Dywany w stylu boho – wnętrzarskie inspiracje [GALERIA]

We świecie wnętrz cały czas jednym z najbardziej popularnych trendów jest styl boho połączony z modernistycznym. Pokochaliśmy to połączenie z uwagi na nawiązania do natury oraz jasne, przejrzyste, ciepłe, nastrojowe wręcz pomieszczenia. Idealnym dodatkiem będą dywany w stylu boho.

dywan boho

Dywany w stylu boho

W moim domu również panuje po części styl boho. Uwielbiam to ciepło, jakie emanuje z wnętrz w kolorach bieli oraz beżów. Dywany są moim zdaniem jednym z ważniejszych elementów do wystroju wnętrz. Co ciekawe, mam w domu ogrzewanie podłogowe i teoretycznie nie muszę, a wręcz nie powinnam mieć dywanów w domu. Mimo tego, nie jestem w stanie odmówić sobie posiadania takich dodatków dla domu. Dzięki nim pomieszczenie staje się przytulne, przyjazne i klimatyczne. W szczególności, kiedy na podłodze są dywany w naturalnym stylu, dywany boho albo super miękkie dywany shaggi.

Piękne dywany w niskich cenach

Tekstylia nadają pomieszczeniom przytulnej atmosfery, dlatego też nie powinniśmy sobie ich odmawiać w naszych domach oraz mieszkaniach. Dzięki tekstyliom możemy również niskim kosztem zrobić wręcz metamorfozę wnętrza. Wystarczą nowe narzuty, poduszki oraz duży dywan, aby pomieszczenie nabrało nowego charakteru. Tekstylia w stylu boho ozdobione są często frędzlami, chwostami, posiadają naszycia w kształcie warkoczy. Kolorystyka to głównie beże, brązy, biele, kremy i tym podobne. Dywany w stylu boho są zdobione na przykład rombami albo zygzakami, mogą być nawet marmurkowe. Tutaj właśnie styl boho łączy się ze stylem modernistycznym.

Wśród dywanów mamy ogromny wybór, zarówno w kwestii faktur jak i wysokości włosa oraz kształtów czy rozmiarów dywanów. Do wyboru możemy mieć takie dywany jak dywan shaggy, dywany nowoczesne, dywany boho, dywany z frędzlami, dywany sznurkowe, dywany zewnętrzne, dywany tkane na płasko czy dywany dla dzieci. Część osób wybiera dywany płaskie, dosyć sztywne, a inni uwielbiają dywany miękkie, takie, w które dosłownie wpada się stopami. Ceny zaczynają się nawet poniżej 200 zł. 

beżowy dywan boho

mój salon z dywanem w stylu boho

Do czego pasują dywany w stylu boho?

Dywany w stylu boho tak naprawdę z racji swojego klasycznego wyglądu pasują do większości wnętrz. Dla uzyskania efektu wnętrza przytulnego warto zadbać o pojawienie się elementów drewna. Mogą to być zarówno jakieś rzeźby czy skrzynie, możemy również zastosować elementy bardziej stałe takie jak lamele drewniane czy drewniane drzwi. Kolejnym ciekawym dodatkiem są duże rośliny takie jak fikusy czy monstery. Obecnie panuje również moda na “urban jungle”, czyli otaczanie się jak największą ilością dodatków zielonych. 

Generalnie ideą wnętrz boho jest prostota, przestrzeń oraz duża ilość dziennego światła. Jasne dywany również świetnie nadają się do rozjaśniania i rozświetlania wnętrz. Nawet jeżeli podłoga jest ciemna, to jasny dywan może rewelacyjnie posłużyć jako element do optycznego powiększenia dane pomieszczenia. Jak widać na poniższej aranżacji, dywan boho może być również świetnym kontrastem dla czarnej ściany, tworząc naprawdę klimatyczne i oryginalne wnętrze.

dywan boho

piękne dywany znajdziecie na carpeto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge