Testuję: monitor kontroli treningu i aktywności Polar A300

Zegarek Polar A300 – ten gadżet powinien mieć każdy, komu chociaż trochę zależy na aktywnym trybie życia! Polar A300 to zegarek sportowy z monitorem aktywności, który motywuje do ruchu i poprawy wyników. Monitoruje codzienną aktywność, treningi i sen. Posiada również system przypominającym o ruchu, gdy jesteśmy dłużej nieaktywni.

Polar A300

Aktywny tryb życia prowadzę już od dawna, choć od roku traktuje to o wiele bardziej poważnie. Regularnie trenuję, chętnie chodzę na basen, jeżdżę rowerem, biegam. Efekty wzmożonej aktywności ruchowej szybko można zauważyć patrząc na swoją sylwetkę. O wiele szybciej można osiągnąć świetne efekty, jeżeli kontrolujemy to jak ćwiczymy i ile spalamy kalorii. Jest takie urządzenie – monitoring aktywności ruchowej Polar A300, które cały czas będzie analizowało naszą aktywność, dzięki czemu dowiemy się kiedy spalamy kalorie, a kiedy poprawiamy wydolność, poznamy optymalny czas treningu dla nas, dowiemy się jak nasze ciało reaguje na różnego rodzaju ćwiczenia. Możliwości tego zegarka są naprawdę ogromne!

polar a 300 monitor

Testowałam zegarek Polar A300 przez kilka ostatnich miesięcy. Muszę przyznać, że dzięki niemu dopiero zrozumiałam różnicę między treningiem, który spala kalorie, a takim, który rzeźbi nasze ciało. Zdałam sobie sprawę ile dziennie spalam kalorii i ile kalorii powinnam spożywać, aby utrzymać sportowy wygląd sylwetki.

polar a 300

Zegarek ponadto motywował mnie do wstawania, gdy zasiedziałam się przed laptopem. Mogłam zmierzyć też jakość swojego snu oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o sobie. Do dziś jestem zachwycona tym, że mogę sobie pod wieczór sprawdzić ile kalorii spaliłam. To motywuje mnie do ciągłego ruchu! O to właśnie chodzi!

polar a300

Polar A300 dodatkowo jest wodoodporny. Wprawdzie nie ma wbudowanego modułu GPS, ale dzięki temu posiada naprawdę wytrzymałą baterię! To ogromny plus tego urządzenia. W zestawie posiada specjalny czujnik pracy serca, który pozwala na bardzo wiarygodne pomiary naszej aktywności ruchowej. Co więcej możemy zmieniać kolory zegarka dzięki wymiennej obudowie. Możemy kupić go już od 400 zł. Naprawdę warto!
zegarek polar a300

Polar A300 – funkcje

 

CAŁODOBOWY POMIAR AKTYWNOŚCI

Pomiar dziennej aktywności i jej intensywności oraz pomiar pokonanych liczby kroków, przebytego dystansu i spalonych kalorii.

TĘTNO

W połączeniu z nadajnikiem na klatkę piersiową Polar H7 komputer treningowy A300 monitoruje pracę serca i określa, czy efektem treningu jest spalanie tkanki tłuszczowej, czy poprawa kondycji. Podaje precyzyjne informacje dotyczące spalonych kalorii podczas treningu, opartego na pomiarze pracy serca.

INTELIGENTNY LICZNIK KALORII

Pozwala dokładnie określić liczbę spalonych kalorii. Indywidualny algorytm pomiaru oparty jest na danych użytkownika takich jak: waga, wzrost, wiek, płeć i poziom dziennej aktywności fizycznej.

TEST WYDOLNOŚCI

Informuje o postępach, mierząc podczas testu wykonywanego w spoczynku wydolność tlenową i oceniając maksymalną zdolność Twojego organizmu do przyswajania tlenu.

SEN

Automatycznie monitoruje czas i jakość snu. Poznaj i przeanalizuj swoje nawyki dotyczące snu w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.

WYMIENNE PASKI

Łatwe do wymiany paski w ciekawych kolorach wyrażą Twój styl. Do wyboru są kolory Powder White, Charcoal Black, Sorbet Pink, Mellow Yellow, Indigo Blue oraz Storm Grey.

ALARM WIBRACYJNY O BRAKU AKTYWNOŚCI

Za pomocą wibracji przypomina o tym, aby wstawać po 55 minutach siedzenia i robić aktywne przerwy w codziennych obowiązkach.

Polar A300 – opcje

Zegarek posiada bardzo czytelny system i jest łatwy w obsłudze. Każda ikonka oznacza coś innego, wybrałam dla Was te najciekawsze, abyście mogli poznać to jakie funkcje posiada monitor aktywności ruchowej Polar A300.

zegarek polar

WSKAŹNIK AKTYWNOŚCI

Pokazuje aktywność użytkownika w ciągu dnia i przedstawia praktyczne wskazówki pozwalające na osiągnięcie dziennego celu.

PODSUMOWANIE AKTYWNOŚCI

Mierzy poziom dziennej, tygodniowej i miesięcznej aktywności, pokazując, jak decyzje użytkownika pomagają w zachowaniu zdrowia i kondycji fizycznej.

LICZNIK KALORII

Pozwala określić liczbę spalonych kalorii.

STREFY TĘTNA

Strefy tętna pozwalają w prosty sposób wybrać i monitorować intensywność treningu i ćwiczyć według odpowiednich programów opartych na pomiarze pracy serca. Domyśle strefy tętna, oparte o Twoje tętno maksymalne, to: bardzo lekka (50–60% tętna maks.), lekka (60–70% tętna maks.), umiarkowana (70–80% tętna maks.), intensywna (80–90% tętna maks.) i maksymalna (90–100% tętna)

ENERGY POINTER

Pomaga szybko odzyskać formę. Wymagany nadajnik na klatkę piersiową Polar H7.

REZULTAT TRENINGU

Motywujące informacje zwrotne po zakończeniu treningu. Wymagany nadajnik na klatkę piersiową Polar H7.

TĘTNO PODCZAS TRENINGU

Aby wyświetlić bieżące tętno podczas treningu, wystarczy nacisnąć przycisk. Wymagany nadajnik na klatkę piersiową Polar H7.

FITNESS TEST

Test wydolności Polar Fitness Test mierzy Twoją wydolność tlenową podczas testu, wykonywanego w spoczynku, w zaledwie pięć minut. Na podstawie uzyskanego wyniku szacowana jest maksymalna zdolność Twojego organizmu do przyswajania tlenu (VO2max). Testy wydolności zmotywują Cię i zainspirują do rozpoczęcia, kontynuowania czy zintensyfikowania treningu.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge