Nie masz pomysłu na aranżację wnętrz? Zapytaj AI

Sztuczna inteligencja coraz bardziej wchodzi w nasze życie i jak się okazuje, jeszcze nie odkryliśmy jej wszystkich możliwości. Cieszące się coraz większą popularnością czatboty potrafią odpowiedzieć na praktycznie wszystkie pytania. I co więcej, potrafią również rozumieć nasze potrzeby w kwestii aranżacji wnętrz.

dywan boho

Oczywiście są tutaj pewne ograniczenia, ponieważ ich wiedza pochodzi z treści Internetu, więc raczej nie ma co liczyć na metodę do wygrywania w cookiecasinobonus.pl, bo gry losowe są po prostu losowe. Jeśli jednak chodzi o wiele innych rzeczy związanych z naszym życiem, to usługi tego typu mogą okazać się całkiem pomocne. Tym razem zajmiemy się technologią wyszukiwania informacji i tworzenia obrazu do stworzenia swojego wymarzonego stylu wnętrza. Jak się okazuje, to bardzo proste i przyjemne zadanie, które potrafi sprawić niemałą satysfakcję.

Tworzenie wirtualnego wnętrza

Moda regularnie się zmienia i trudno za nią nadążyć, jeśli ktoś na co dzień nie zajmuje się czymś z tym związanym. Niektórzy nie podążają za trendami i tworzą sobie wnętrza tak, jak im się podobają i to też jest dobre. Jednak w takim wypadku może się okazać, że wnętrze z czasem zamienia się w mieszaninę bez ładu i składu. Dlatego, jeżeli komuś zależy na tym, aby jego mieszkanie lub dom wyglądały schludnie i estetycznie, to warto trzymać się jednej – ewentualnie dwóch ścieżek.

Jak AI może pomóc w wybraniu stylu? Wystarczy je po prostu o to zapytać. Na potrzeby niniejszego artykułu Czatbot Bing otrzymał zapytanie: „Wymień najpopularniejsze style aranżacji wnętrz”. Odpowiedź przyszła szybko i zaproponowane style to:

Dwa ponadczasowe style, które będą się dobrze prezentować przez lata:

 • skandynawski,
 • klasyczny.

Inne, zyskujące zainteresowanie lub już teraz cieszące się bardzo dużą popularnością:

 • minimalistyczny,
 • eklektyczny,
 • industrialny,
 • art. Deco,
 • kolonialny,
 • romantyczny.

No dobrze. Mamy już wybrane style. Teraz należy się zastanowić, jak wybrać ten najlepszy. Najwygodniejszym sposobem będzie po prostu wpisanie w wyszukiwarce danego stylu i wybranie tego, który się nam najbardziej podoba.

Następnie można już wrócić do czatu i po prostu zapytać np. „Jak urządzić salon w stylu eklektycznym?”. W końcu nie każdy musi znać zasady tworzenia takiego wnętrza – zwłaszcza jeśli mowa o modzie, która nadeszła dopiero niedawno. Już po kilku chwilach czat wygenerował odpowiedź z czterema podstawowymi zasadami zachowania stylu eklektycznego:

 • Wybieraj meble i dodatki z różnych epok i stylów, ale takie, które się wzajemnie uzupełniają i podkreślają.
 • Zastosuj neutralne tło na ścianach i podłodze, aby nie przytłoczyć wnętrza zbyt wieloma barwami i wzorami.
 • Zastosuj neutralne tło na ścianach i podłodze, aby nie przytłoczyć wnętrza zbyt wieloma barwami i wzorami.
 • Nie bój się eksperymentować i wyrażać swoją osobowość. Eklektyczny salon to miejsce kreatywne i oryginalne.

Mamy już punkt wyjścia – przyszedł czas wizualizacji.

kolorowa armatura łazienkowa roca

Tworzenie wizualizacji

Od razu warto zaznaczyć, że można po prostu zainspirować się wcześniej wyszukanymi obrazkami i starać się odwzorować coś podobnego lub zainspirować przy zachowaniu wyżej wymienionych zasad. Jak się okazuje, czatbot potrafi coś jeszcze, co może okazać się niesamowicie przydatne przy szukaniu inspiracji. Można mu po prostu napisać, aby wygenerował obraz wnętrza w stylu, jaki nas interesuje.

W tym przypadku wybrany został styl eklektyczny. Sztuczna inteligencja wygenerowała cztery obrazy, które są do siebie podobne i prezentują wspomniany styl. To jeszcze nie wszystko. Po wygenerowaniu takich obrazów można wydawać kolejne polecenia, jak na przykład „zmień kolor sofy”, „dodaj więcej światła” itd. Po kilku chwilach po poleceniu pojawi się nowy zestaw obrazów, które będą całkowicie oryginalne, więc ma się pewność, że tego konkretnego wnętrza nie ma nikt inny.

Oczywiście efekt prac generatora obrazów niekoniecznie musi się podobać, ale stanowi doskonałe źródło inspiracji i nawet gdyby ktoś zdecydował się odtworzyć takie wnętrze jeden do jednego, to ma pewność, że nikt inny nie będzie miał identycznego, bo taki obraz został stworzony tylko dla niego.

Tworzenie takiej aranżacji wnętrz to niesamowicie przyjemna zabawa, więc jeżeli ktoś nie boi się nowych technologii, to powinien, dać jej szansę, bo w odpowiednich rękach może się okazać niesamowicie rozwijającym narzędziem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge