Farba bez amoniaku – czy jest trwała i dlaczego warto jej używać?

Czy wyobrażamy sobie dbanie o swój wygląd bez możliwości farbowania włosów? Ten zabieg wszedł już na stałe w kanon najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. I to nie tylko wśród kobiet, ale i coraz częściej wśród mężczyzn. Czym jest więc farba bez amoniaku i jaka jest jej trwałość?

farba bez amoniaku czy trwała

Farba bez amoniaku najważniejsze informacje

Zacznę może od tego czym jest amoniak i dlaczego wykorzystuje się go do produkcji farb do włosów. Amoniak to substancja, która rozchyla łuski, dzięki czemu pigmenty farby mogą trwale związać się ze strukturą włosów. Farby z amoniakiem są niczym tatuaż dla włosów. Takie farby trwale zmieniają kolor włosów, takiej farby nie można zmyć, ale właśnie dla wielu osób jest to jej największa zaleta. Amoniak posiada jednak dosyć nieprzyjemny zapach, a wrażliwe skóry głowy, będą reagować podrażnieniami. Niestety amoniak jest na tyle silną substancją, że może również wpłynąć np. na pewnego rodzaju zniszczenia włosów, ich przesuszenie. Oczywiście wiele zależy od kondycji włosów przed zabiegiem farbowania. Dlatego należy dwa raz zastanowić się, czy aby na pewno chcemy skorzystać z farby do włosów zawierającej amoniak. Dlatego też idealnym rozwiązaniem dla wielu osób będzie farba bez amoniaku

Jak więc można wywnioskować, farby bez amoniaku to farby zmywalne. Farby do włosów bez amoniaku można używać częściej niż te tradycyjne, a utrzymują się na włosach średnio do ponad 20 myć. Po tym czasie można bez oporów powtarzać zabieg koloryzacji. Co więcej, farby do włosów bez amoniaku mogą nawet poprawić kondycję włosów z racji zawartości różnych substancji pielęgnujących włosy. Oczywiście kolor po jakimś czasie będzie tracił na intensywności i będzie trzeba powtórzyć koloryzację, jednak nasze włosy będą jedynie otulone tym kolorem, a nie będzie on trwale zaimplementowany do środka włosa. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Zarówno farby z amoniakiem jak i bez amoniaku mają swoich zwolenników.

farba bez amoniaku czy jest skuteczna

Farba bez amoniaku – dla kogo?

Dla kogo więc idealna będzie farba bez amoniaku? Ten rodzaj koloryzacji cieszy się popularnością wśród alergików i osób z wrażliwą skórą głowy oraz nadmiernym wypadaniem włosów. Warto dodać, że amoniak jest gazem, który ulatnia się podczas farbowania. Według różnych badań naukowych, kobieta w ciąży, która wdycha opary amoniaku może odczuwać nudności, rozwój dziecka natomiast, szczególnie w ważnych jego etapach, może ulegać nieznacznym zachwianiom. Dlatego też nie powinno się ryzykować używania farb z amoniakiem będąc w ciąży. Cytując za serwisem PortalFryzjera.pl, zdaniem lekarzy farbowanie włosów w ciąży mogło być wtedy przyczyną lawinowego wzrostu uczuleń wśród niemowląt. Tak naprawdę będąc w ciąży, moim zdaniem powinno się zrezygnować z farbowania włosów dla dobra dziecka albo zastosować naturalny sposób farbowania, w pełni bezpieczny w ciąży czyli hennę.

Poza tym używanie farb bez amoniaku zawsze daje nam furtkę do zmiany koloru włosów, czego nie możemy powiedzieć już o farbach z amoniakiem, które nie są zmywalne. Jeżeli chcemy przeprowadzić koloryzację, ale nie jesteśmy pewne efektu oraz tego, czy się sobie spodobamy w innym odcieniu włosów, to zdecydowanie warto postawić na farbę bez amoniaku.

Wiele osób zastanawia się co dodaje się do farb zamiast amoniaku. W farbach do włosów substancją zastępczą amoniaku jest monoetyloamina/etanoloamina, w skrócie- MEA. W składzie kremu koloryzującego oznaczona jako: Ethanolamine. Jest to organiczny związek chemiczny, praktycznie bez zapachu. Dlatego też farby bez amoniaku mają bardzo przyjemny, kosmetyczny zapach.

farba bez amoniaku czy trwałafarba bez amoniaku czy trwała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge