Baldachim w pokoju dziecka – dlaczego spełnia bardzo ważną rolę?

Każde dziecko przeżywa taki czas, w którym uwielbia się chować. Kojarzy im się to z poczuciem bezpieczeństwa, jakie odczuwały będąc w brzuchu mamy. Poza tym dziecko uczy się samodzielności posiadając taki swój prywatny kącik. Idealnym rozwiązaniem jest podwieszenie baldachimu, z którego szybko można stworzyć “tajną bazę”.

aranżacja z baldachimem dla dziecka

Baldachim w pokoju dziecka

Bo dzieci lubią się chować! Baldachim w pokoju dziecka to nie tylko “instagramowa” ozdoba, ale szybki sposób na stworzenie dla dziecka “tajnej bazy”. Wystarczy jeden, maleńki haczyk w suficie, aby w dowolnym miejscu stworzyć dziecku jego prywatną przestrzeń. Na dodatek baldachim pięknie wygląda w pokoju dziecka i nie robi bałaganu, jaki towarzyszy przy robieniu “bazy” z poduszek, kołder, koców i tysiąca innych przedmiotów. Taki materiałowy baldachim w pokoju dziecka może spełniać bardzo ważną rolę, dając dziecku możliwość stworzenia małego świata. Na dodatek kosztuje nie wiele.

Tanie baldachimy dla dziecka znajdziesz – TUTAJ (Emako.pl)

Baldachimy dostępne są w przeróżnych kolorach, dlatego każda mama idealnie dopasuje go do pokoiku swojego dziecka. Ja wybrałam TEN MODEL (zobacz cenę w sklepie), ale można znaleźć i tańsze, i w innych odcieniach. Zamiast setnej zabawki, lepiej zainwestować w taki “kawałek materiału” i pozwolić dziecku stworzyć jego “tajną bazę”. O tym jak bardzo jest to istotne dla dziecka może przekonają nas wspomnienia z naszego dzieciństwa. Z pewnością każdy z nas lubił tworzyć takie bazy i spędzać w nich czas.

Myślę, że wielu rodziców może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważne pod kątem psychologicznym i rozwojowym jest udostępnienie dziecku takiej prywatnej przestrzeni. Dziecko od najmłodszych lat odkrywa swoją indywidualność, zaspokaja również swoje poczucie schronienia się, coś na rodzaj schronienia się w ramionach mamy, tylko we własnym pokoiku. Dziecko w takiej malutkiej przestrzeni czuje się bezpiecznie i spokojnie. W chwili codziennych trudności ma miejsce, do którego może na chwilę uciec, wyciszyć się, zresetować. Takie miejsce dla dziecka jest niesamowicie ważne, a każdy rodzic powinien szanować prywatność tego kącika i nie wdzierać się do niego dziecku bez jego pozwolenia.

baldachim pokój dziecka

Baldachim w pokoju dziecka – jak go zaaranżować?

Aranżowanie baldachimu jest banalnie proste. Baldachim w dziecięcym pokoju możemy powiesić albo nad łóżkiem, albo nad podłogą. Materiał jest bardzo łatwy w schowaniu, możemy przyczepić do ściany haczyki, które będą służyły do ściągania materiału, tak jak zasłonę. Wystarczy odpiąć materiał, aby w sekundę stworzyć dziecku prywatną bazę. Ponieważ do zawieszenia baldachimu wystarczy jeden haczyk w suficie, możemy go bardzo szybko zdjąć w razie potrzeby.

ZOBACZ: 20 mebli i dodatków, które wybrałam do pokoju mojego synka

Aranżowanie przestrzeni dla dziecka jest banalnie proste. Wystarczą poduszki i koce oraz pudełka, do których dziecko może schować swoje skarby. Wokół na ścianach możemy powiesić różne obrazki, które pobudzają wyobraźnię dziecka. Bardzo ważne jest również klimatyczne oświetlenie i w tym celu idealnie sprawdzają się wszelkie girlandy LED. To wszystko! Pozostałe elementy aranżacji pozostawmy już dziecku, aby mogło ono samodzielnie dopracować swój tajemniczy kącik.

Kiedy dziecko ma już kilka lat, możemy postawić dziecku sprzęt grający, aby mogło włączać swoją ulubioną muzykę. Oczywiście my sami, jako rodzice możemy puszczać dziecku przyjazną, delikatną i uspokajającą muzykę. Dzieci naprawdę świetnie czują się w takiej malutkiej, zamkniętej przestrzeni. Niektóre dzieci potrafią nawet samodzielnie zasypiać, będąc otulone takim baldachimem. Oczywiście nie zakrywamy kącika w pełni takim materiałem, ale zawsze zostawiamy przestrzeń na swobodny dostęp powietrza. 

pokój dziecka aranżacja

Baldachim w pokoju dziecka – jaki wybrać?

Najlepsze są bawełniane, lekkie baldachimy, które łatwo uprać. W sklepach dostępne są głównie jednokolorowe baldachimy, bez zbędnych dodatków. Takie modele uważam za najbardziej praktyczne. Kąciki z baldachimem aranżuje się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Nie ma tutaj reguły. Każde dziecko chciałoby mieć swój prywatny kawałek świata, nawet gdyby ta przestrzeń miała tylko metr na metr. Baldachimy do pokoju dziecka można kupić już od 50 zł, nie jest więc to duży wydatek. Radości dla dziecka za to ogrom!

ZOBACZ: 49 pomysłów na pastelowy pokój dla dziecka [GALERIA]

Na koniec warto dodać, że taki kącik dla dziecka z baldachimem to również fajne miejsce do robienia dziecięcych sesji zdjęciowych z naszą pociechą. Bardzo łatwo jest ciekawie zaaranżować tego typu miejsce, a zdjęcia mogą wychodzić jak z profesjonalnej sesji zdjęciowej. Warto mieć tego typu fotografie, ponieważ idealnie nadają się one do wstawiania w ramki czy udostępniania na naszych profilach w mediach społecznościowych.

aranżacja z baldachimem dla dziecka jak urządzić kącik dla dziecka ubrania dla niemowlaka muślinowe pokój dla dziecka baldachim muślinowe ubranka dla dzieci jak urządzić pokój dziecka baldachim w pokoju dziecka

Tanie baldachimy dla dziecka znajdziesz – TUTAJ (Emako.pl)

Muślinowe ubranka dla niemowlaków – DearEco.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge