Perfekcyjne zdjęcia na Instagram – czy zrobi je nowy iPhone 14?

Od kiedy zaczęłam korzystać z iPhone’a, nie wyobrażam sobie wrócić do telefonów z Androidem to raz, a dwa nie ma dla mnie lepszego aparatu i kamery niż właśnie ten model telefonu. We wrześniu tego roku miała miejsce premiera telefonu iPhone 14 – czy warto go kupić?

iphone 14 opinie

iPhone 14 opinia 

Z góry zaznaczam, że opinia o iPhone 14 nie jest opinią moją, jako użytkownika. Zebrałam po prostu dane z różnych serwisów, które testowały ten telefon, widziałam również testy zdjęć wykonywane aparatem z tego modelu. Na tej podstawie mogę zbiorczo ocenić nowy model tego telefonu, jako że od wielu lat jest wierną fanką iPhone’a. Telefony Apple, które dostępne są na przykład tutaj: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,_Apple.bhtml są ze mną już od iPhone 6, a po każdej, kolejnej premierze stary model wymieniam na nową wersję. Na iPhone 14 aktualnie czekam, aby dostępny był model Pro Max w mojej sieci. Moim zdaniem te największe telefony sprawdzają się najlepiej. Wszystko jest wyraźne, doceniam duży ekran i podoba mi się, iż telefon staje się takim centrum dowodzenia. Dlatego też od kiedy raz wypróbowałam wersję Pro Max, tak teraz już nie wyobrażam sobie zejść do mniejszego telefonu. Różne wersje iPhone 14 można znaleźć tutaj: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,seria!iphone-14.bhtml

Chciałabym ocenić telefon iPhone 14 pod kątem przydatności do wykorzystania go do typowych, lifestyle’owych czynności, takich jak zdjęcia, obrabianie zdjęć, tworzenie zdjęć modowych, nagrywanie na kanały w social mediach typu Instagram czy Tik Tok. Jak wiecie, jakość tych materiałów jest kluczowa w obecnych czasach. Co więcej, wiele osób prywatnie prowadzących swoje konta w social mediach, zaczyna na nich zarabiać, ponieważ dobry kontent zawsze się sprzeda. I dlatego też warto zainwestować w najlepszy telefon, z najlepszym aparatem, kamerą i parametrami. To inwestycja, która w wielu przypadkach może się szybko zwrócić. Wiem to po sobie, jako osoba od wielu lat “żyjąca z bloga” i social mediów. 

Poza tym, iPhone są z reguły wymieniane na liście najlepszych telefonów do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Wygrywają chyba w większości rankingów tego typu. Nie raz próbowałam porównać jakość zdjęć czy filmów z innych telefonów i do tej pory żaden telefon nie przebił możliwości, jakie daje iPhone. I nie jest to absolutnie żadna reklama tych telefonów, piszę o moich prywatnych odczuciach użytkownika telefonu, któremu zależy na najwyższe jakości zdjęć do bloga, na Instagram, Facebooka i ogólnie do mediów społecznościowych. 

telefon na prezent

Funkcje aparatu iPhone 14 

Jedną z nowości jest potrójny aparat główny, który robi zdjęcia o wielkości do 48 Mpix. Po raz pierwszy w historii iPhone potrafi robić zdjęcia większe niż 12 megapikseli. Co więcej? Algorytmy iPhone’a 14 Pro Max mają dodatkowo poprawiać zdjęcia wykonane w kiepskich warunkach oświetleniowych. Na przodzie iPhone’a 14 Pro Max znalazł się aparat do selfie, który dostał autofokus i robi zdjęcia o wielkości 12 Mpix (23 mm, 1/3.6″) i jest do tego nieco jaśniejszy niż w modelu iPhone 13 (f/1.9 zamiast f/2.2). Jak więc widać, na pewno w iPhone 14 o wiele lepiej wyjdą nam wszystkie zdjęcia typu selfie.

Jakość innego typu zdjęć, jakie wykonać można iPhone’m 14 jest porównywalna do tych z iPhone’a 13. Warto zatem rozważyć i ten model, którego różne wersję są dostępne tu: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,seria!iphone-13.bhtml. Pamiętać jednak należy, że jak to zwykle bywa, w nowszych modelach lepiej działają na przykład automatyczne algorytmy poprawiające jakość zdjęć, a to również ma duży wpływ na ich wygląd. Z pewnością warto zainwestować w model iPhone 14, jeśli zależy nam na pięknych zdjęciach modowych oraz tworzeniu wysokiej jakości kontentu do social mediów. Jednak właściciele modelu iPhone 12, nadal cieszącego się dużą popularnością, już tak. Choć tu warto zaznaczyć, że jak to ze smartfonami od Apple bywa, iPhone 12 również można wykonać zachwycające zdjęcia.

telefon rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge