Ciekawe funkcje w urządzeniach AGD – znaliście je wcześniej?

Od kiedy wzięłam się za remont domu, cały czas jestem na bieżąco w tematach związanym z wnętrzami oraz ich urządzaniem. Dziś przyjrzałam się bliżej różnym sprzętom AGD, które wyposażone są w ciekawe, nowoczesne funkcje. O czym warto wiedzieć?

Ciekawe funkcje w sprzętach AGD

Technologia idzie do przodu w bardzo szybkim tempie. Sprzęty AGD, które kupiliśmy całkiem niedawno, bo 5 lat temu, są już “do tyłu” w porównaniu do tych, które kupimy dzisiaj. Dlatego warto orientować się w tym, jakie udogodnienia posiadają te najnowsze urządzenia. Dzięki nim codzienne obowiązki stają się o wiele łatwiejsze, o wiele przyjemniejsze. Poza tym wiele czynności możemy wykonać szybciej, co w zabieganych czasach jest niezwykle istotne. Producenci sprzętów tak naprawdę prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych funkcji oraz udogodnień.

Co ciekawe, coraz więcej urządzeń korzysta z połączenia internetowego i możliwości z tym związanych. Lodówki znają swoją zawartość i są w stanie tworzyć dla nas listy zakupów, piekarniki potrafią łączyć się z wi-fi i podpowiadać nam przepisy, ekspresy do kawy posiadają swoje aplikacje na telefon. To są właśnie sprzęty AGD przyszłości, które coraz częściej goszczą w naszych domach i ułatwiają nam życie. Poniżej przedstawię Wam kilka funkcji, o których warto wiedzieć, zanim zakupimy nowy sprzęt AGD.

piekarnik retro od amica

Nowoczesne funkcje w sprzętach AGD

Na początek przedstawię kilka ciekawych funkcji, jakie posiadają nowoczesne piekarniki. Na pewno wartą uwagi funkcją, jaką ma piekarnik elektryczny XXI wieku jest wbudowana książka kucharska z gotowymi programami stworzenia danych potraw. Przykładowo chcemy upiec idealną bezę. Wybieramy z książki kucharskiej bezę i piekarnik już sam będzie zmieniał swoje ustawienia, nastawiał temperaturę, zmniejszał ją i zwiększał w odpowiednich momentach, aby bez wyszła jak z restauracji. My nie musimy robić nic, piekarnik sam się wyłączy po zakończeniu pieczenia. To samo z każdą inną potrawą, która znajduje się w książce kucharskiej piekarnika. Dzięki tym funkcjom możemy robić dania jak z drogich restauracji i nie martwić się o to, czy coś się przypali albo nie dopiecze. Nie musimy pilnować piekarnika.

kuchnia do zabudowy haier

Warto również wspomnieć o tym, jakie nowoczesne funkcje posiadają odkurzacze, przykładowo odkurzacze Xiaomi. Aktualnie w domach coraz częściej pojawiają się roboty sprzątające wyposażone w sztuczną inteligencję. Dzięki niej taki odkurzacz jest w stanie sam wysprzątać całe mieszkanie, włącznie z umyciem podłóg. Doskonale będzie wiedział kiedy myje podłogę, a kiedy wjeżdża na dywan. Odkurzacz rozpoznaje również różne przeszkody, potrafi zgrabnie je ominąć. Do tego jest na tyle mądry, że nie spanie ze schodów. Potrafi stworzyć swoją mapę domu i na jej podstawie jak najszybciej wysprzątać cały dom, nie omijając nawet centymetra. Takie są właśnie odkurzacze przyszłości, które zamieniają się już w samodzielne roboty sprzątające.

robot sprzątający najlepszy

Wiele ciekawych funkcjo posiadają również nowoczesne pralki. Tak zwane pralki przyszłości, do których należą między innymi pralki Amica bardzo ułatwiają robienie oraz suszenie prania. Pozwalają również na zachowanie ubrań w lepszej jakości. Bardzo przydatną funkcją są tak zwane funkcje parowe, które usuwają prawie 100% alergenów z ubrań. Dla alergików taka funkcja w pralce będzie dosłownie zbawienna. W niektórych pralkach dostępna jest inteligentna funkcja, która na podstawie analizy wielu danych zbieranych podczas prania, zapewnia optymalne ruchy piorące, aby jeszcze lepiej dbać o tkaniny. To są już wręcz inteligentne roboty piorące!

Nowoczesne pralki dążą również do skrócenia czasu prania. Funkcja AI DD™ na podstawie analizy wielu danych zbieranych podczas prania, zapewnia optymalne ruchy piorące, aby jeszcze lepiej dbać o tkaniny. Funkcja często nazywana PowerWash albo TurboWash pozwala na dokładne wypranie ubrań w około 35 – 40 minut i dodatkowo chroni materiał przed zniszczeniem, a dysze 3D rozpryskujące wodę w czterech kierunkach dokładnie wypiorą każdy centymetr ubrania.

jaka jest najlepsza pralka

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge