Hydroizolacja łazienki – jeśli planujesz remont musisz to wiedzieć!

Prowadzenie remontu domu nauczyło mnie wielu nowych zagadnień z dziedziny budownictwa. Dziś na tapecie hydroizolacja dla laików. Czym jest i w jaki sposób ją wykonać? Jakie są rodzaje hydroizolacji? Wyjaśnię Wam przed czym chroni specjalny preparat i dlaczego warto prawidłowo wykonać w łazience hydroizolację.

jak wykonac hydroizolacje

hydroizolacja mojej łazienki produktami marki Mitech

Hydroizolacja łazienki – co to jest?

Zacznę od ciekawostki. Poprawnie wykonana hydroizolacja może uchronić przed… zalaniem sąsiada! To taka porada dla osób mieszkających w bloku. W skrócie hydroizolacja zabezpieczy ściany przed przenikaniem wilgoci. Łazienka jest w szczególnie na nią narażona. Fugi pomiędzy płytkami wcale nie dają 100% szczelności i z biegiem czasu zaczyna tam wnikać woda. Gromadząca się woda i wilgoć pod powierzchnią płytki to idealne środowisko do rozwoju grzybów i pleśni oraz pierwszy krok do tego, aby zalać sąsiada piętro niżej. Tak samo ściany narażone są na rozwój pleśni i grzybów. Z pomocą przychodzą produkty do hydroizolacji.

Moja hydroizolacja wykonana została produktami Mitech.pl (sprawdź produkty)

Produkt MITECH HYDROIZOLACJA 1-K to jednoskładnikowa, elastyczna zaprawa uszczelniająca przeznaczona do ochrony podłoża przed działaniem wody i wilgoci, pokrywającą drobne rysy i pęknięcia. Jest paroprzepuszczalna, nieszkodliwa dla środowiska, nie zawiera rozpuszczalników. Doskonała do wykonywania hydroizolacji nie tylko łazienek,  ale i pralni, toalet, kuchni.  Może być stosowana na zewnątrz na balkony, tarasy.

hydroizolacja jaki najlepszy produkt

hydroizolacja mojej łazienki produktami marki Mitech

Jak wykonuje się hydroizolację?

Najpierw powierzchnię trzeba zagruntować. Oczywiście przed zagruntowaniem trzeba porządnie oczyścić ściany, pozbyć się elementów ruchomych. Następnie po rogach przyklejamy taśmę hydroizolacyjną. I możemy przejść do nakładania preparatu do hydroizolacji. Możemy go nakładać zwykłym pędzlem albo wałkiem. W moim przypadku produkt nadał ścianom niebieski kolor. Dla lepszego efektu można dać dwie warstwy hydroizolacji. Między jedną warstwą, a drugą powinno być mniej więcej około 4 godziny przerwy. Drugą warstwę nakładaj prostopadle względem kierunku nakładania pierwszej warstwy. Tak wykonana hydroizolacja przeciwwilgociowa nie pozwoli na przenikanie wody w głąb posadzki i ściany narażonej na kontakt z wodą.

Prawidłowo wykonana izolacja powinna tworzyć bezspoinową powłokę chroniącą konstrukcję podłogi przed wnikaniem wilgoci. Stworzenie takiej osłony wymaga zastosowania nowoczesnych produktów takich jak te, które zastosowałam w swojej łazience (firmy Mitech). Hydroizolację wykonują się raz, nie da się jej poprawić kiedy położymy już płytki, dlatego warto wykorzystać sprawdzone produkty.

produkty do hydroizolacji hydroizolacja łazienki

hydroizolacja mojej łazienki produktami marki Mitech

Moja hydroizolacja wykonana została produktami Mitech.pl (sprawdź produkty)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge