Jak poprawnie nakładać krem pod oczy? Wiedziałaś o tym?

Wraz z wiekiem nasza cera traci na jędrności, ale upływ czasu z reguły najszybciej widać na skórze pod oczami. Jest ona niezwykle delikatna, ale wiele kobiet pogłębia swoje zmarszczki poprzez błędne nakładanie kremu pod oczy. Jak poprawnie nakładać krem pod oczy?

jak poprawnie nakładać krem pod oczy

źródło zdjęcia: avanti24.pl

Jak poprawnie nakładać krem pod oczy?

Oczy są zwierciadłem naszej duszy, w oczach odbija się nasz nastrój, nasze samopoczucie. Dlatego też warto w szczególności zadbać o pielęgnacji skóry wokół oczy, aby na co dzień móc cieszyć się radosnym i pięknym spojrzeniem, bez oznak zmęczenia. Posiadanie super drogiego kremu nie wystarczy, aby osiągnąć ten efekt. Niezwykle istotna jest technika nakładania kremu pod oczy, ponieważ nasze mechaniczne oddziaływanie na skórę ma kluczowe znaczenie dla jej wyglądu.

Kiedy tak naprawdę powinno wprowadzić się pierwszy krem pod oczy?

Zaleca się to w okolicy 25 roku życia, kiedy z wiekiem już zmniejsza się ilość włókien kolagenowych. Oczywiście w kwestii dbania o swoją cerę, w walce ze zmarszczkami zawsze trzeba zachować zdrowy dystans, nasza skóra zawsze będzie miała zmarszczki i trzeba to zaakceptować. Co nie oznacza, że nie warto zmniejszać ich ilość, a dzięki kosmetykom poprawiać swój wygląd. Dbanie o wygląd oczu dla wielu kobiet jest wręcz priorytetowa, dlatego w celu wybrania najlepszego dla siebie kremu warto rzucić okiem na ranking kremów pod oczy.

Dlaczego tak ważne jest to w jaki sposób nakładać krem pod oczy?

Ponieważ skóra wokół oczu poza nie posiada tkanki podskórnej, a dodatkowo pozbawiona gruczołów lipidowych. W efekcie jest ona niezwykle delikatna, wrażliwa na każdy dotyk. Technika nakładania kremu ma bardzo kluczowe znaczenie. Codziennie powtarzana czynność po pewnym czasie odbija się na strukturze i wyglądzie skóry wokół oczu.

źródło zdjęcia: kobiety.pl

Nakładanie kremu wokół oczu nie można rozpoczynać bez oczyszczenia skóry. Dlaczego?

Ponieważ zanieczyszczenia będą stanowić barierę dla substancji aktywnych z kremu. Przed jego nałożeniem skóra powinna być perfekcyjnie czysta, bez oznak makijażu. Kiedy już odpowiednio przygotujemy naszą cerę, wykonujemy kolejny punkt czyli… szybki masaż skóry wokół oczu. W jakim celu? W celu pobudzenia mikrokrążenia, dzięki czemu dużo lepiej wchłoną się składniki aktywne. Obecnie bardzo modne są masaże wykonywane kamieniami wykonanymi z jadeitu. Produkuje się z nich tak zwane rollery, które idealnie nadają się do wykonania masażu skóry wokół oczu oraz całej twarzy. To gadżet, w który warto zainwestować.

Skóra oczyszczona, masaż wykonany, teraz możemy aplikować krem. Jak zrobić to prawidłowo? Po pierwsze, nie rozcieramy kremu, a go wklepujemy. Rozcieranie powoduje rozciąganie niezwykle delikatnej skóry, a to z kolei powoduje powstawanie jeszcze większej ilości zmarszczek. Dlatego wszystkie panie kosmetolog tak bardzo uczulają kobiety w kwestii prawidłowego nakładania kremu pod oczy. Kolejnym błędem kobiety jest skupianie się tylko na fragmencie skóry wokół oczu. Takie działanie nie przyniesie pożądanych efektów. Aby uzyskać efekty trzeba nakładać krem zarówno pod oczami, jak i po bokach, wszędzie tam, gdzie mamy zmarszczki mimiczne. Dopiero wtedy takie komplementarne dbanie o skórę wokół oczu może przynieść oczekiwane rezultaty. Na portalu https://dbam-o-siebie.pl/ można znaleźć więcej wskazówek odnośnie zdrowego stylu życia.

Na wygląd skóry wokół oczu nie wpływa tylko krem, sposób jego nakładania czy masaż. Bardzo duże znaczenie ma również to, jak wykonujemy demakijaż oczu. I w tym miejscu również mocno zaznacza się, iż nie wolno mocno wycierać makijażu, trzeć wacikami aż do pozbycia się kosmetyków. Prawidłowo powinno się dociskać płatki do oczu, albo rękawicę do makijażu, a resztki zmyć wykonując demakijaż całej twarzy, aż do uzyskania całkowicie czystej skóry. 

demakijaż oczu prawidłowy

źródło zdjęcia: glamour.pl

Comments

  1. avatarSandra says

    ja nakładam kosmetyki pod oczy w postaci płatków hydrożelowych, Efektima robi świetne kosmetyki w tym segmencie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge