Telewizor dla całej rodziny – jakie powinien mieć funkcje?

W świecie telewizorów wybór mamy ogromny. Czasem jednak musimy zmierzyć się z wieloma potrzebami osób w różnym wieku, którym ten telewizor ma służyć. Jak wybrać idealny telewizor dla całej rodziny? Tak, aby pasował zarówno potrzebom dorosłym, jak i dla najmłodszych?

telewizor dla całej rodziny jaki wybrać

Telewizor dla całej rodziny – jaki wybrać?

W europejskich domach telewizor bardzo często umieszczany jest w centrum domu czy mieszkania. W miejscu, gdzie spotykają się wszyscy mieszkańcy, gdzie można wspólnie spędzić czas i “coś obejrzeć”. Od kiedy technologia poszła tak mocno do przodu, już nie tylko “coś obejrzeć”, ale można wykorzystać inne funkcje telewizora. Telewizor może połączyć się na przykład z naszym telefonem i wyświetlać dowolne treści. Telewizor może stać się również świetnym elementem integracji całej rodziny, podczas gier rodzinnych na konsoli. Szczególnie popularny jest telewizor Smart TV, ponieważ daje możliwości korzystania z wielu różnych platform multimedialnych, takich jak chociażby YouTube czy Netflix.

Warto również przemyśleć kwestię tego, w jakim miejscu domu będzie zlokalizowany telewizor. Obecnie można kupić takie telewizory, na które “nie działa światło słoneczne”. Jeżeli chcemy mieć pełny komfort użytkowania i nie musieć zasłaniać firanek w słoneczny dzień, aby obejrzeć film, warto postawić na telewizor w technologii QLED. Dobry telewizor QLED wyróżnia to, że może on stać w dowolnym miejscu, także w jasnym i nasłonecznionym pomieszczeniu, czy blisko okna. Światło dzienne nie będzie wpływać na jakość obrazu. 

Oczywiście istotna będzie dla nas jakość obrazu i w tym celu warto postawić na telewizory 8K. Co oznacza dla nas ten skrót 8K? Cyfra 8 odpowiada liczbie pikseli na dłuższym boku telewizora zbliżonej do 8000. Przy rozdzielczości 8K na ekranie telewizora, zobaczymy 4 razy więcej niż w przypadku 4K i 16 razy więcej niż w przypadku tego, co zaoferują nam telewizory Full HD. Oczywiście cenowo będą się różnić te modele. Musimy sami podjąć decyzję, czy ważniejsza jest dla nas ekonomiczna cena czy jednak wysoka jakość obrazu. Na szczęście w obecnych czasach nawet te modele z niższej półki cieszą się dobrą jakością obrazu, gdyż telewizory produkowane są w najnowszych technologiach.

telewizor dla całej rodziny

Rodzinny telewizor

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby wybrać jak najbardziej rodzinny telewizor? Jeżeli szukamy telewizora, który również w dużej mierze ma służyć dzieciom do oglądania bajek, to warto zainwestować w dobry telewizor OLED. Wyróżnia on się głęboką czernią oraz wyjątkowym kontrastem. Obraz jest najwyższej jakości nawet wówczas gdy patrzymy na niego pod kątem. To istotne dla wzorku tych najmłodszych, gdyż jak wiemy oglądają bajki w różnych pozycjach i pod różnym kątem patrzenia. Dlatego też telewizory OLED idealnie sprawdzają się w ciemniejszych pomieszczeniach i stanowią idealne rozwiązanie do sypialni i pokojów dziecięcych. 

Podczas kupowania telewizora, zawsze pamiętajmy, aby zapytać, czy daje on nam możliwość korzystania z takich aplikacji VOD jak YouTube, Ipla, Player, Netflix, Showmax czy HBO GO. Jednym słowem muszą mieć funkcję o nazwie Smart TV. Pozwala ona za pomocą połączenia internetowego działać jak wyszukiwarka, co umożliwia wyszukiwanie dowolnej strony, zupełnie jak na laptopie. Warto również sprawdzić, czy telewizor może być podłączony do smartfona lub tabletu. Przydaje się to w wielu sytuacjach, na przykład gdy chcemy rodzinnie obejrzeć galerię zdjęć z rodzinnego wyjazdu wakacyjnego.  

Jeżeli mamy starsze dzieci, warto skierować swoją uwagę również na telewizory gamingowe oraz dostęp do Xbox Game Pass. W ten sposób nie musimy posiadać dodatkowej konsoli, aby cieszyć się rozgrywką w grze. I z pewnością taka opcja może stać się ciekawą formą rozrywki dla całej rodziny. Warto o tym wiedzieć, że konsola nie zawsze jest obowiązkowa do możliwości wspólnego grania. Jak więc widać, jest kilka istotnych kwestii, o których warto wiedzieć przed zakupem idealnego telewizora dla całej rodziny.

rodzinny telewizor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge