Jak samodzielnie ufarbować brwi na 30 dni? Szybki trik!

Brwi odgrywają bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o wygląd naszej twarzy. Mogą nadawać jej charakteru, ale też świadczyć o odbiorze nas jako osoby sympatycznej, tajemniczej albo dosyć surowej. Kształt brwi mocno wpływa na wyraz naszej twarzy. Jak samodzielnie farbować brwi w domowych warunkach?

Jak samodzielnie ufarbować brwi?

Zacznę od tego – po co uczyć się samodzielnego farbowania brwi? Dlaczego warto? Jak wiemy, codzienny makijaż brwi, rysowanie ich kształtu, wypełnianie, nadawanie kolorytu… to żmudny, codzienny rytuał. Trzeba się postarać, aby brwi wyglądały pięknie. Ta codzienna procedura może zostać mocno skrócona właśnie dzięki temu, jeśli nauczymy się samodzielnego farbowania brwi. Służą do tego specjalne kosmetyki takie jak farbki do brwi. W zależności od rodzaju cery efekt koloryzacji brwi farbką utrzymuje się na włoskach średnio do 30 dni, a na skórze od 5 do 14 dni. Oczywiście dużo zależy też od rodzaju wybranej farbki, istnieje ich spory wybór. 

Koloryzacja brwi jest tak banalnie prosta, że każda kobieta może sobie z nią poradzić. Nie wymaga to specjalnych umiejętności kosmetycznych. Jeżeli nie potrafisz zbyt dobrze wyrysować sobie kształtu brwi, bardzo polecam specjalne szablony do brwi. Kosztują nie wiele, a okazują się niezwykle pomocne w otrzymaniu idealnego i równego kształtu brwi. Według mnie takie szablony powinny być dołączane do każdego kosmetyku do farbowania brwi. Dzięki nim domowa koloryzacja brwi byłaby jeszcze łatwiejsza. 

farba do brwi

Koloryzacja brwi – krok po kroku

Poniżej opiszę proces farbowania brwi, krok po kroku. Oczywiście jest to taka ogólna procedura, zawsze trzeba dokładnie przeczytać ulotkę kosmetyku, którego będziemy używać. Z roku na rok pojawiają się nowe kosmetyki, nowoczesne rozwiązania kosmetyczne i pewne zasady stają się nieaktualne, pojawiają się nowe sposoby, nowe możliwości. 

  1. Wykonaj demakijaż, a skórę oczyść za pomocą szamponu, który następnie zmyj wodą
  2. Zwilż wacik bazą i przetrzyj skórę brwi
  3. Zarysuj kształt brwi, polecam szablony do brwi
  4. Rozmieszaj farbkę do brwi oraz utleniacz w szklanym lub plastikowym pojemniczku w proporcji 1:1
  5. Nałóż mieszankę równomiernie na brwi
  6. Odczekaj ilość minut, jaka opisana jest w ulotce kosmetyku
  7. Zmyj farbkę wacikiem z wodą
  8. Gdyby efekt okazał się za mocny, możesz użyć kosmetyku do usuwania farbki

Wszystkie te opisane czynności trwają chwilę. I co ważne, efekt ufarbowanych brwi może utrzymać się do miesiąca. Czyli przez cały miesiąc możemy cieszyć się pięknym, intensywnym odcieniem brwi, równym kształtem. Na co dzień wystarczy już tylko delikatnie wypełnić kredką, a czasem nic nie trzeba robić już z brwiami. To jest dopiero wygoda!  

Czy używanie farbki do brwi jest bezpieczne?

Tak, chociaż zawsze trzeba przed jej użyciem wykonać test alergiczny. Wtedy będziemy mieć pewność, że kosmetyk nas nie uczula. Każda skóra jest inna, nie zawsze da się przewidzieć wszystkie reakcje, jakie zajdą między substancjami z kosmetyku, a skórą. Chociaż reakcje alergiczne zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. 

Co znajduje się w składzie farbki do brwi?

Przykładowo w składzie farbki do brwi Wonder Lashes znajdują się takie składniki jak kwas mlekowy, sorbitol, hydroksyetylomocznik, ekstrakt z aloesu, hydrolizat białka jedwabiu, olej arganowy, które poprawiają kondycję brwi. Ważne jest to, aby farbka miała konsystencję żelową i nie spływała podczas aplikacji. 

Producenci oferują różne kolory farbek do brwi, ale co ciekawe, kolory można mieszać ze sobą, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Na początku musimy więc trochę eksperymentować, aby finalnie uzyskać najlepszy kształt i kolor brwi. Wygoda, jaką zapewnia używanie farbki do brwi jest warta poświęcenia tych 15 minut na wykonanie koloryzacji brwi. Jak raz spróbujecie, zapewne ten zabieg wejdzie na stałe do listy rytuałów w pielęgnacji. 

farbka do brwi

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge