Gry i kobiety – relacja niemożliwa do zbudowania, czy związek idealny?

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej roli kobiecej części graczy w świecie pokera sportowego i nie tylko, największym gwiazdom oraz ich sukcesom.

KOBIETY I POKER – MEZALIANS CZY UKŁAD IDEALNY?

         Hazard jako forma rozrywki już dawno przestał być kojarzony wyłącznie z męską częścią społeczeństwa. Ulubione gry hazardowe płci pięknej to automaty do gier, czyli tak zwane sloty, ruletka, a także gry losowe – Bingo, loterie i zdrapki. Panie statystycznie rzadziej od panów sięgają po gry karciane, jak bakarat, blackjack czy poker, choć nie jest to oczywiście regułą. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji konkretnej graczki i jej upodobań. Czy zatem poker i kobiety tworzą dobraną parę, czy raczej toksyczną relację?

Kobiety i poker – odrobina historii

         Początki barwnej relacji pokera i kobiet sięgają czasów Dzikiego Zachodu w USA. W saloonowych kasynach swój pokerowy kunszt jako jedna z pierwszych szlifowała Alice Huckert, która z czasem zyskała przydomek Poker Alice. Koleje losu uczyniły ją właścicielką domu publicznego i kasyna, w którym królował właśnie poker. Pokerowa Alice potrafiła jednej nocy wygrać nawet kilka tysięcy dolarów. Kolejną pokerzystką z Dzikiego Zachodu była niejaka Lottie Deno, nosząca miano Królowej Pokera. Urodzona w stanie Kentucky w USA, podróżowała od miasteczka do miasteczka w Texasie budując swoją pokerową fortunę. Na Dzikim Zachodzie królowały też dwie inne pokerzystki – Maria Barcelo i Kitty Reloy, które podbijały także pierwsze kasyna Las Vegas. 

Pierwsza w historii reklama hazardowa dedykowana płci pięknej pojawiła się w Las Vegas w 1943 roku. Dziewięć lat później pierwsza kobieta została krupierką, a konkretniej rozgrywającą w bakaracie, a była nią Shirley Brancucci. Pierwszą Damą Hazardu, która jako pierwsza została samodzielnie właścicielką i operatorką kasyna w Hotelu Hacienda w stanie Nevada, USA. W 1977 roku zorganizowano pierwszy w historii turniej pokerowy World Series of Poker tylko dla kobiet.    

Poker – kobiety, które go pokochały

         Współcześnie, w dobie rozwoju hazardu internetowego jako popularnej i łatwo oraz szeroko dostępnej formy cyfrowej rozrywki dla dorosłych, także w wersji mobilnej, kobiety coraz odważniej korzystają z usług kasyn online. Wiele z nich posiada w swojej ofercie video pokera oraz pokera na żywo z prawdziwymi krupierami obsługującymi stoły w czasie rzeczywistym, czego dobrym przykładem jest renomowany serwis online z rozrywką hazardową BetOnRed Polska, który udostępnia także opcję darmowej gry w trybie demo w celu nabrania pewności w grze. 

Kobiety w pokerze udowodniły już wielokrotnie, że tej pewności im nie brakuje, a ich liczba regularnie rośnie. Zainspirowały je sukcesy w pokerze sportowym takich zawodniczek, jak Celina Lin, Liv Boeree czy Vanessa Selbst, które udowodniły sobie i całemu światu, że poker i kobiety mogą skutecznie iść w parze. Inne przedstawicielki płci pięknej, które pokochały pokera z wzajemnością, to Annette Obrestad, Beth Shak, Cyndy Violette, Erica Schoenberg, Jennifer Harman, Karina Jett, Kristy Gazes, Lynette Chan, Vanessa Rousso czy Victoria Cohen. Które wśród nich są rekordzistkami?   

Największe pokerowe sukcesy kobiet

         Na koniec przedstawimy największe nazwiska kobiecego pokera wraz z sukcesami.

 1. Vanessa Selbst – zdobywczyni pokerowych nagród pieniężnych o łącznej wartości 11,8 miliona dolarów, liderka wszechczasów kobiecych rankingów, ma na koncie:
 • trzy bransoletki World Series of Poker
 • trzy wygrane powyżej miliona dolarów
 • jedna kobieta na szczycie rankingów GPI
 • dziewiętnaście sześciocyfrowych wygranych
 • dwa zwycięstwa w NAPT Main Event
 1. Katie Liebert – w turniejach pokerowych zdobyła w sumie 6,3 miliona dolarów, jako pierwsza kobieta wygrała zawody z pulą nagród o wartości 1 mln $, jej sukcesy to:
 • sześć finałów World Series of Poker
 • bransoletka World Series of Poker
 • jedenaście sześciocyfrowych wygranych
 1. Annie Duke – za zwycięstwa zainkasowała łącznie nagrody pieniężne o wartości 4,3 mln $, w swoim pierwszym turnieju na żywo zajęła 13. miejsce, jej osiągnięcia to:
 • bransoletka World Series of Poker Omaha
 • triumf w WSOP Champions Tour na 2 mln $
 • Annette Obrestad – zwycięstwa w turniejach pokerowych przyniosły jej 3,9 mln $
 • najmłodsza w historii zdobywczyni bransoletki WSOP Europe
 • wielokrotna zwyciężczyni wysokiej rangi turniejów EPT Dublin i WSOP
 1. Kristen Bicknell – zarobiła w sumie 3,7 mln $ za pokerowe wygrane, posiadaczka najwyższego statusu na PokerStars – Supernova Elite, grając 2,5 mln rozdań rocznie: 
 • najlepsza pokerzystka 2018 roku według GPI 
 • zwyciężczyni zawodów Ladies Championship na WSOP 2016, 
 • triumfatorka eventu WSOP Bounty w 2016 roku oraz 
 • najlepsza pokerzystka eventu High Roller podczas APPIS 

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge