Nowoczesna kuchnia – na jakie sprzęty warto zwrócić uwagę?

Ponieważ sama jestem na etapie wykańczania domu oraz urządzania wnętrz, tematyka wyboru różnych sprzętów jest mi teraz bardzo bliska. Jednym z pomieszczeń, które muszę zaaranżować oraz wykończyć jest kuchnia. Na jakie sprzęty warto zwrócić uwagę, aby w tej kuchni było nam wygodnie?

jakie sprzety AGD wybrac

Jakie wybrać sprzęty AGD do kuchni?

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię trzeba brać pod uwagę bardzo wiele różnych parametrów. Kuchnie z katalogów wyglądają pięknie, ale nie zawsze bywają w pełni praktycznie. Nie wszystkie sprzęty AGD, które prezentują się pięknie, mają takie funkcje, które na co dzień bywają najbardziej przydatne. Dlatego też podczas planowania kuchnia z pewnością warto zainspirować się doświadczeniem innych osób, spostrzeżeniami, opinią po wieloletnim korzystaniu z pewnych rozwiązań. Moim zdaniem nie ma lepszej rekomendacji. Oczywiście warto czasem zaryzykować pewne rozwiązania, gdyż każdy z nas jest inny. Niemniej jednak funkcjonalność powinna być dla nas najbardziej istotna. 

Podczas wybierania sprzętu AGD do kuchni, z pewnością najbardziej kluczowe będzie to, jak dużo gotujemy na co dzień. Zupełnie inaczej z kuchni korzysta singiel wpadający do domu na wieczór, a zupełnie inaczej rodzina z trójką dzieci. Jeszcze inne preferencje mają osoby pracujące zdalnie w domu, nie posiadające dzieci. Z tymi kwestiami związana jest zapewne ilość potrzebnego sprzętu AGD, jak i jego wymiary czy pojemności. Jeżeli jesteśmy singlem, zapewne w zupełności wystarczy nam zmywarka mniejsza, aniżeli duża i pojemna, którą trudno będzie nam samemu zapełnić, aby nie puszczać cyklu mycia dla dwóch kubków i trzech talerzyków. To samo w kwestii lodówki, dla rodziny z pewnością idealna będzie większa lodówka z nowoczesnymi funkcjami, taka jak na przykład Lodówka LG GBB72SAVCN1.

Kolejna kwestia to wybór montażu sprzętu AGD, czyli albo decydujemy się na wolnostojący, albo ukryty w zabudowie. Możemy również rozważyć remont kuchni, zmianę frontów podczas wybierania sprzętu AGD. Dużo zależy od tego, czy kuchnia stawiana jest od zera, czy może ją przerabiamy w nowo kupionym mieszkaniu, gdzie kuchnia już istniała. Obecnie możliwości dopasowania sprzętów AGD pod kątem wymiarów są naprawdę duże. Istnieje również grupa sprzętów AGD w niestandardowych wymiarach. Wszystko dla jak najlepszego dostosowania się do potrzeb Klienta. 

nowoczesne sprzety agd

Nowoczesne funkcje w sprzętach AGD

Każdego roku w sprzętach AGD pojawiają się nowe funkcje oraz udogodnienia dla użytkowników. Bardzo dużą rolę odgrywają technologie związane z połączeniem do sieci, z połączeniem aplikacji w smartfonach. W piekarnikach pojawiają się elektroniczne książki kucharskie, które inteligentnie sterują temperaturą podczas wybierania konkretnej rzeczy np. mięsa danego rodzaju. Dzięki temu można tworzyć dania jak z najlepszych restauracji, bez większej wiedzy kulinarnej. Muszę przyznać, że mnie osobiście takie rozwiązania bardzo przekonują. Owszem, takie sprzęty AGD będą nieco droższe, jednak otwierają o wiele bardziej okno na świat kulinarnych możliwości. Z kolei Piekarnik BOSCH HBG5370B0 dostępny jest z 7 trybami grzania, systemem czyszczenia Eco Clean Direct, regulowanymi prowadnicami i 10 automatycznymi programami.

Coraz więcej inteligentnych rozwiązań pojawia się również w płytach indukcyjnych. Przykładowo płyta PŁYTA INDUKCYJNA CIV634 ELECTROLUX posiada funkcje Hob2hood, za pomocą wiązki podczerwieni płyta samoczynnie włącza okap kuchenny i dostosowuje siłę jego wyciągu do intensywności gotowania. Obecnie producenci robią coraz cieńsze płyty, dzięki czemu można je wpasować nawet do najcieńszego blatu. Nowoczesne płyty indukcyjne pozwalają również na łączenie w jedno dwóch pól grzejnych. 

Inne inteligentne funkcje w AGD to na przykład funkcje związane z bezpieczeństwem dla domu i rodziny. Dzięki możliwości zdalnego sterowania jesteśmy w stanie sprawdzić, czy np. kuchenka została wyłączona, czy drzwi lodówki są zamknięte. Nie jedna osoba wracała się do domu, aby upewnić się, czy wszystkie urządzenia AGD zostały popranie wyłączone. Znam to również z własnego doświadczenia. Co więcej, możemy postawić na urządzenia AGD jednego producenta, wtedy możemy zarządzać całym sprzętem AGD w swojej kuchni z poziomu jednej aplikacji w smartfonie. Moim zdaniem to bardzo wygodne rozwiązanie i sama rozważam właśnie taki kierunek podczas wybierania sprzętu AGD do swojej kuchni. 

czarna kuchnia

Comments

 1. avatar says

  Przy urządzaniu nowoczesnej kuchni warto zwrócić uwagę na nowoczesne i funkcjonalne sprzęty. Istotne są:

  Indukcyjna płyta grzewcza: Szybko się nagrzewa i jest łatwa w czyszczeniu.
  Piekarnik z funkcją parową: Umożliwia zdrowsze gotowanie i pieczenie.
  Zmywarka z funkcją suszenia: Oszczędza czas i energię.
  Kuchenna bateria dotykowa lub z czujnikiem ruchu: Zapewnia wygodę podczas gotowania i sprzyja oszczędzaniu wody.
  Chłodziarko-zamrażarka z funkcją No Frost: Minimalizuje konieczność rozmrażania i utrzymuje stałą temperaturę.
  Wysokiej jakości blender lub robot kuchenny: Ułatwia przygotowywanie różnorodnych potraw.
  Kawałek inteligentnej kuchni: Urządzenia podłączone do smart home, jak lodówka z kamerą wewnętrzną czy piekarnik sterowany zdalnie.
  Dobór sprzętu powinien być dostosowany do własnych potrzeb kulinarnych, a jednocześnie współgrać z estetyką i funkcjonalnością nowoczesnej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge