Jakie zabawki warto kupić dziecku – polecam wybrane “pewniaki”!

Dużym plusem pandemii jest fakt, że rodzice mogą więcej czasu spędzić w domu ze swoimi dziećmi. Okazuje się jednak, że nie tak łatwo jest wymyślić kolejną ciekawą zabawę dla dziecka. W sklepach jest zatrzęsienie produktów dla dzieci, ale nie każdymi dziecko zajmie się na dłużej. Jakie zabawki rozwijają i uczą?

zabawki dla dzieci rozwojowe

Pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem w domu

Pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem w domu

Będąc mamą 1,5-rocznego synka znam z doświadczenia kwestię wymyślania nowych zabaw dla dziecka. Czasem brakuje pomysłów, ale na szczęście są zabawki, którą mogą jednocześnie rozwijać dziecko i zająć jego uwagę na nieco dłużej. Pytanie tylko jakie kupić dziecku zabawki? W sklepach ich nie brakuje, od kolorów bolą oczy, ale wiele z nich dzieci rzucają w kąt po wielu zabawach. Nie zawsze są one też dostosowane do potrzeb intelektualnych dziecka. Dlatego prawdziwie rozwojowych zabawek warto szukać w sklepach, które mają w swojej ofercie wyselekcjonowane zabawki, tylko takie, które wspierają rozwój i kreatywność dziecka.

Rozwojowych zabawek szukaj w sklepie PerBambini.pl (zobacz zabawki + ceny)

Ponieważ nie każda zabawka cieszy i nie każda spełnia swą rolę, choć wydaje się być dopasowana do wieku dziecka, oferta zabawek w PerBambini wzbogacona jest o dodatkową bezpłatną usługę – dzieląc się wiedzą psychologiczną oraz rodzicielskim doświadczeniem właściciele sklepu pomagają dobrać odpowiednią zabawkę nie tylko do wieku dziecka, ale przede wszystkim do etapu jego rozwoju, zainteresowań oraz temperamentu. Warto skorzystać. Dobrane zabawki dla Julka okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzięki nim zawsze mam pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem w domu.

Sklep Per Bambini zdecydowanie wyróżnia się na tle innych sklepów. Przeglądając asortyment widać bardzo dokładną selekcję zabawek i prezentowanie tych wartościowych, kreatywnych, edukacyjnych. Nie raz szukając nowych zabawek dla Julka musiałam przebijać się przez setki mogłabym nawet rzec “bublowatych” zabawek, aby wybrać dla niego te najwartoścowsze. W Per Bambini dosłownie jest to “crème de la crème” w świecie zabawek edukacyjnych.

zabawki drewniane dla dziecka

Zabawki zręcznościowe

Absolutnie ulubione dla Julka! I zapewne dla większości dzieci. Każdy, nawet od pierwszy miesięcy życia lubi się sprawdzić. Moim zdaniem tego typu zabawy dają dziecku o wiele więcej satysfakcji, aniżeli przeładowane muzyczkami i kolorami grające zabawki. Poza tym zabawki zręcznościowe dają frajdę w zabawie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Kiedy widzę w oczach mojego syna, jak kombinuje, próbuje rozwiązać daną sytuację na wiele różnych sposobów, kiedy sprawdza swoje możliwości, mam pewność, że to dobra, rozwojowa zabawka. 

Jednym z naszych faworytów ze sklepu PerBambini jest drewniany łoś (zobacz cenę na stronie sklepu) oraz podobna do łosia drewniana waga szalkowa (zobacz cenę na stronie sklepu). Teoretycznie zabawki przeznaczone są dla dzieci od 3 lub 4 roku życia, ale Julek już teraz świetnie radzi sobie z układaniem klocków. Uczymy się również, że coś może być ciężkie, a coś lekkie, sprawdzamy różne kombinacje obciążania łosia lub wagi kolejnymi klockami. W tej zabawie trzeba być uważnym i precyzyjnym, bo pod wpływem każdego kolejnego elementu, łoś lub waga przechyla się na boki. Ta zabawka wspiera rozwój precyzji manualnej, rozwój koordynacji oko – ręka, ćwiczy umiejętność logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów oraz ćwiczy wytrwałość oraz koncentrację.

drewniane zabawki dla dzieci

Kolejny nasz hit to balansujące małpki (zobacz cenę na stronie sklepu). Niebanalna układanka i gra jednocześnie, która ćwiczy zdolności manualne dziecka. Zabawa polega na tym, by tak rozwiesić małpki po obu stronach pnia, by utrzymać palmę w pionie. Produkt został wyróżniony nagrodą Good Toy Award w Tajlandii. Zabawka wspiera rozwój precyzji manualnej oraz rozwój procesów poznawczych – ćwiczy uważność oraz koncentrację. 

I choć zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat, Julek już teraz lubi się nią bawić. Moim zdaniem warto dawać dziecku zabawki, które są przeznaczone dla dzieci w starszym wieku. Nigdy nie wiadomo która przypadnie do gustu, a największy rozwój dziecka i jego mózgu następuje do 3 roku życia. Powinno się zafundować dziecku jak najwięcej wrażeń, doznań i bodźców. Dlatego chętnie sięgam po zabawki dla większych dzieci i z satysfakcję patrzę, jak Julek dobrze sobie z nimi radzi. Nigdy nie zmuszam go do zabawy, Julka w sumie nie trzeba specjalnie zachęcać do tego, aby próbować nowych gier zręcznościowych.

Zabawką, która jest eksploatowana dosłownie dzień w dzień jest domek zwierząt (zobacz cenę na stronie sklepu). Pełni ona funkcję sortera kształtów, również co do kształtów zwierząt. Uczy kolorów. A zręczność ćwiczy się również dzięki kluczom, które otwierają poszczególne drzwi domku. Julek bardzo długo potrafi bawić się tym domkiem i obydwoje mamy z tego dużą frajdę. To taka zabawka pewniak. I kiedy inne zabawki na jakiś czas odstawiane są w kąt, tak domek zwierząt jest cały czas mocno eksploatowany przez synka.

rozwojowa zabawka dla chłopca 2 lata

Ciekawą formą ćwiczenia zręczności jest również… auto zdalnie sterowane. Na początku Julek nie wiedział o co w tym wszystkim chodzi, ale w końcu załapał, że przyciski na kierownicy służą do poruszania samochodem. Teraz ma dużą przyjemność z zabawy. To auto jest chyba niezniszczalne, bo robiło już tyle wyrotek, a wygląda jak nowe. Zabawka wspiera rozwój poznawczy, zachęca do odkrywania możliwości zabawki oraz doświadczania. Pobudza wyobraźnię i uruchamia kreatywność.

zabawki dla dzieci rozwojowe

Klocki marki PerBambini

Ciekawostką jest również fakt, że sklep Per Bambini posiada również kolekcję zabawek swojej produkcji. Zabawki marki Per Bambini (zobacz odele + ceny na stronie sklepu)zostały stworzone po to, by poprzez zabawę wspierały rozwój poznawczy najmłodszych dzieci. W ofercie znajdują się klocki – układanki w całości wykonane z drewna bukowego, częściowo malowane bezpiecznymi dla zdrowia farbami. Do nas trafił parowiec i Julian bawił się nim chyba z dwieście już razy. Bardzo pomocna zabawka przy karmieniu. U nas Julek potrzebuje trochę zabawiania podczas karmienia, a ta zabawka sprawia, że ma zajęcie na długo, dzięki czemu ja mogę go spokojnie nakarmić. Jak widzicie pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem w domu leżą na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać inspiracji.

klocki per bambini

Rozwojowych zabawek szukaj w sklepie PerBambini.pl (zobacz zabawki + ceny)

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge