10 kroków koreańskiej pielęgnacji – charakterystyka każdego

Koncepcja wieloetapowej pielęgnacji twarzy zaproponowana przez Koreańczyków jest bardzo przekonująca. Zakres czynności, jakie należy wykonać w ramach codziennych rytuałów, prowadzi do satysfakcjonujących efektów – dobrej kondycji skóry twarzy i atrakcyjnego wyglądu.

10 kroków koreańskiej pielęgnacji

1. Olejki do demakijażu 

Demakijaż jest czynnością mającą na celu usunięcie makijażu, nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń. W tym przypadku najlepszym wyborem będą oleje roślinne, które umożliwiają skuteczny i zarazem łagodny demakijaż. Tę czynność powinno się powtarzać każdego dnia, wieczorem. Więcej o oczyszczaniu twarzy olejem przeczytasz na https://skin79-sklep.pl/blog/metoda-ocm—1-krok-koreanskiej-pielegnacji.  

2. Produkt myjący na bazie wody

Drugim etapem pielęgnacji jest oczyszczenie twarzy przy użyciu delikatnego, naturalnego kosmetyku, który zawiera wodę. To pozwoli pozbyć się resztek oleju oraz pozostałych zanieczyszczeń. Jeśli w pierwszym kroku wykorzystaliśmy olejek, to teraz możemy wybrać żel do mycia, piankę czy na przykład płyn micelarny. Taki zabieg należy przeprowadzać rano i wieczorem, każdego dnia. 

3. Peeling

Regularne oczyszczanie twarzy z martwego naskórka jest bardzo ważnym zabiegiem. To martwy naskórek zanieczyszcza skórę i zatyka ujścia porów. Dla skóry normalnej poleca się peelingi mechaniczne. Zaś dla skóry delikatnej zaleca się peelingi enzymatyczne. Dobry peeling doprowadzi do uzyskania świeżej, zdrowej i gładkiej skóry. Czynność tę wystarczy wykonać rano lub wieczorem, zaledwie 1-2 razy w tygodniu. 

4. Tonik

Kolejnym ważnym krokiem jest tonizowanie. Czynność wykonuje się z użyciem dobrej jakości toniku. Zabieg ma na celu przywrócenie skórze prawidłowego pH i odpowiednie nawilżenie. Tonik najlepiej stosować codziennie, zarówno rano, jak i wieczorem. 

5. Esencja

Esencję należy stosować niezależnie od rodzaju skóry. Jest to produkt, który wyróżnia się lekką formułą i płynną konsystencją. W jego składzie znajdują się dobroczynne substancje aktywne. Na polskim rynku pojawiły się już polskie odpowiedniki tego produktu, więc można z łatwością znaleźć kosmetyk odpowiedni do tego celu. 

koreanska pielegnacja

6. Serum

Serum jest silnie skoncentrowanym produktem, który jest ukierunkowany na konkretne problemy skórne. Może prowadzić do spłycenia zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień, a także wyeliminować inne niedoskonałości skóry, ujędrnić i wyrównać koloryt. Serum jest przeznaczone do codziennego zastosowania, wieczorem. 

7. Maseczka

Koreanki najchętniej wybierają maseczki w płachcie, które idealnie przylegają do twarzy. Po jej zdjęciu pozostałości warto delikatnie wklepać opuszkami palców. Zależnie od wybranego rodzaju maseczki, może ona nawilżać skórę, regenerować, odżywiać, a nawet oczyszczać. Podobnie jak serum, wykazuje się silnym działaniem. Stąd zaleca się stosowanie jej rano lub wieczorem minimum 2 razy w tygodniu. 

8. Krem pod oczy

Krem stosowany pod oczy ma nawilżać, przeciwdziałać zmarszczkom, chronić, rozświetlać i niwelować obrzęki oraz cienie pod oczami. Tego typu produkty stosuje się rano i wieczorem, codziennie. Najlepsze kosmetyki koreańskie do pielęgnacji okolic oczy znajdziesz na https://skin79-sklep.pl/category/kremy-pod-oczy.  

9. Krem nawilżający

Dopiero teraz przychodzi czas na krem nawilżający, który po tylu zabiegach korzystnie wpłynie na kondycję skóry oraz jej wygląd. Najlepiej wybierać kremy o naturalnym, silnie działającym składzie. Krem należy stosować rano i wieczorem, codziennie. 

10. Krem z filtrem

Według Koreańczyków ochrona przed promieniowaniem słonecznym ma ogromne znaczenie w pielęgnacji skóry twarzy. W tym celu trzeba stosować kremy z filtrem o wysokim stopniu ochrony

koreanska pielegnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge