Smartwatch – poznaj powody, dla których warto go mieć

Uwielbiamy nowinki techniczne, nie dziwne więc, że coraz więcej osób decyduje się na smartwatcha. Część osób doskonale zna możliwości tego małego urządzenia, ale dla wielu jeszcze osób jego przydatność nie jest oczywista. Dlatego też postaram się Wam krótko opisać zalety smartwatcha.

damski smartwatch

Smartwatch – czy warto go mieć?

Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że nasza codzienność staje się coraz bardziej uzależniona od elektroniki. Nie dziwi już nas to, że nie musimy już nosić ze sobą ani portfela, ani dokumentów. Właściwie większość codziennych operacji możemy wykonać za pomocą telefonu. Komunikujemy się, płacimy rachunki, płacimy za zakupy, robimy video spotkania z pracownikami. Nie dziwne więc, że coraz większą popularnością cieszą się smartwatche

Co potrafi ten inteligentny zegarek? Łącząc się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth, możemy odbierać powiadomienia oraz połączenia, odtwarzać muzykę, monitorować aktywność fizyczną, korzystać z nawigacji GPS. Dzięki niemy możemy również realizować płatności zbliżeniowe oraz korzystać z najlepsze kasyna online. Noszenie go jest niezwykle wygodne, ponieważ mamy go cały czas na dłoni. I co ważne, podczas jego korzystania nie będą nas rozpraszać powiadomienia z różnych social mediów. Telefon, pełny różnych aplikacji staje się niekiedy naszym pożeraczem wolnego czasu. Smartwach z kolei pozwala skupić się na tym, co najważniejsze.

Jakie są ceny tych nowoczesnych zegarków naszpikowanych elektroniką? Jeżeli zależy nam na jakości oraz niezawodności oraz wykorzystaniu najnowszych technologii, za smartwatch musimy zapłacić między 1000 zł a 2000 zł. Przykładowo Apple Watch kosztuje już między 2000 zł a 4000 zł. Duże znaczenie ma tutaj wygląd tego zegarka, jednak fani gadżetów są w stanie zapłacić chyba każdą cenę za ten sprzęt z ugryzionym jabłkiem. Oczywiście znajdziemy również w sklepach modele za kilkaset złotych, ale wtedy radzę uważnie przyjrzeć się ich funkcjom. 

Ciekawą odmianą takiego zegarka są również smartbandy. Inaczej nazywane jako opaska sportowa lub opaska fitness. To rodzaj urządzenia elektronicznego, monitorującego aktywność fizyczną. Jest to bardzo uproszczona wersja smartwatcha, która ogranicza się głównie do funkcji stricte sportowych. Nie zapłacimy nim za zakupy i smartband nie wyślę nam mejla. Jednak pozwala na uzyskanie wielu ciekawych funkcji, kluczowych dla monitorowania naszej kondycji oraz postępów w sportowych dokonaniach. 

Smartwatch-dla-kobiety

Ciekawe funkcje smartwatcha

Jedną z ciekawszych funkcji jest monitoring snu. Smartwatch pozwoli na szczegółową kontrolę parametrów snu, tętna, poziomu stresu, a nawet… cyklu menstruacyjnego. Zegarek monitoruje Twój sen, wskazując na jego jakość i długość z podziałem na sen głęboki, płytki, fazę REM czy przebudzenie. Zegarek wyświetla godzinę zaśnięcia, przebudzenia i obudzenia. Muszę przyznać, że z takich analiz możemy wyciągnąć bardzo wiele wartościowych wniosków, niezwykle istotnych dla naszego zdrowia. 

Każdy smartwatch posiada wiele wbudowanych tarczy, a to sprawia, codziennie możesz… nosić inny zegarek. Tarcza może być dopasowana do naszego ubrania, albo do okazji, np. biznesowe spotkanie czy eleganckie wyjście. Szczególnie kobiety lubią zmiany w swoim wyglądzie, dlatego też im w szczególności spodoba się taka funkcja tego inteligentnego zegarka. 

I na koniec dodam, że ten niepozorny zegarek może też mierzyć… poziom stresu i nawodnienia organizmu. Co ciekawe, przy monitorowaniu pewnych sytuacji związanych z samopoczuciem, zegarek może wysyłać alert., na przykład o zbyt wysokim lub za niskim ciśnieniu, pulsie lub temperaturze ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge