Beżowe dywany w stylu boho – do czego pasują?

Jednym z najmodniejszych trendów w świecie dywanów są beżowe dywany, które służą do tworzenia ciepłych i bardzo klimatycznych pomieszczeń w stylu boho. Do czego pasują dywany w tym stylu i jak je urządzić? Jakie są można tworzyć aranżacje z beżowymi dywanami?

bezowy dywan w stylu boho

dywan w stylu boho ze sklepu arte.pl

Beżowe dywany w stylu boho

Styl boho na dobre zagościł do świata wnętrz i stał się jednym z topowych trendów. Pokochaliśmy go za naturalność, za ciepło i klimat, jakie pozwala stworzyć. Za połączenia z naturą i kolorami ziemi. Za spokój i harmonię, jaką wprowadza do wnętrz. W Polsce odmiana boho opiera się na jasnych, beżowych barwach, na zastosowaniu we wnętrzach dużej ilości elementów drewnianych lub nawiązujących do niego jak rafia, bambus, wiklina. Do takich wnętrz dobrze jest mieć białe ściany, jasne podłogi. Do ocieplenia wnętrza idealnie przydadzą nam się beżowe dywany w stylu boho (duży wybór w sklepie arte.pl).

Nawet w sytuacji, kiedy mamy ciemną podłogę, możemy ją rewelacyjnie rozjaśnić oraz ocieplić właśnie takim jasnym dywanem. Obecnie wybór dywanów w sklepach jest naprawdę ogromny. I pomijając już fakt ogromnego wyboru wzorów oraz kolorów, do wyboru mamy również różnego rodzaju faktury dywanu. Dla jednych najlepszym dywanem będzie dywan “puchaty”, z grubym włosem, takim, w który “wpada się” stopami. Dla innych najlepszym rozwiązaniem będzie dywan praktyczny, czyli płaski, którego bardzo łatwo odkurzyć w kilka chwil. Dywany są dostępne w różnych cenach. Tańsze dywany z reguły wyprodukowane z sztucznych  materiałów, oraz droższe dywany, wełniane, bawełniane.

Po czym poznać najmodniejsze wzory beżowych dywanów w stylu boho? Mają one delikatne wzory, na przykład w romby albo koniczynki, frędzle po bokach. Modne są również takie dywany w wersji sznurkowej. W pomieszczeniach inspirowanych stylem boho można również spotkać dywany okrągłe wykonane z juty. Taka forma dywanu również świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których chcemy ocieplić atmosferę, dodać im kolorytu natury.

dywan boho jaki wybrac

źródło zdjęcia: https://www.instagram.com/its_all_about_the_house/

Beżowe dywany w stylu boho – do czego pasują?

Beżowy dywany w stylu boho uwielbiają wszystko to, co inspirowane jest naturą. Świetnie czują się w towarzystwie drewna, kolorów ziemi. W pomieszczeniach inspirowanych stylem boho bardzo często znajdują się również duże rośliny, np. fikusy czy monstery. Nawiązuje to trochę do trendu “urban jungle”.

Pomieszczenia w stylu boho pełne są różnego rodzaju dodatków typowo tekstylnych jak poduszki, koce, pledy. Wszystko to ma na celu “ogrzanie” pomieszczenia, sprawienia, że będzie przytulne, przyjazne. Na pewno w tego typu wnętrzach nie stosuje się zarówno agresywnych barw, krzykliwych, jak i ordynarnych dodatków czy mebli. Pomieszczenia boho mają działać kojąco niczym herbata z melisą.

Beżowe dywany w stylu boho będą idealnie pasować do wnętrz jasnych, pełnych dziennego światła. Jeżeli nawet nie mamy dostępu do światła naturalnego, klimat możemy wytworzyć za pomocą sztucznego, nastrojowego oświetlenia. Idealnie będą pasować lampy stojące czy wiszące wytworzone z rafii albo wikliny. 

Jak widzicie, wcale nie trzeba robić remontu, aby zamienić swoje wnętrza w przytulne pomieszczenia inspirowane stylem boho. Wystarczy jedynie zadziałać magią dodatków oraz kolorów. Do zestawu dołączyć odpowiednie oświetlenie i… piękne wnętrze w klimacie boho gotowe!

dywan boho z rafii

beżowe dywany w stylu boho

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge