Testuję: szczoteczka soniczna + irygator od Panasonic

Elektryczna szczoteczka soniczna to podstawa codziennej pielęgnacji uśmiechu. Dodatkowo można wzmocnić oczyszczanie irygatorem, który służy do perfekcyjnego wypłukania każdej przestrzeni w jamie ustnej. W takim duecie można być spokojnym o nasze zęby! Czy szczoteczka od Panasonic to najlepsza szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna Pansonic EW-DM81

Zwykła szczoteczka nigdy nie oczyści zębów tak dobrze jak elektryczna. Miałam już okazję to sprawdzić zamieniając jakiś czas temu zwykłą szczoteczkę na tą elektryczną. Nie zrezygnowałam całkowicie ze zwykłej szczoteczki, ale zdecydowanie stawiam na tą “z prądem”.

Co przekonało mnie do szczoteczki sonicznej Panasonic EW-DM81? Jak dla mnie zawrotna ilość 31 000 ruchów szczoteczki na minutę, która pozwala skutecznie usuwać nawet utrwaloną płytkę nazębną. Doskonale likwiduje płytkę bakteryjną, usuwa powierzchniowe przebarwienia z zębów, przywracając zębom naturalną biel. Zwykła szczoteczka nigdy nie zdobędzie takich “osiągów”.

panosonic-soniczna-szczoteczka-ew-dm81

panasonic-szczoteczka-elektryczna-ew-dm81

akumulator-do-szczoteczki-sonicznej

Dodatkowo ta szczoteczka soniczna jest ultralekka oraz bardzo smukła, nie wyślizguje się z dłoni, a korzystanie z niej jest naprawdę wielką przyjemnością. Końcówki włókien wyjątkowo drobnego włosia mają średnicę około 0,02mm, dzięki czemu mogą sięgać do 3 mm wgłąb kieszonek przyzębnych. Zapewnia to jeszcze bardziej skuteczną i kompleksową higienę jamy ustnej. Jest też delikatna dla dziąseł i szkliwa zębów.

ew-dm81-panasonic

A jak z ładowaniem? Szczoteczka umożliwia na nawet 30-minutowy czas pracy bezprzewodowej. Pozsiada litowo-jonowy akumulator.

ew-dm81panasonic-szczoteczka

Wiecie co jet jeszcze naprawdę świetnym gadżetem w przypadku takiej szczoteczki elektrycznej? Timer! Dzięki temu, że odmierza on czas co 30 sekund, pozwala na kontrolę czasu szczotokowania. Jest to dobra motywacja do tego, aby szczotkować zęby chociażby ten minimalny zalecany okres czasu.

szczoteczka-ew-dm81

Fajnym”gadżetem” jest również też rozwiązanie, którego nie spotkałam w innych szczoteczkach sonicznych. Szczoteczka została wyposażona w specjalną funkcję łagodnego startu, która pomaga przyzwyczaić się do korzystania z takiej elektrycznej szczoteczki.

Szczoteczka Panasonic EW-DM81 posiada dwa tryby szczotkowania:

 • normal – do codziennej higieny jamy ustnej,
 • soft – delikatne szczotkowanie, do wrażliwych zębów

szczoteczka-soniczna-panasonic

W zestawie znajdują się dwie różne końcówki jedna z ekstradrobnymi włóknami zaś druga z potrójną krawędzią. Pozwala to jeszcze dokładniej czyścić wszystkie powierzchnie zębów, masować dziąsła, skutecznie zapobiegając próchnicy, a w konsekwencji powstawaniu kamienia nazębnego.

Najlepsza szczoteczka soniczna ?

Tyle opcji w takim jednym małym urządzenie może zrobić wrażenie. Nie wiem, czy to najlepsza szczoteczka soniczna na rynku, ale z pewnością może pretendować do takiego miana. Wiele modeli dostępnych na rynku oferuje tylko opcje szczotokowania i nic więcej poza tym. W przypadku szczoteczki sonicznej Panasonic EW-DM84 dostajemy naprawdę profesjonalny sprzęt dla wymagających.

panasonic-szczoteczka

Irygator Panasonic EW 1411

Dzięki Panasonic miałam okazję poznać sprzęt, o którym wcześniej nawet nie słyszałam, że istnieje – irygator do higieny jamy ustnej. Model EW 1411 to najnowszy model irygatora marki Panasonic. Model w porównaniu do poprzedniej wersji został wyposażony w dodatkową funkcję przerw w wypływie wody, co pozwala wydłużyć czas użycia przy jednym płukaniu.

Jest kompaktowym dodatkiem do kompleksowej higieny jamy ustnej. Wraz z soniczną szczoteczką do zębów Panasonic EW-DM81 zapewnia optymalną opiekę stomatologiczną: poprawia usuwanie płytki nazębnej, zapobiega powstawaniu próchnicy i wzmacnia dziąsła.

irygator-panasonic-ew-1411

irygator-panasonic-mouth-care

irygator-1411-panasonic

Zalety irygatora dentystycznego Panasonic EW 1411:

 • Irygator doskonale usuwa jedzenie spomiędzy zębów i innych trudno dostępnych miejsc
 • Doskonale masuje i stymuluje dziąsła, poprawiając ich ukrwienie
 • Posiada niezwykle wygodny w demontażu zbiornik na wodę, co sprawia, że łatwo utrzymać go w czystości
 • Wydłużony czas działania – naładowany akumulator umożliwia na nawet 1h pracy (tryb interdental).
 • Doskonały przy mostach, aparatach czy implantach
 • Posiada 4 tryby pracy, umożliwiające dostosowanie irygatora do indywidualnych potrzeb
 • Zbiornik na wodę jest zintegrowany z uchwytem – łatwe i szybkie napełnianie wodą a także oszczędność miejsca
 • Irygator Panasonic EW1411 potrzebuje bardzo mało miejsca w łazience
 • Pojemność zbiornika 130 ml umożliwiająca pracę od 35 sekund (tryb air in regular) do 120 sekund (w trybie interdental)
 • Aby zapewnić optymalny i bezpieczne trzymanie irygatora rękojeść jest lekko gumowana
 • Zbiornik można myć w zmywarce (do maks. 50 ° C)
 • Irygator można łatwo ładować na ładowarce, która posiada miejsce na 2 dysze

irygator

Irygator EW 1411 pracuje w 4 trybach pracy:

 • Jet – silny strumień wody (5,9 bar), zapewnia 35 sekundowe użycie.
 • Interdental – przerywany strumień wody, pozwala na nawet 2 minuty irygacji (około 5,9 bar).
 • Air in Regular – doskonały do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i pielęgnacji dziąseł (3,9 bar)
 • Air in Soft – dedykowany osobom z nadwrażliwością, paradontozą i do wrażliwych dziąseł (2,0 bar), zapewnia delikatny masaż dziąseł

irygator-panasonic

irygator-panasonic-opinie

Korzystanie z takiego irygatora jest banalnie proste, a to bardzo skuteczne uzupełnienie higieny jamy ustnej. Zdecydowanie lepiej zainwestować w taki sprzęt, aniżeli wydawać później majątek w gabinecie dentystycznym. Każde wie jak duże są koszty leczenia i różnych zabiegów stomatologicznych, dlatego też kupienie takich urządzeń jak szczoteczka soniczna czy irygator wydaje się wręcz obowiązkowe.

irygator-ew-1411

irygator-panasonic-1411

panasonic-ew1411Szczoteczka soniczna + irygator Panasonic to idealny duet w trosce o zdrowe i piękne zęby, lepiej zapobiegać, aniżeli leczyć 🙂

 

Comments

 1. avatarMona says

  Korzystam z tej szczoteczki i uważam, że jest rewelacyjna, świetnie czyści i na długo pozostawia uczucie świeżości. Zastanawiam się również nad zakupem irygatora, podobno świetna sprawa.

 2. avatarKamil says

  Z dziewczyną używamy własnie tego modelu irygatora i mamy inny model szczoteczki ale też od Panasonica. Oczywiście mamy osobne końcówki ale każde z nas jest bardzo zadowolone ze sprzętu tej marki. Naprawdę polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge