Jak przygotować włosy na jesień, aby olśniewały wyglądem?

Włosy reagują na każdą porę roku. W Polsce widać już, że nadeszła jesień. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to tak zły okres dla naszych włosów, jak mogłoby się wydawać. Niestety wiele kobiet zauważa, że wbrew sprzyjającym czynnikom z zewnątrz, włosy stają się matowe, kruche i wypadają. Na szczęście da się temu zaradzić!

prostowanie włosów keratynowe

Dlaczego jesienią potrzebujemy kosmetyków do włosów?

Postawmy sobie pytanie, jak zadbać o kondycję naszych włosów jesienią i jak przygotować je na nadejście zimy? Oczywiście przydadzą się nam odpowiednie kosmetyki. Otóż jesienią mniej przebywamy na świeżym powietrzu i na słońcu. W odpowiednim stężeniu promienie słoneczne sprzyjają wzrostowi witaminy D w organizmie. Ponadto jesteśmy zrelaksowani, dopisuje nam dobry humor. Jemy więcej owoców. Z drugiej strony o tej porze roku nasze ciało musi radzić sobie z niesprzyjającymi warunkami, takimi jak chłód czy porywisty wiatr. Na to musimy być odpowiednio przygotowani. 

Z mojej strony polecam stosowanie wegańskich kosmetyków, ponieważ przy ich produkcji nie cierpią zwierzęta, a do tego mają one w swoim składzie wyłącznie naturalne składniki. Oznacza to, że podczas ich stosowania do naszego organizmu nie dostaną się żadne niepożądane substancje chemiczne. Są one również znakomitym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergię, ponieważ zdecydowanie rzadziej uczulają, więc nasza skóra będzie wolna od podrażnień. 

prostownica do włosów remington pro luxe

Jak pielęgnować włosy jesienią?

O pielęgnacje warto dbać cały rok, a jesienią szczególnie. Nie obejdzie się bez naturalnych kosmetyków, które wnikną do struktury włosa, do cebulek i do skóry głowy. Szczególnie polecane są peelingi do skóry głowy, które złuszczają martwy naskórek i przygotują skórę głowy na działanie dobroczynnych składników odżywczych. Równie istotne są delikatne szampony oczyszczająco-pielęgnujące włosy, od cebulek po same końcówki.

Znakomicie sprawdzą się kosmetyki z proteinami ryżu i owsa od Stars From The Stars z dodatkiem kamienia księżycowego. Maseczki, wcierki i odżywki powinny być tym, w co szczególnie będziemy celować. Skóra głowy będzie odpowiednio oczyszczona, nawilżona, zregenerowana i zabezpieczona. Wtedy zyskamy pewność, że nasze włosy zachowają dobrą kondycję i zdrowy wygląd, którym będziemy się cieszyć aż do wiosennych roztopów.

liplase efekt

Zalety wegańskich kosmetyków

Dlaczego warto sięgać po wegańskie kosmetyki? Istnieje ku temu kilka wyraźnych przesłanek:

  • Troska o zwierzęta – podczas ich produkcji nie cierpi żadne zwierzę. W składzie tych produktów nie znajdziemy składników pochodzenia zwierzęcego. 
  • Ekologiczne produkty – producenci tych kosmetyków zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona środowiska. Dlatego w składzie nie znajdziemy oleju palmowego, którego pozyskanie wiąże się z wycinką lasów deszczowych.
  • Przyjazne dla alergików – zdecydowana większość produktów jest w pełni bezpieczna dla osób cierpiących na różne alergie.
  • Przejrzysty i prosty skład – kosmetyki wegańskie mają proste etykiety. W końcu do ich produkcji nie wykorzystuje się środków chemicznych. Dzięki temu dobrze wiemy, co takiego znajduje się w danym produkcie.

Jak widać pielęgnacja włosów jesienią nie musi być trudna. Warto natomiast postawić na sprawdzone kosmetyki, dzięki którym z łatwością uzyskamy pożądane efekty.

ochrona włosów przed słońcem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge