Jak wstawać rano – dzięki porankom odmienisz swoje życie

Mówi się, że regularne spanie w pełnej ilości godzin pomaga prowadzić do zdrowszego ciała i umysłu. Co z kolei ma swoje zalety, więc łatwo zrozumieć, dlaczego osoby wcześnie wstające mogą być mniej zestresowane i mieć więcej pozytywnego nastawienia w życiu. Jak nauczyć się wstawać z rana?

sypialnia boho

Jak wstawać rano?

Osoby, które wcześnie wstają, często mają tendencję do wczesnego kładzenia się spać. Oznacza to, że ​​mają większe szanse na uzyskanie 7-9 godzin snu zalecanego dla dorosłych. Mówi się, że regularne spanie w pełnej ilości godzin pomaga prowadzić do zdrowszego ciała i umysłu. Co z kolei ma swoje zalety, więc łatwo zrozumieć, dlaczego osoby wcześnie wstające mogą być mniej zestresowane i mieć więcej pozytywnego nastawienia w życiu.

Poranne wstawanie, lepsze zdrowie i dobre nawyki

Regularny sen jest ważny dla ogólnego stanu zdrowia. Pełen sen nie tylko pomaga obniżyć ciśnienie krwi, rozluźnić i zregenerować mięśnie, spowolnić oddychanie i obniżyć temperaturę ciała, ale badania pokazują, że komórki T, czyli białe krwinki, które pomagają zwalczać infekcje, mają tendencję do lepszego funkcjonowania, gdy przesypiasz całą noc. To jest właśnie Twój układ odpornościowy, który również się regeneruje, gdy odpoczywasz.

Więcej czasu na ćwiczenia

Po ciężkim dniu pracy możesz być wyczerpany psychicznie i fizycznie, a ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest pójście na siłownię lub wyjście pobiegać. Obiecujesz sobie, że pójdziesz jutro, tylko po to, by wydarzyło się to samo. Osoby, które wcześnie wstają, mają tę zaletę, że mogą dopasować swój trening, zanim szaleństwo dnia przejmie kontrolę. Pomaga to również rozruszać ciało i umysł, które dodadzą Ci energii na cały dzień. Wieczorem możesz też zaplanować zakupy i z rana udać się na nie jeszcze przed pracą i przygotować dla siebie świeży posiłek. Sprawdź, jakie rzeczy i promocje znajdziesz w gazetce Kaufland dla sportowców — ubrania, buty i akcesoria — wygodne ubrania sportowe mogą zwiększyć Twoją motywację do ćwiczeń.

jak wstawać z rana

Stań się bardziej zorganizowany

Czasami przychodzi na myśl powiedzenie „za mało godzin w ciągu dnia”. Zasypiamy, myśląc o wszystkich rzeczach, które będziemy robić następnego dnia, czy to w pracy, czy w domu, czy jedno i drugie. Wtedy coś nas zniechęca, śpimy, zapominamy o czymś w drodze do pracy lub spóźniamy się w korku, a potem nasz dzień wydaje się znów za krótki. Bycie rannym ptaszkiem pozwala mieć tę przewagę w dniu, że możesz zrobić więcej rzeczy i pomaga dobrze rozpocząć dzień. Planując i określając niektóre cele i zadania do wykonania następnego dnia, możesz być bardziej zorganizowany i wykorzystać ten wczesny start.

Zdrowe odżywianie i ranne wstawanie

Nie masz czasu na śniadanie? Chwytasz coś szybkiego i łatwego do przygotowania i zjedzenia w biegu? Brzmi znajomo? Późniejsze budzenie się nie daje Ci tak bardzo potrzebnego czasu, aby przygotować zdrowe śniadanie, które przygotuje Cię na cały dzień. Ostatnie badania wykazały, że osoby, które za mało śpią, spożywają więcej kalorii, niż te, które kładą się wcześnie spać i wcześnie wstają. Zwykle jedzą tylko o połowę mniej owoców i warzyw oraz dwa razy więcej fast foodów niż osoby, które przesypiają odpowiednią liczbę godzin.

Rozpocznij powoli — przyzwyczajaj się do wczesnego wstawania

Chodzi o to, aby wczesne wstawanie stało się częścią dnia, której absolutnie nie nienawidzisz. Więc jeśli zwykle budzisz się codziennie o 7 rano, ale Twoim celem jest wstawanie o 5 rano każdego ranka, wtedy spróbuj dążyć do celu z przykładowym harmonogramem:

  • Tydzień 1 – Obudź się każdego ranka o 6:30
  • Tydzień 2 – Obudź się każdego ranka o 6:00
  • Tydzień 3 – Obudź się każdego ranka o 5:30 rano
  • Tydzień 4 – Wstawanie każdego ranka o 5:00 (CEL!)

Robienie tego w ten sposób jest wykonalne i nie zmieniasz dramatycznie swojego harmonogramu i swojego rytmu snu przy małych wygranych każdego tygodnia. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci poczuć się bardziej zmotywowanym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge