Wózek spacerowy i rowerek 2 w 1 – czy to się sprawdza? [TEST]

Jakiś czas temu do rąk moich i Julka wpadł nietypowy wózek. Tak naprawdę to rowerek trójkołowy, który rośnie razem z dzieckiem. Może służyć zarówno jako wózek spacerowy, jak i odrębny rowerek dla malucha. Julek ma 2 latka. Jakie są nasze wrażenia po testowaniu takiej wózkowej hybrydy?

easytwist kinderkraft

Wózek i rowerek 2 w 1 – czy warto?

Julek skończył już 2 lata i jego wymagania co do rozrywki są coraz większe. Zwykły spacer czasem już nie wystarcza, często po prosto “coś się musi dziać”. Dużo radości daje nam spacer rowerkiem trójkołowym, który ma również funkcję spacerówki. EASYTWIST od Kinderkraft to produkt łączący korzyści dla rozwoju dziecka z wygodą rodziców. Zaprojektowany tak, by dzięki modułowej budowie zmieniał się wraz z rosnącymi potrzebami malucha, doskonalił jego umiejętność pedałowania i przygotowywał go do samodzielnej jazdy. To rowerek, dzięki któremu dziecko może rozwijać swoje zmysły, koordynację ruchową oraz zdolności motoryczne podczas każdego spaceru.

Julek wprawdzie dopiero uczy się korzystania z pedałów i jazdy na rowerku, ale spacer takim pojazdem daje mu dużo frajdy. Podoba mu się to, że może kierować swoim rowerkiem, pedałować tak trochę “na niby”, robić “dzyń dzyń” dzwonkiem. Podróż rowerkiem staje się nie tylko zwykłym spacerem, ale atrakcyjną przygodą. Dlatego na przemiennie używamy w różnych sytuacjach albo zwykłej spacerówki, albo właśnie rowerka trójkołowego EASYTWIST od Kinderkraft.

Cena wózka w sklepie Kinderkraft

wózek polecany

Cena takiego rowerka jest moim zdaniem bardzo atrakcyjna, można go kupić za około 599 zł. To inwestycja na wiele lat. Dlaczego? Ponieważ z wózko-rowerka może korzystać dziecko od 9 miesięcy do 5 lat. To model, który rośnie razem z dzieckiem. Rowerek jest wyposażony w praktyczne akcesoria. Wszystkie niezbędne rzeczy można schować do wygodnego worko-plecaka i koszyka na drobiazgi, a ulubioną kawę czy bidon z wodą umieścić w uchwycie na kubek. Warto również dodać, że koła w rowerku są nieprzebijalne i odporne na ścieranie. 

Rowerek prowadzi się bardzo dobrze, bez większego wysiłku. Rączka dla rodzica oczywiście służy również do manewrowania rowerkiem. Robimy to więc razem z dzieckiem. Z montażem rowerka również nie miałam większych problemów, choć musiałam korzystać z pomocy. Trochę to trwało, zanim została złożona całość. Na dalekie podróże raczej zalecałabym lekką spacerówkę, ale na spacery po swojej okolicy taki rowerek sprawdza się idealnie. 

wózki kinderkraft wózek easytwist opinie

Marka Kinderkraft istnieje w Polsce od 2011 roku, a wyróżnia ją wysoki poziomu bezpieczeństwa połączony z atrakcyjnym designem i łatwością użytkowania. Wszystkie produkty spełniają wymagane europejskie normy i posiadają certyfikaty 6 niezależnych europejskich instytucji.

polecany rowerek trójkołowy

Moja opinia o wózku EasyTwist od Kinderkraft

Zarówno ja, jak i Julek mamy o wiele większą przyjemność ze spacerów takim właśnie wózkiem. Cieszy mnie to, kiedy widzę, że dziecko aktywnie bierze udział w przejażdżce, a nie tylko biernie siedzi jak w typowym wózku spacerowym. Manewrowanie wózkiem jak kierownicą również daje sporo frajdy dla prowadzącego taki rowerek. Moim zdaniem to świetna alternatywa dla zwykłej spacerówki, kiedy dziecko potrafi już korzystać z pedałów, albo uczy się z nich korzystać. Po synku widzę jak wiele radości daje mu taka jazda rowerkiem. Dlatego bardzo Wam polecam sprawdzenie u siebie takiej formy wózka spacerowego. Tym bardziej, że jest to wózek na lata, bo rośnie razem z dzieckiem.

rowerek trójkołowy test wózka spacerowego wózek easytwist kinderkraft wózek kinderkraft wózek trójkołowy 

Cena wózka w sklepie Kinderkraft

Comments

  1. avatar says

    Wydaje mi się, że gdybym ja była dzieckiem, to z takiego wózka nie miałabym chęci wychodzić. Uważam, że jest to świetny pomysł, szczególnie dla ruchliwych dzieciaczków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge