprawić krążenie krwi, a także pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, to zabieg endermologii będzie dla nas idealny. Dzięki niemu możemy również przyśpieszyć procesy regeneracyjne naskórka, dzięki czemu ciało będzie wyglądało znacznie lepiej. Endermologia LPG Alliance jest polecana także kobietom po porodzie, gdyż pozwala zmniejszyć fałdę skórną czy widoczność blizny po cięciu cesarskim. Zabieg pomaga również w pozbyciu się wszelkich innych blizn znajdujących się na ciele.

co to jest endermologia lpg

źródło zdjęcia: biznews.com.pl

Jakie efekty daje endermologia LPG Alliance?

Widoczne ujędrnienie, zmniejszone obrzęki ciała powstałe na skutek gromadzenia się wody w organizmie, mniej widoczny cellulit, redukcja tkanki tłuszczowej – to główne rezultaty zabiegu. Endermologia LPG Alliance to seria skutecznych zabiegów, które pozwalają na modelowanie sylwetki i usuwanie toksyn z organizmu. Działają one na głęboko schowaną tkankę tłuszczową pacjenta w taki sposób, w jaki często nie mogą zadziałać ćwiczenia fizyczne.

Endermologia LPG – najważniejsze przeciwskazania

Przeciwwskazań do wykonania zabiegu endermologii LPG nie ma wiele. Wśród tych nielicznych znajdują się:

  • zapalenie żył;
  • karmienie piersią;
  • choroby nowotworowe;
  • nawet powierzchowne uszkodzenia skóry.

Należy pamiętać, że jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne, bardzo ważna jest regularność. Rezultaty endermologii LPG Alliance – zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej oraz efekt wygładzenia cellulitu – mogą być naprawdę satysfakcjonujące, jednak te rezultaty osiągnąć można dzięki kompletnej serii zabiegów. Nie bez znaczenia jest również przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, aktywność fizyczna oraz kosmetyki do modelowania sylwetki.

endermologia lpg

źródło zdjęcia: superprezenty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge