Ile kosztuje galeria plakatów na ścianę? Zobacz piękne inspiracje!

Jak szybko odmienić wnętrze? Powiesić piękną galerię obrazów! To jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich. Na dodatek to dosyć niedroga forma bardzo wyrazistej odmiany pomieszczenia. Galerie można komponować samodzielnie, można również skorzystać z gotowych już zestawień takich plakatów. Jakie są ceny takich galerii?

galerie obrazów

galeria obrazów ze sklepu posterilla.pl

Galerie plakatów na ścianę – dlaczego warto?

Nie trzeba skuwać ścian, ani planować wielkich remontów, aby diametralnie odświeżyć wygląd pomieszczenia. Aktualnie bardzo modne jest wieszanie na ścianach dużych galerii skandynawskich plakatów. Najczęściej są one w stonowanych kolorach, nawiązujące do kolorów ziemi. Takie galerie mają często nadać wnętrzu nie tylko nowego wyglądu, ale działać uspokajająco, relaksująco i nadawać pomieszczeniu harmonii. Takie plakaty wieszane są najczęściej w pięknych, drewnianych ramkach. Rzadko kiedy używa się w przypadku takich galerii wyrazistych kolorów, chyba, że ktoś bardzo je lubi. Najczęściej wybiera się jasne, delikatne grafiki. Ważne jest, aby były one ze sobą spójnie dobrane.

Na stronach sklepów internetowych sprzedających plakaty bardzo często można skorzystać z gotowych już galerii plakatów. To bardzo ułatwia wybór i pozwala za pomocą  kilku kliknięć zamówić wielką i piękną galerię z obrazami. Z reguły posortowane są one kolorystycznie albo tematycznie, dlatego szybko można trafić na swoje typy. W mim domu wiszą już trzy takie galerie z obrazami i zawsze wspomagałam się gotowymi propozycjami. Plakatów są tysiące i przeglądane ich zabiera sporo czasu, dlatego chętnie korzystałam z gotowych już galerii plakatów.

Ile kosztuje taka galeria z plakatami? Cena zależy od wielkości plakatów i ramek oraz ich ilości. Mniejsze galerie można kupić w cenach 300 – 400 zł, duże galerie to już koszt powyżej tysiąca złotych, ale… warto! Każdy, kto odwiedza mój dom zawsze zachwyca się galeriami obrazów na ścianach. Stanowią one wspaniałą dekorację domu, nadają mu klimat i domowe ciepło. Podkreślają styl i charakter oraz dają fajny przekaz. Stają się one artystyczną manifestacją całego domu. Dlatego każdemu będę je polecać.

skandynawska galeria obrazów

galeria obrazów ze sklepu posterilla.pl

Jak stworzyć galerię zdjęć na swojej ścianie?

To jest łatwiejsze niż myślisz! Kiedyś myślałam, że zaprojektowanie takiej galerii to nie lada wyzwanie. Nurtowały mnie kwestii tego jakie wymiary plakatów wybrać, jakie kształty (pion, poziom), jakie ramy,  w jaki sposób je powiesi na ścianie. Okazuje się jednak, że najlepiej zdać się trochę na losowe dobranie wszystkiego. Nie ma jakiś specjalnych zasad na tworzenie takiej galerii. Każdy pomysł na umieszczenie danego obrazu będzie dobry. Dobrze jest jedynie trzymać odległość między obrazami aby były równe, to akurat jest bardzo istotne. Dzięki temu zachowana zostanie symetria, ład i porządek. 

Co ciekawe, takimi galeriami plakatów możemy na przykład zmniejszą lub zwiększać optycznie pomieszczenie, możemy nimi zakryć brzydką ścianę, albo wypełnić miejsce, które pozostaje puste, a nie można zastawić go meblem lub inną dekoracją. Możemy dodać danemu miejscu kreatywnego charakter wieszając je przykładowo nad biurkiem do pracy. Możliwości wykorzystania galerii z plakatami jest naprawdę wiele, warto je wykorzystać w swoim domu.

galeria plakatów skandynawskich

galeria obrazów ze sklepu posterilla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge