Hipsterskie ciuchy | Hipsterska stylizacja

Temat hipsterów stał się już nudny. Słowo hipster weszło już do słownika i nikt nie robi wielkich oczu na wyrażenie hipster. Mimo tego, że nikt nie jest w stanie trafnie określić tego stylu, to zawsze mnie on w pewien sposób fascynował. Każdego dnia zaczynam czerpać z niego coraz więcej.

Hipster style

Kim jest hipster? Według mnie są to ludzie manifestujący swoją niezależność, ubierający się w sposób bardzo nonszalancki, którzy w słuchawkach swoich na przekór modnych odtwarzaczy mp3 mają indie rocka. W skrócie: wyglądają dosyć ciekawie, i raczej nie dam sobie wmówić, że mają oni pogardę odnośnie tego co jest modne. A może to właśnie hipsterzy lansują to, co jest / będzie modne? Chyba nikt nie ma tutaj monopolu na prawdę.

Mieszkałam już w kilku miastach, i w każdym z nich natężenie hipsterów było inne. W Warszawie jest ich multum. W Krakowie bardziej modny był styl lumpeksowy, który moim zdaniem z wyglądem hipstera ma wiele wspólnego. Z kolei w Lublinie mam wrażenie hipsterzy albo jeszcze nie dotarli, albo wyginęli.

Zainspirowana jestem od dawna pewną hipsterską nonszalancją i luzem, jaki bije od ludzi z tego nurtu / trendu / stylu życia. Od teraz inspiracji hipsterami będzie w moich stylizacjach dużo więcej na przemian ze słodkimi pastelami czy eleganckimi setami w kolorach czarnym i białym. 

Hipster

Hipsterzy

naszyjnik/necklace – ShopALike.pl
okulary/sunglass – H&M
sweter/sweater – Sheinside.com
czapka/cap – Reserved
buty na koturnie/wedges – H&M
kurtka/jacket – bezmarkowa
torebka/bag – bezmarkowa

Comments

  1. avatarhahaha says

    o boże, chyba nigdy nie czytałam bardziej żałosnego posta na blogu modowym.
    ale nie no, super hipsterska stylizacja. jest tak hipsterska, że jej hipsterskość zabiła wszystkich hipsterów (chociaż widzę, że wg Ciebie istnieją hipstersi, a to ci numer!) w promieniu 5 kilometrow.
    rozbawiłaś mnie od samego rana, nie powiem.

  2. avatarnea says

    Mi podoba sie Twoj styl i styl Mai Sablewskiej , ktora jest dla mnie ikona mody. Pozdrawiam I cudnego dnia zycze Tobie. Anka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge