Wiszący fotel hamakowy w moim pokoju – sposób na idealny relaks!

Jak wiecie interesuje mnie wszystko, co może wprowadzić w stan relaksu, spokoju, odprężenia i tego wspaniałego uczucia beztroski. Dziś chciałabym pokazać Wam i przedstawić bliżej wiszący hamak, który można powiesić w mieszkaniu. Właściwie jest to tak zwany fotel hamakowy, z poduszkami, ozdobiony frędzlami. Jak go zamontować w mieszkaniu?

Wiszący hamak do mieszkania

Całkiem niedawno pokazywałam Wam mój fotel kokon, dziś mam dla Was coś w podobnym klimacie – wiszący hamak do mieszkania (TUTAJ link do sklepu z hamakami). Coś wspaniałego dla wszystkich, którzy uwielbiają domowy wypoczynek, czytanie książek w rytmie bujania się na fotelu, picia kawy rozkoszując się delikatnym kołysaniem fotela. Takie chwile relaksu są po prostu bezcenne.

Wiszący fotel – hamak wykonany jest z miękkiej bawełny z mocną liną. Jest miękki i wygodny. Dzięki niemu można stworzyć sobie w mieszkaniu idealne miejsce do tego, aby w spokoju usiąść, czytać książki lub po prostu zrelaksować się. Fotel hamakowy pozwala wyciągnąć się lub zwinąć się w kłębek. Polecam również zawsze mieć obok mały taborecik jako podnóżek. Polecam też dołożyć sobie poduszkę dla usztywnienia całej “konstrukcji”.

hamak z frędzelkamiJak zamontować hamak w mieszkaniu?

Kupując taki wiszący hamak do mieszkania zawsze trzeba sprawdzić, czy w zestawie jest dołączony zestaw montażowy. W wielu przypadkach trzeba dokupić go oddzielnie, korzystając z wyboru różnych systemów montowania hamaka. Dopuszczalne obciążenie tego wiszącego hamak, który widzicie na moich zdjęciach to 140 kg. Ja wybrałam TEN zestaw montażowy do wiszącego hamaka.

Zestaw zawiera system akcesoriów montażowych do foteli i hamaków, w tym są liny, karabińczyki, kołki montażowe oraz uchwyt do sufitu. Jeśli kupujemy fotel hamakowy, koniecznie musimy wyposażyć się w porządny i sprawdzony zestaw montażowy. Jest on przyjazny dla amatorów, więc z łatwością zamontujemy fotel sami.

Kto wynalazł hamak?

Nie dziwne, że hamak kojarzy się wszystkim z egzotyką, beztroską, z plażą i wyspami, skoro został wynaleziony prawdopodobnie na Karaibach. Ciekawszym jednak jest fakt, że z tych rejonów do Europy przywiózł go sam… Krzysztof Kolumb! Taka niepozorna rzecz, a z taką wspaniałą historią, kto by się spodziewał!

Początkowo ten nietypowy mebel do wypoczynku służył przede wszystkim marynarzom. Powód? O wiele lepiej sprawdzał się podczas kołysania na morzu. W kojach nie zawsze było bezpiecznie, a hamak, nawet podczas dużych wahań dawał marynarzom względne bezpieczeństwo. W 1597 roku wszystkie okręty Królewskiej Marynarki Wojennej zostały wyposażone w hamaki dla załogi.

Później hamak został zauważony przez podróżników. Co więcej, często był zabierany do bagażu, ponieważ był lekki, łatwy w transporcie i chronił przed jadowitymi wężami i owadami – łatwo było go również wyposażyć w moskitierę. Z biegiem lat hamaki stały się coraz bardziej popularne i zaczęły pojawiać się w przydomowych ogrodach, a teraz już nawet w domachhamak bezpieczny 
hamak do mieszkaniahamak do pokoju hamak wiszący ecru hamak wiszący hamak marka hamak

fotel hamakowy wiszący

hamak wiszący do mieszkania – whamaku.pl

Comments

  1. avatar says

    “Super… nie ma chyba osoby, która nie chciałaby mieć czegoś takiego, od razu wracamy do czasów dzieciństwa ”

    W pełni się zgadzam z tobą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge