Baza do paznokci: kluczowe informacje dla profesjonalnych stylistek

Kluczowym elementem manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia, w czym niezastąpiona okazuje się baza hybrydowa. Wykorzystanie dobrej jakości bazy hybrydowej bezpośrednio po oczyszczeniu i zmatowieniu paznokcia takimi preparatami, jak cleaner i primer stanowi pierwszy krok w procesie stylizacji.

baza na paznokcie

źródło zdjęcia: vsb.store.pl

Podstawowym zadaniem produktu jest nie tylko ochrona naturalnej płytki przed uszkodzeniami, ale również zapewnienie solidnego fundamentu dla lakieru hybrydowego. To dzięki pomyślnie dobranej bazie, manicure zyskuje na trwałości: wiele stylizacji można nosić nawet do 3 tygodni bez pęknięć lub odprysków.

Różnorodność dostępnych na rynku baz umożliwia wybór produktu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb każdej klientki.  Żeby móc to zrobić, wystarczy posiadać podstawową wiedzę w zakresie rodzajów baz do paznokci i ich najlepszych producentów.

Bazy do paznokci mają różnorodne zagęszczenie, od płynnych po gęste. Te o gęstej konsystencji są często wykorzystywane jako bazy budujące. Pozwalają nie tylko na wzmocnienie płytki, ale również na delikatne przedłużenie paznokcia. To wszechstronny produkt, który jest nieoceniony zarówno dla profesjonalistek, jak i miłośniczek wykonywania domowego manicure.

Bazy hybrydowe do paznokci – klucz długotrwałego i zdrowego manicure

Pojawienie się na rynku baz hybrydowych stało się prawdziwym przełomem w branży pielęgnacji i stylizacji paznokci. Taki produkt nie tylko zapewnia manicure trwałość i odporność przed odpryskami, ale także:

  • pełni rolę wyrównywacza;
  • maskuje niedoskonałości;
  • tworzy gładką jednolitą powierzchnię, przygotowując paznokcie do dalszych etapów stylizacji. 

Formuła dobrej jakości baz hybrydowych jest wzbogacona o składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały, które wzmacniają paznokcie, czyniąc je mniej podatnymi na łamanie. Mimo wyjątkowej trwałości, bazy są także wystarczająco elastyczne, a więc nie przeszkadzają wzrostowi paznokci.

Rodzaje baz do paznokci

W świecie manicure hybrydowego istnieje mnóstwo baz, które różnią się nie tylko właściwościami, ale również konsystencją i kolorem. Jeśli jesteś stylistką paznokci, obowiązkowo zwróć uwagę na takie produkty:

  • Bazy mineralne. Tego typu produkty są uważane za uniwersalne, gdyż idealnie sprawdzają się na paznokciach każdego typu. Wyróżnia je łatwość aplikacji i doskonałe utwardzanie w lampie LED. Mineralne bazy do paznokci na stronie VSB.Store są dostępne w kilku modnych odcieniach i zapewniają wyjątkową trwałość manicure.
  • Bazy witaminowe. Oprócz utrwalania lakieru, takie bazy wykazują również działanie wzmacniające na paznokcie. Szczególnie są polecane do paznokci delikatnych i łamliwych, które doskonale odżywiają i regenerują, zapobiegając ich łamaniu. Zazwyczaj takie bazy występują w kolorze białym.
  • Bazy proteinowe. Takie bazy zawierają ekstrakty proteinowe, które pomagają odbudować zniszczone paznokcie i wyrównać ich powierzchnię.
  • Bazy budujące. Tego typu produkty są używane nie tylko do wzmacniania paznokci, ale także ich przedłużania. Pozwalają na stworzenie pożądanego kształtu paznokcia, nawet jeśli wymaga to przedłużenia o kilka milimetrów.
  • Bazy żelowe pod hybrydę. Bazy z tej grupy są przeznaczone do mocnego i trwałego utwardzania paznokci, sprawdzą się zarówno pod lakier, jak i żel kolorowy.

Mamy nadzieję, że podane w tym artykule informacje okazały się dla Ciebie pomocne i teraz wybór odpowiedniej bazy do paznokci hybrydowych będzie sprawiał Ci o wiele mniej trudności.

paznokcie inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge