Jak robić piękne zdjęcia wnętrzarskie na Instagram? [PORADNIK]

W świecie social mediów rządzą piękne zdjęcia. Sztuką jest je tworzyć, ale są pewne zasady, dzięki którym można samemu nauczyć się robić piękne fotografie wnętrzarskie. W tym poradniku opiszę Wam kilka trików, dzięki którym zaczniecie tworzyć zdjęcia wnętrzarskie jak z katalogu.

zdjęcia wnętrzarskie instagram

źródło zdjęcia: favim.com

Jak robić ładne zdjęcia wnętrzarskie?

To wcale nie jest trudne, jeśli pozna się kilka trików. Na początku najlepiej jest podejrzeć jak robią to inni. Instagram jest kopalnią wspaniałych zdjęć wnętrzarskich. Oglądając te fotografie okazuje się, że czasem np. celowy bałagan pozwala stworzyć piękne, naturalny kadry. Wszystko zależy od kompozycji, kolorów, światła i… filtrów. Na Instagramie istnieją również modne schematy zdjęć, powielane przez Instagramerów z całego świata, tylko z użyciem własnych aranżacja. Warto je podpatrzeć, bo to właśnie dzięki takim wzorom możemy nauczyć się robić zachwycające fotografie wnętrzarskie.

Dlaczego warto nauczyć się robić ładne zdjęcia wnętrzarskie? Jednym z powodów może być rozpoczęcie prowadzenia biznesu i zarabianie na ciekawym contencie. Wiele blogerek, instagramerek zarabia niemałe pieniądze za to, że potrafią przedstawić na zdjęciach piękne kadry wnętrzarskie. Prowadzenie takich kont wnętrzarskich to wielka przyjemność, możliwość inspirowania innych, a przy okazji zarabiania na swojej pracy. Jakie są sposoby na robienie pięknych zdjęć wnętrzarskich? Poznaj sposób na piękne zdjęcia na Instagramie

skandynawski salon

źródło zdjęcia: https://www.instagram.com/greydecointeriors/

Filtry z Lightroom

Okazuje się, że bardzo często za pięknymi zdjęciami wnętrzarskimi stoją specjalne filtry, najczęściej te z aplikacji Lightroom. Sama z nich korzystam i są one bardzo pomocne. Dzięki nim zdjęcie automatycznie staje się jaśniejsze i piękniejsze, nabiera charakteru, ciekawej kolorystyki. Na moim telefonie mam chyba już kolekcję ponad 100 filtrów z Lightrooma. Dzięki nim mogę błyskawicznie obrobić zdjęcie i wrzucić na bloga, na Facebooka czy na Instagram. Wystarczy jedno kliknięcie i zdjęcie nagle staje się o wiele ciekawsze, milsze dla oka. Dzięki tym filtrom można robić naprawdę ładne zdjęcia wnętrzarskie.

Takie filtry z Lightroom najlepiej kupić, z reguły wysyłane są w paczkach po kilka sztuk dla jednego rodzaju preseta. Najczęściej płacę od 5$ do 10 $ za paczkę. W sieci jest naprawdę wiele stron sprzedających presety, warto kupić ich więcej, aby wybrać te, z którymi najlepiej się identyfikujemy. Moim zdaniem to niedroga inwestycja, której efektem będą naprawdę wspaniałe zdjęcia. Z programu Lightroom możemy korzystać zarówno na komputerze, jak i bezpośrednio na telefonie. Bardzo, bardzo polecam.

filtr z lightroom przed i po

źródło zdjęcia: travelicious.pl

Kontrolowany porządek 

Piękne zdjęcia, które wyglądają tak, jakby ktoś je zrobił “ot tak”, są tak naprawę w pełni zaplanowane. Nawet, jeśli widać na nich codzienność i ślady naszych czynności typu picie kawy, leżenie pod kocem, gotowanie czy przeglądanie kolorowej gazety, wszystko to w większości przypadków jest wystudiowane. I to jest tak sztuka, aby robić tak zdjęcia, które wyglądają, jakby zrobił je ktoś znienacka, uwieczniając naszą codzienność. Jak robić ładne zdjęcia wnętrzarskie? W pierwszej kolejności zawsze „sprzątamy” zaplanowane kadry i usuwamy wszystkie zbędne elementy. Jak rozpoczynamy pracę nad wnętrzem? Pozbywamy się wszelkiego rodzaju przypadkowych przedmiotów, nie pasujących kolorystycznie ozdób, po prostu różnych elementów nie pasujących stylistycznie i odcieniem do całej aranżacji. Lista czynności, które warto wykonać:

  • Ukrywamy kable, widoczne na wierzchu nieestetyczne kosze na śmieci itp.
  • Ścieramy kurze, wycieramy widoczne smugi na szybach 
  • Wyrównujemy zasłony i firanki, albo ładnie je podpinamy
  • Wygładzamy wszelkie narzuty i nakrycia, czy pościel, albo celowo je układamy tworząc artystyczny nieład
  • Poprawiamy stojące poduszki i nadajemy im ładny kształt
  • W fantazyjny sposób zarzucamy koce, pledy itp.
  • Zwracamy uwagę na równe rozłożenie obrusów, czy podkładek na stole
  • Sprawdzamy czy światło z okien nie odbija się w różnych przedmiotach
  • Dokładnie sprawdzamy podłogę, czy nie leżą na niej jakieś drobne okruszki itp.

salon z galerią plakatów

zdjęcie mojego salonu

Słowo kluczowe dla wszystkich zdjęć

Wiecie jaki jest sukces wielu osób, które robią wspaniałe zdjęcia wnętrzarskie? Robią oni zdjęcia w podobnym klimacie. Dla jednych będzie to styl rustykalny, dla innych zdjęcia minimalistyczne, jeszcze inni będą robić zdjęcia różne, ale w tej samej kolorystyce. Po prostu musicie znaleźć coś, co będzie łączyć wszystkie Wasze zdjęcia.To jest ten klucz do sukcesu związany z tym jak robić ładne zdjęcia wnętrzarskie.

Taka spójność pozwoli określić Wasz styl, pozwoli określić Wasze zdjęcia, i znaleźć docelowych odbiorców. Pamiętajcie, że jest pewne ziarnko prawdy w powiedzeniu, że “jeśli coś jest od wszystkiego, to jest do niczego”. Po części można to również odnieść do świata fotografii. Największy sukces odnoszą Ci, którzy czymś się wyróżniają. Fotografów są tysiące, ale wybijają się Ci, których zdjęcia są “jakieś”. Materiał powstał przy współpracy z fotojoker.pl.

źródło zdjęcia: dribbble.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge