Moje wnętrza: kolorowa sofa w tropikalnych kolorach

Wielkim plusem żywych kolorów jest to, że dodają energii i pobudzają do działania. Dlatego też warto mieć w swoim mieszkaniu miejsce, które będzie kipiało od soczystych kolorów. Moją propozycją jest kolorowa sofa w egzotycznych barwach. Jak Wam się podoba?

Kolorowa sofa

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele w naszym życiu odgrywają kolory. W dużej mierze to od nich zależy nasze samopoczucie, to od nich zależy, czy jest nam łatwo wstawać, czy też może jesteśmy z rana bardzo ospali. Kolory mają również wpływ na naszą kreatywność oraz na naszą produktywność.

Wszystkie dodatki z mojej aranżacji – poduszki i koce pochodzą ze sklepu F&F Home, który na chwilę obecną jest moim ulubiony źródłem pięknych i niedrogich dodatków do wnętrz (zobacz moją relację z premiery dodatków F&F Home z kolekcji jesień zima 2015).

Moja kolorowa sofa to połączenie różu i pomarańczy. To egzotyczne połączenie świetnie sprawdza się do urządzania miejsc, które mają dawać nam energię. Zachęcam również do obejrzenia mojej drugiej aranżacji sofy, gdzie tematem przewodnim była sofa glamour. Jak więc widać kolorowa sofa to must have w moich wnętrzach :).

wystrój salonu kolorowy

Salon to miejsce, gdzie toczy się życie, więc lepiej nie urządzać go w leniwy, ospały sposób. Warto wykorzystać wiedzę o kolorach i tym samym zastosować ją podczas urządzania naszych wnętrz. Co oznaczają kolory w mojej kolorowej aranżacji sofy?

Różowy – barwa romantycznych spacerów i kolacji we dwoje, idealnie nadaje się do pobudzania organizmu. Zjednuje sympatię, sprzyja czerpaniu przyjemności z zabawy. To kolor osób pewnych siebie, lubiących ryzyko, spragnionych miłości, jak również potrzebujących zainteresowania i współczucia. Niewskazany dla osób niedojrzałych emocjonalnie, gdyż może je przytłaczać.

Pomarańczowy – radość, młodość, nowoczesność, otwartość. Sprzyja pogodnym myślom. Przywraca chęć do życia, zwiększa motywację do działania, podnosi poczucie własnej wartości. Niewskazany dla osób, które czują się osamotnione, zagubione
salon kolorowy poduszki ff home kolorowe poduszki kolorowa sofa

Kolorowe wnętrza – inspiracje

Jednym z moich ulubionych źródeł jeśli chodzi o inspiracje do wystroju wnętrz oraz oryginalne dodatki jest sklep i magazyn Westwing.pl. To właśnie tam znalazłam unikalne cotton balls, które zaaranżowałam nad moim biurkiem (zobacz jak urządzić biurko). Specjalnie dla Was znalazłam kilka ciekawych inspiracji odnośnie kolorowych wnętrz.

kolorowa sofa westwing westwing kolorowy salon kolorowe półki kolorowa kuchnia

kolorowe aranżacje – Westwing.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge