Torebki i portfele jako sprawdzony pomysł na prezent [PORADNIK]

Kupowanie prezentów to duża przyjemność, trzeba tylko wiedzieć jaki podarunek dopasować do danej osoby. Warto wiedzieć, że takie rzeczy jak torebki i portfele to sprawdzony pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Dlaczego warto postawić właśnie na tego typu prezent? Jakie są zwyczaje związane z takimi upominkami?

torebka na prezent

źródło zdjęcia: eurobuty.com.pl

Torebka i portfel pomysł na prezent idealny

Szukanie prezentu dla bliskiej osoby to czasem dosyć wymagające zadanie. Nierzadko możemy odnieść wrażenie, że dana osoba na przykład “ma już wszystko”. Jednak są pewne podarunki, które zawsze okażą się przydatne, a ich otrzymanie staje się czystą przyjemnością. Z pewnością należą do nich torebki i portfele. Warto zwrócić uwagę na to, że tego typu rzeczy zużywają się i koniecznym jest co jakiś czas wymiana na nowy egzemplarz. Dlatego też taki upominek zawsze się przyda, jak nie w momencie jego otrzymania, to za jakiś czas. Moim zdaniem warto dawać prezenty nie tylko piękne, ale również praktyczne. Torebka czy portfel z pewnością do takich prezentów należy, a duży ich wybór znajdziecie m.in w sklepie https://eurobuty.com.pl.

Teoretycznie szukając portfela czy torebki na prezent lepiej i bardziej elegancko jest skierować swoją uwagę na wersje skórzane. Niemniej jednak nie jest to regułą, ponieważ akurat ktoś może preferować inne fasony, które uszyte są z innego typu materiałów. Najważniejsze dla nas powinno być zadowolenie osoby obdarowanej. Torebka czy portfel musi jej sprawić radość, a nie koniecznie trafiać w nasze gusta. Dodam, że to częsty błąd, jaki popełniają osoby kupujące prezent. Starają się bowiem wybrać rzecz bardziej na podstawie swojego gustu, aniżeli na podstawie preferencji osoby, dla której prezent jest przeznaczony.

torebki idealne na prezent

źródło zdjęcia: eurobuty.com.pl

Czy portfel to dobry pomysł na prezent?

W kwestii portfela panuje kilka przesądów z nim związanych. Pusty portfel wręczany jako podarunek według przesądów może zwiastować…. biedę. Dlatego też do jednej z przegródek portfela wrzuć symboliczny grosik, aby obdarowana osoba nie czuła psychicznego dyskomfortu. I to nieważne, czy wierzy ona w takie przesądy, czy też nie. Niektórzy ludzie wierzą, że umieszczenie w portfelu kilkuset złotych, zwiastuje obdarowywanemu… bogactwo. Jeżeli więc możemy pozwolić sobie na taki wydatek, z pewnością będzie to dla obdarowanego miłym akcentem. 

Według zasad Feng Shui wiadomo, że pieniądze lubią właśnie kolor czerwony, dlatego też warto wybierać portfel w odcieniach czerwieni. Wybierając portfel na prezent warto również zwrócić uwagę na to, że w portfelu nie powinno nosić się takich rzeczy jak stare rachunki, przeterminowane karty do bankomatu czy nieważne dokumenty. Podobno to nie daje miejsca na przyciąganie większych zastrzyków gotówki i po prostu blokuje finansową energię.

portfel na prezent

źródło zdjęcia: eurobuty.com.pl

Jaką torebkę wybrać na prezent?

Torebka to idealny prezent nie tylko dla kobiety, ale również dla mężczyzny. Obecnie coraz większa ilość mężczyzn wyposaża się w różnego rodzaju saszetki, nerki. Z kolei na wyjazdy przyda im się większa, elegancka torba podróżna. Dobrym wyborem, niezwykle praktycznym będzie również torba na laptopa czy dokumenty. Mężczyźni coraz bardziej przekonują się do tego typu galanterii. Kończy się mit, iż torebkę z rzeczami może nosić jedynie kobieta. 

Natomiast dla kobiety warto wybrać torebkę wyjściową, którą będzie mogła założyć na większe okazje. Doskonale sprawdzają się wszelkie nieduże torebki na łańcuszku, ewentualnie kopertówki do ręki. Podarowanie torebki większej, codziennej to również dobry wybór. Możemy zasugerować się na przykład tym, jakie buty nosi dana osoba, dla której szykujemy prezent. I choć nie jest to już regułą, wiele kobiet lubi mieć dopasowany kolor torebki do koloru butów.

źródło zdjęcia: eurobuty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge