Jak przeprowadzić udany remont? Kilka prostych porad

Remont w domu to czas, kiedy naprzemiennie przeżywamy skrajnie przeciwstawne emocje – od ogromnego stresu, kiedy wszystko jest w rozsypce, po euforię w momencie posprzątania po robotach. Do tego wszystkiego zawsze dochodzą nieprzewidziane koszty i problemy, które wychodzą podczas prac remontowych.

remont starego domu wieś

Niemal każdy remont, to prawdziwy emocjonalny rollercoaster, niczym podczas gry w Bobcasino Polska. Wszystkiego nie da się przewidzieć, więc warto po prostu przygotować się mentalnie na wszystkie najczęstsze problemy i po prostu działać. W niniejszym artykule zaprezentowane zostaną proste porady, które pomogą uniknąć najczęstszych problemów podczas przeprowadzania szeroko pojętych remontów.

Dobry fachowiec to nie wszystko. Warto się z nim dogadać

Czasy, kiedy fachowiec przychodził do domu i pracował sobie według własnych standardów przeminęły bezpowrotnie. Nigdy nie należy stronić od rozmowy o nawet najmniejszym detalu. Niestety klienci nadal bardzo często oddają zbyt dużą swobodę fachowcowi, który specjalnie lub podświadomie najczęściej będzie wybierał najwygodniejszy dla niego sposób ułożenia płytek, czy wykonania mebli. Niekiedy wystarczy po prostu dopytać i upewnić się, że będzie pracował w taki sposób, jak byśmy tego sobie życzyli. On się nie obrazi, bo to jego praca, a klient nie będzie sobie przez lata pluł w brodę, ze trzeba było coś zrobić inaczej.

Dlatego nie należy polegać wyłącznie na „najlepszych” fachowcach. Warto słuchać ich rad, bo najczęściej mają ogromne doświadczenie w wykonywaniu swoich prac, ale ostateczna decyzja powinna zawsze należeć do klienta. Fachowiec pójdzie na kolejną robotę, a nie do końca zadowolony klient będzie musiał przez lata obserwować efekty jego pracy.

ocieplanie domu z drewna

Wybór stylu dla pomieszczenia – to nie jest wcale takie trudne

Nie masz pojęcia, jaki styl wybrać? Poświęć chwilę i wyszukaj w sieci jeden lub dwa, które przykują Twoją uwagę. W Internecie można znaleźć setki stron internetowych, w których przedstawiane są wystroje z aktualnie modnych wnętrz. Warto przejrzeć jak największy zakres różnych form wykończenia wnętrza, żeby móc wyrobić sobie o każdym z nich własną opinię i wybrać te, które najbardziej Ci odpowiadają.

Nie należy sugerować się popularnością i opiniami osób trzecich. Wnętrze ma się podobać właśnie tobie, ponieważ to Ty będziesz na nie patrzeć przez kolejne lata. Jeżeli nie możesz się zdecydować, to można połączyć dwa, które Ci się najbardziej podobają, ale nie odbiegają od siebie za bardzo pod względem kolorystycznym. Takie połączenia jak na przykład styl rustykalny ze stylem boho cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością i doskonale ze sobą współgrają. Połączeń są dziesiątki i każdy może sobie stworzyć swoje własne, które odpowie jego preferencjom.

Wybór stylu początkowo może się wydawać wyzwaniem, ale z czasem zaczyna się robić coraz bardziej przyjemnie, a kiedy przychodzi czas realizacji i wszystko zaczyna ze sobą „grać”, emocje sięgają zenitu.

dom z drewna metamorfoza

Drogie elementy wystroju? Niekoniecznie

W Polsce nadal panuje przekonanie, że dobrze znaczy drogo i wiele sklepów to wykorzystuje. Na rynku działa całkiem sporo marek, które sprzedają przepiękne elementy wyposażenia, ale po mocno zawyżonych cenach. Owszem, koc lub ozdoba na półkę będą wykonane z najwyższej jakości materiałów, ale czasem warto się dwa razy zastanowić, czy dany przedmiot jest rzeczywiście tyle warty.

Jeżeli chodzi o rzeczy, które mają leżeć na półce i nadawać smaku wybranemu stylowi, to wcale nie trzeba sięgać po bardzo drogie artykuły. Warto sprawdzić ofertę tańszej konkurencji, która może zaprezentować wizualnie to samo, ale nawet z kilkukrotnie niższą ceną. Wtedy efekt będzie ten sam, a zaoszczędzone pieniądze można wykorzystać na rzeczy, które muszą swoje kosztować.

Oczywiście nie każdy ma czas na takie poszukiwania lub zwyczajnie nie ma na to ochoty. Warto jednak podjąć próbę, ponieważ wyszukiwanie tych „idealnych” rzeczy, które wkomponują się w wybrany styl, daje masę frajdy i satysfakcję z własnego wkładu w efekt. Można także skorzystać z pomocy dekoratora wnętrz, ale tutaj nie ma mowy o wyszukiwaniu najtańszych rzeczy. Takie osoby z reguły działają w obrębie kilku popularnych sklepów.

lampy w salonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge