Najlepsze sposoby na tanie OC i AC – sprytne sposoby [PORADNIK]

Każdy młody kierowca dobrze wie, że ceny ubezpieczeń za samochód bywają naprawdę wysokie. Niestety, badania pokazują, że to właśnie użytkownicy dróg w przedziale wiekowym 18-24 są najczęstszymi sprawcami wypadków, stąd też takie ceny polis. Mimo to istnieją sposoby na tańsze OC i AC. 

gdzie najtansze oc

Najpierw OC

Ponieważ każdy kierowca musi posiadać OC, na początek zajmijmy się tym tematem. Tutaj warto wiedzieć, że wszyscy ubezpieczyciele zaoferują nam taki sam pakiet, ponieważ jest to regulowane polskim prawem. Z tego powodu sugerować będziemy się jedynie ceną. Najlepiej oblicz OC tu kalkulator.najtaniejuagenta.pl.

Jakie czynniki wpływają na cenę OC?

  • Wiek kierowcy – im jesteśmy młodsi, tym większe pieniądze przyjdzie nam zapłacić. Wynika to z faktu, że nie jesteśmy wówczas doświadczonymi uczestnikami ruchu drogowego, więc mamy większą szansę na popełnienie błędu i spowodowanie kolizji.
  • Miejsce zamieszkania – jeśli mieszkamy w dużym mieście, to za polisę zapłacimy więcej. Wynika to z tego, że ruch uliczny jest znacznie większy, a więc szanse na wypadek również rosną. Ponadto ubezpieczyciele często patrzą na statystykę wypadków w danym regionie.
  • Pojemność silnika – im większa pojemność silnika, tym droższa polisa.
  • Marka samochodu – to może niektórych zaskoczyć, jednak marka naszego samochodu również może mieć wpływ na ostateczną cenę polisy.
  • Wyrobione zniżki – większość ubezpieczycieli za lata bezwypadkowej jazdy udziela atrakcyjnych rabatów, często sięgają one nawet kilkudziesięciu procent.

Niektórym może wydawać się, że cena OC jest bardzo podobna u każdego ubezpieczyciela. Nic bardziej mylnego. Dlatego tak istotne jest sprawdzenie, gdzie otrzymamy najlepszą ofertę. W innym wypadku możemy naprawdę mocno przepłacić.

najtansze oc

Tanie autocasco

Jeśli mowa o AC, to tutaj oferty ubezpieczycieli mogą się już mocniej różnić. Z tego powodu powinniśmy tym bardziej dobrze porównać propozycje różnych podmiotów. Na samym początku zastanówmy się nad tym, na jak szerokiej ochronie nam zależy. Możemy nawet zdecydować się na pakiet all risk, który sprawi, że cokolwiek nie wydarzy się na drodze, nasz ubezpieczyciel zawsze nam pomoże

Zwróćmy uwagę na udział własny. Jeśli takie hasło pojawia się w polisie, to musimy być dobrze świadomi tego, co się za nim kryje. Wiemy bowiem, że często jest ono źródłem nieporozumień. Suma zapisana jako udział własny oznacza bowiem, że podczas każdej szkody ubezpieczyciel będzie z naszej kieszeni potrącał określoną kwotę. Jeśli na przykład w polisie widnieje zapis o 500 zł udziału własnego, to w przypadku kosztów naprawy wynoszących 1200 zł blisko połowę tej sumy będziemy musieli pokryć sami. 

Gdy jesteśmy młodym kierowcą, to dobrą praktyką jest zarejestrowanie pojazdu nie tylko na siebie, ale również swojego rodzica. W ten sposób będziemy mogli korzystać ze zniżek, które ten wypracował. A to przeważnie bardzo atrakcyjne rabaty. 

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak kupić AC w dobrej cenie https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-samochodu/

oc auta najtansze

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge