Jakie kosmetyki warto spakować do wakacyjnej walizki?

Sezon wakacyjny rusza już lada chwila, dlatego też warto wiedzieć, jakie kosmetyki warto zabrać ze sobą na wakacje. Wiele z nich ułatwia dbanie o siebie podczas urlopu, pozwala również zadbać o siebie podczas dalekich, egzotycznych wyjazdów. Co warto wrzucić do wakacyjnej walizki?

kosmetyki do walizki

Jakie kosmetyki spakować do wakacyjnej walizki?

Sezon na wakacyjne wyjazdy powoli się zaczyna, dlatego też wiele z nas stanie przed dylematem co spakować do wakacyjnej walizki. W kwestii kosmetyków, głównie zależy to od tego gdzie wyjeżdżamy. Jeżeli jedziemy gdzieś autem i wybieramy miejsce w Polsce, to możemy pozwolić sobie na zabranie różnorodnych produktów kosmetycznych. Inaczej, gdy lecimy samolotem, wtedy musimy dostosować się do zasad przewożenia kosmetyków i substancji płynnych. Jeżeli przewożone kosmetyki nie spełnią norm, zostaną zabrane przez służby lotniskowe. Warto więc dobrze znać zasady przewożenia różnych produktów kosmetycznych. 

Generalnie, nawet jeżeli jedziemy na wakacje autem, to warto minimalizować ilość zabieranych rzeczy. Przykładowo zamiast zabierać cały zestaw do pielęgnacji paznokci, lampę UV, różne pilniczki itp. warto zwrócić uwagę na lakiery hybrydowe. Dają one efekt hybryd na paznokciach i trzymają się o wiele dłużej, aniżeli zwykłe lakiery. W wakacje dobrze skupić się na wypoczywaniu, na relaksie. Naszą codzienną pielęgnację warto zmniejszyć do minimum. Same doskonale wiemy jak wiele czasu zabierają nam różne rytuały pielęgnacyjne. Kiedy wyjeżdżamy na urlop, warto moim zdaniem trochę odpuścić, dać też odpocząć skórze, całemu ciału. Oczywiście każdy niech działa tak, jak uważa za słuszne, ja mam właśnie takie podejście do pielęgnacji podczas wakacyjnego wyjazdu.

kosmetyki podróżne

Pakowanie wakacyjnej walizki – jakie kosmetyki zabrać?

Zacznę nietypowo, a mianowicie od kosmetyków, których nie warto zabierać ze sobą na wakacje. Z pewnością nie opłaca nam się dźwigać wszelkich produktów do opalania. Olejki, spreje, kremy z filtrem, potrzebujemy całą baterię takich produktów, zajmują one wiele miejsca. Prawda jest taka, że kupimy je w każdej miejscowości, nawet w małych sklepikach. Nie widzę sensu, aby zajmowały nam cenne miejsce w walizce. Ewentualnie tylko wtedy, gdy mamy jakieś naprawdę ulubione produkty, które kupujemy w sklepach internetowych i nie są dostępne w sieciowych drogeriach.

Warto zwrócić jednak uwagę na tak zwane muktikosmetyki, czyli takie, które mogą mieć wiele zastosowań. Przykładem mogą być mydła glicerynowe. Z reguły są one na tyle delikatne, że mogą służyć do mycia zarówno dla dorosłego, jak i dla dzieci. Mydło glicerynowe można stosować do pielęgnacji całego ciała, łącznie z twarzą oraz miejscami intymnymi. Nadaje się ono do każdego typu skóry, nawet do tej najbardziej wrażliwej. Nie zawiera sztucznych barwników, detergentów czy innych niekorzystnych dla zdrowia substancji. Podstawowym składnikiem jest jedynie gliceryna, która idealnie nawilża, wygładza skórę oraz nie powoduje reakcji alergicznych. Jak więc widzicie takie jedno mydełko może zastąpić naprawdę wiele produktów kosmetycznych, nawet płyny do higieny intymnej

Z rzeczy naprawdę przydatnych i ważnych, z pewnością warto zabrać jakiś kosmetyk z panthenolem, w razie oparzeń słonecznych. Jeśli zabieramy balsam, to zabierzemy balsam regenerujący, idealny na lato, kiedy nasza skóra jest ciągle eksponowana na promienie słoneczne. O czym warto  jeszcze pamiętać – pasta do zębów, to zwykle jedyny produkt, którego brakuje w wyposażeniu hotelowego pokoju. Co ciekawe, coraz więcej kobiet przed wakacjami rezerwuje wizyty w salonach piękności, aby nie musieć np. każdego dnia malować brwi czy rzęs. Bardzo popularny jest makijaż permanentny. Dzięki niemu można do minimum zmniejszyć ilość zabierania kosmetyków kolorowych na wakacje.

jakie kosmetyki spakować na wakacje

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge