Oczyszczacz + nawilżacza powietrza – duet dla zdrowia [TEST]

Dbanie o jakość powietrza stało się dla mnie priorytetowe od kiedy jestem mamą. Każdy rodzic chce dać dziecku wszystko to, co najlepsze. Okazuje się, że mam wpływ na to, jakim powietrzem oddycham ja i moje dziecko. Jakość tego powietrza mogę poprawić dzięki specjalnym urządzeniom.

Oczyszczacz powietrza Klarta

Oczyszczacz powietrza Klarta dlaczego warto?

Zadbanie o jakość powietrza to inwestycja w lepsze samopoczucie, lepszy sen, lepsze zdrowie. To wyeliminowanie ze swoich domów i mieszkań smogu, alergenów, kurzu, różnych drobnoustrojów. Wdychanie smogu porównuje się szkodliwością do… palenia papierosów. Skoro możemy tego uniknąć tych wszystkich szkodliwych substancji, to nie wyobrażam już nie mieć oczyszczacza powietrza w domu. Tym bardziej, że na pokładzie jest mój synek i zawsze staram się jak najlepiej zadbać o jego zdrowie. Wiele osób ignoruje smog, ponieważ nie ma wiedzy o jego niszczącej sile na organizmy malutkich dzieciaczków. Warto zgłębić tą wiedzę, aby stać się świadomym zagrożenia. Model, który posiadam do Klarta Forste 4.

Klarta Forste 4 – sprawdź cenę i funkcje 

Skuteczność tego sprzętu jest zachwycająca, gdyż oczyszczacz Klarta posiada 3 filtry o skuteczności >99,97% dla 0,3 μm, co oznacza, że “maszyna” jest super czuła na te nawet najmniejsze drobinki znajdujące się w powietrzu. Na wstępie dodam również, że oczyszczacz powietrza to nie jest sprzęt na zimę, kiedy smog jest największy. Mieszkając w dużym mieście przez cały rok zderzamy się z zanieczyszczeniami powietrza. Nie da się od tego uciec na zewnątrz, ale w domu możemy zapewnić sobie czyste, sterylne wręcz powietrze przez cały rok.

Działanie oczyszczacza Klarta Forste 4 sam potrafi dobrać prędkość działania sprzętu do poziomu jakości powietrza. Jednym słowem urządzenie jest praktycznie bezobsługowe. Na ekranie widzimy aktualny stan zanieczyszczenia oraz stan wilgotności powietrza. Jeśli chodzi o automatyzację działania, to czujniki 3 x IQ Sensor na bieżąco skanują powietrze w pomieszczeniu, dostarczając informacji o aktualnym poziomie zanieczyszczeń – pyły PM2.5, wilgotność i temperaturę powietrza. Są one prezentowane numerycznie na wyświetlaczu oraz w aplikacji mobilnej Smart Life – Smart Living.

klarta

Oczyszczacz powietrza Klarta – jakie ma funkcje?

Ten oczyszczacz na pewno wyróżnia się spośród innych tym, że może pracować aż w 8 prędkościach. Tym samym możemy idealnie dopasować siłę oraz poziom szumu w stosunku do pory roku. Niezwykła jest również szybkość oczyszczania powietrza. Moc sprzętu pozwala przefiltrować powietrze o objętości standardowego pokoju 10 m² w 5 minut, a pomieszczenie o wielkości 20 m² w 10 minut. A jak z poziomem głośności urządzenia? Dzięki swojej cichej pracy i dedykowanemu trybowi Auto Sleep jest to idealne urządzenie do sypialni czy pokoju dziecka. Większa liczba prędkości to gwarancja płynności działania i obniżonego poziomu hałasu. Oczywiście szum będzie najbardziej słyszalny na najwyższej prędkości, ale jak wspominałam oczyszczenie pomieszczenia może trwać około 5, 10 czy 20 minut, a potem możemy zejść na niskie prędkości z naprawdę delikatnym tylko szumem urządzenia.

Ciekawą funkcją dodatkową, której nie znajdziecie w każdym oczyszczaczu powietrza to jonizator powietrza ION Plasma Air, który uwalniaja do otoczenia tzw. jony trwałe o przeciwnych ładunkach. Jonizator plazmowy ułatwia usuwanie bakterii, wirusów i grzybów oraz poprawia skuteczność filtracji pyłów. Jonizacja ION Plasma Air posiada certyfikat TÜV. Taka funkcja jeszcze bardziej zwiększa skuteczność oczyszczacza powietrza. 

oczyszczacz powietrza dla dziecka

Moja opinia o oczyszczaczu Klarta Forste

Wielką zaletą jest błyskawiczne oczyszczanie powietrza oraz cicha praca urządzenia. Kiedy Klarta jest włączona, mam pewność, że powietrze w moim mieszkaniu jest idealnie czyste, a moje dziecko nie wdycha żadnych szkodliwych substancji. Mieszkamy w Warszawie, także poziom smogu oraz zanieczyszczeń jest tutaj wyjątkowo wysoki. Nie wyobrażam sobie nie mieć oczyszczacza powietrza mieszkając w dużym mieście. To moim zdaniem obowiązek mieć takie urządzenie, kiedy w naszym domu są dzieci. Dużą zaletą jest designerski wygląd oczyszczacza, dzięki czemu elegancko wpisuje się on w klimat wnętrza. Dodam, że są inne kolory do wyboru. Cicha praca urządzenia sprawia, że jego działanie jest praktycznie niezauważalne. Unikalny tryb Auto Sleep, zaprojektowany został z myślą o ochronie powietrza, gdy szczególnie zależy nam na ciszy, czyli przy małych dzieciach. Klarta Forste 4 korzysta wówczas z 3 pierwszych prędkości, gwarantując niemal nieodczuwalną głośność (do 36 dB) oraz niewielki pobór mocy (do 9 W). Model, który posiadam dostępny jest w cenie 899 zł i moim zdaniem to naprawdę nie wiele za tak ogromny wpływ na ochronę naszego zdrowia oraz zdrowia naszych dzieci.

klarta oczyszczacz oczyszczacz powietrza

Nawilżacza powietrza Klarta

Uzupełnieniem mojego dbania o jakość powietrza jest nawilżacz powietrza Klarta. Najbardziej przydatny oczywiście w sezonie zimowym, kiedy to ogrzewanie mocno wysusza powietrze. Nawilżacza powietrza używam głównie z myślą o moim dziecku i włączam go w nocy. Zauważam o wiele lepszą jakość spania, synek śpi spokojnie, nie wybudza go drapanie w gardle czy zatkany nos. Julek o wiele lepiej śpi, gdy w nocy działa ten nawilżacz powietrza. Także nawilżacza działa u nas każdej nocy, bez względu na to, czy mamy sezon grzewczy, czy też nie. Nie jest tajemnicą, że każdy człowiek będzie lepiej czuć się i lepiej spać, gdy powietrze jest odpowiednio nawilżone.

Klarta – sprawdź ceny nawilżaczy powietrza

Klarta Humea to inteligentny, ewaporacyjny nawilżacz powietrza, który skutecznie rozwiązuje problem niskiej wilgotności. Został przystosowany do pracy w trybie automatycznym. Dzięki zdrowemu nawilżaniu ewaporacyjnemu Humea jest idealnym rozwiązaniem do sypialni i pokoi dzieci. Może być sterowany smartfonem. urządzeniu dostępne są 4 prędkości nawilżania. Wbudowany higrostat sprawia, że Klarta Humea Grande może samodzielnie utrzymywać wyznaczoną wilgotność. Bardzo przydatna okazała się również dodatkowa funkcja lampki nocnej

Nawilżacza powietrza Klarta wraz z oczyszczaczem powietrza Klarta to duet idealny do tego, aby w dzień i w noc cieszyć się zdrowym powietrzem w swoim domu. Warto o to zadbać, bo te sprzęty walczą o nasze zdrowie. Dodam, że te urządzenia idealne są dla alergików, wiele osób odczuwa mocno zmniejszone objawy alergii. Szczerze z Julkiem polecamy zarówno oczyszczacz jak i nawilżacz powietrza Klarta. Mamy, używamy na co dzień i dzięki nim cieszymy się czystym, zdrowym i nawilżonym powietrzem.

nawilżacz powietrza klarta nawilżacz

Wejdź na stronę Klarta.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge