Jak w godzinę sprzedać auto? [ZASKOCZY CIĘ TEN SPOSÓB]

Sprzedaż auta zawsze kojarzyła mi się z długim, żmudnym i stresującym procesem. Okazało się jednak, że jest na to sposób! W salonie 3-2-1 SPRZEDANE! możemy sprzedać auto w godzinę (czas zależy jedynie od natężenia ruchu w punkcie inspekcji) i mieć pieniądze na koncie nawet tego samego dnia. Jak to wygląda w praktyce?

jak szybko sprzedać auto

Jak szybko sprzedać auto?

Sprzedaż używanego samochodu to skomplikowane przedsięwzięcie. Trzeba go dokładnie umyć, posprzątać w środku, zrobić ładne zdjęcia, ustalić cenę, zebrać dokumentację, napisać ogłoszenie, a na koniec – przygotować się na liczne spotkania, jazdy testowe i negocjacje z kolejnymi, często niezdecydowanymi klientami. W efekcie ciągle odkładamy to w czasie, a nieużywany samochód tylko rdzewieje na parkingu…

Czy jest jednak sposób, by sprzedać samochód od ręki? Bez publikowania ogłoszeń, odbierania telefonów i wdawania się w dyskusje z kimkolwiek? Istnieje! Korzystając z usługi 3-2-1 SPRZEDANE! możemy sprzedać auto podczas jednej wizyty. Przychodzimy na bezpłatną inspekcję, otrzymujemy wycenę, wypełniamy minimum formalności i gotowe – pieniądze trafiają na nasze konto. Cały proces nie powinien zająć więcej niż godzinę 😊.

Wyceń swój samochód za darmo

Muszę przyznać, że w dzisiejszych, zabieganych czasach taka usługa jest na wagę złota. Wielokrotnie zdarzało mi się sprzedawać coś przez Internet (niekoniecznie auto) i wiem, jak uciążliwe jest to ciągłe wystawianie i pilnowanie ogłoszeń, odpowiadanie na dziesiątki pytań, umawianie się na spotkania w celu obejrzenia danej rzeczy. Dlatego też czymś zupełnie wyjątkowym jest możliwość sprzedaży auta w jeden dzień, podczas jednej wizyty w salonie, z możliwością otrzymania pieniędzy nawet tego samego dnia

Oczywiście, jeśli jesteście pasjonatami motoryzacji i lubicie na ten temat rozmawiać – korzystniej będzie Wam sprzedać auto samodzielnie, bo otrzymacie za nie lepszą cenę. Jeśli jednak zależy Wam, by w szybki i bezpieczny sposób załatwić sprawę – polecam 3-2-1 SPRZEDANE!.

Aby przekonać się, jak to wygląda w praktyce, postanowiłam osobiście odwiedzić jeden z warszawskich punktów inspekcji.

Lokalizacje salonów możecie sprawdzić TUTAJ.

jak szybko sprzedac auto

Na czym polega usługa 3-2-1 SPRZEDANE!?

Opiszę Wam cały proces odkupu auta – od wstępnej wyceny przez formularz internetowy, aż po finalizację transakcji. Całość jest zorganizowana w taki sposób, by zabrała nam jak najmniej czasu, przy minimum formalności.

Etap 1: Wycena online

Pierwszy krok to wypełnienie krótkiego formularza na stronie 321sprzedane.pl. Uzupełniamy tam kluczowe informacje na temat naszego auta (marka, model, rocznik, rodzaj wykończenia i przebieg). Jest to bardzo proste i zajmuje około 30 sekund. Po wysłaniu formularza otrzymujemy wstępną wycenę i możemy umówić się na wizytę w punkcie inspekcji.

Etap 2: Darmowa inspekcja

Na samym początku wizyty sprawdzane są dokumenty potwierdzające pochodzenie samochodu oraz historia obsługi serwisowej. Na wizytę warto więc zabrać książkę serwisową lub faktury napraw i przeglądów.

Sprawdź adresy punktów inspekcji

Następnie auto jest zabierane na szybką jazdę próbną, po której rozpoczynają się oględziny. Pierwszy etap to sprawdzenie samochodu komputerem diagnostycznym, który wykrywa ewentualne problemy i usterki mechaniczne. Trwa to dosłownie kilka minut, a pracownicy salonu są bardzo pomocni i wszystko cierpliwie tłumaczą – nawet jeśli zupełnie nie znamy się na autach.

jak szybko sprzedac samochod

Następnie wykonywane są zdjęcia każdej części auta, które są później analizowane. Dzięki temu możliwe jest wykrycie różnych rys, odkształceń – można np. wyłapać pozostałości po stłuczkach. Wszystko po to, by możliwie jak najrzetelniej wycenić samochód.

szybka sprzedaz auta

Kolejny krok to zmierzenie grubości lakieru i ocena jakości wykonania ewentualnych napraw blacharsko-lakierniczych. Na tym etapie oceniany jest też stan wewnętrzny samochodu i kompletność wyposażenia.

 321 sprzedane opinie

Na koniec inspektor dokładnie sprawdza silnik oraz to, co kryje się pod maską. Warto więc już na początku szczerze opowiedzieć o zaletach i wadach auta. Inspekcja i tak wykryje wszelkie wycieki oleju czy inne wady, a wskazanie ich na pewno przyspieszy cały proces kontroli.

321 sprzedane

Jak widzicie, inspekcja auta jest przeprowadzana w sposób przemyślany i profesjonalny. Mimo, że uwzględniane jest blisko 200 kryteriów, cała procedura idzie bardzo sprawnie.

321 sprzedane inspekcja

Etap 3: Sprzedaż auta

Po inspekcji mamy trochę czasu dla siebie, aby pracownicy salonu mogli przeanalizować zdobyte informacje i przedstawić nam propozycję ceny, za jaką mogą odkupić nasz samochód. Finalną stawkę podnosi rodzaj silnika, niski przebieg, ponadstandardowe wyposażenie, historia, ważna gwarancja od producenta oraz ładne wnętrze w dobrym stanie.

Jeżeli proponowana cena nam odpowiada, podpisujemy umowę i… czekamy na przelew. Pieniądze trafiają na nasze konto zazwyczaj w ciągu 48h 😊.

Teraz już wiecie jak szybko sprzedać auto, bez niepotrzebnego stresu i ryzyka, w bardzo miłej atmosferze. Jedyne co musimy zrobić to podjechać autem do punktu inspekcji. Całą resztą zajmą się pracownicy salonu 3-2-1 SPRZEDANE!. Co istotne, biorą na siebie też wszystkie formalności – nawet te związane z wypowiedzeniem umowy u ubezpieczyciela.

Wyceń swój samochód za darmo

Korzystanie z takiego sposobu sprzedaży auta to ogromna oszczędność czasu, ale też bezpieczeństwo i pewność szybkiej płatności od dużego podmiotu o dobrej reputacji (3-2-1 SPRZEDANE! jest częścią OLX Group, do której należy m.in. OTOMOTO). 

Nie musimy się też bać, że spotkają nas jakiekolwiek problemy w przyszłości. Przykładowo, sprzedaż samochodu osobie prywatnej podlega prawu rękojmi. Oznacza to, że jeśli kupujący w ciągu dwóch lat od podpisania umowy odkryje wadę zatajoną, może zażądać zwrotu części lub nawet całości zapłaconej kwoty. Sprzedając samochód w 3-2-1 SPRZEDANE!, prawo rękojmi nas nie obowiązuje.

Nareszcie sprzedaż auta jest tak prosta, jak wejście do sklepu i kupienie nowej sukienki. W kilka chwil możemy pozbyć się starego auta i zamienić je szybko na nowy model.

321 sprzedane czy warto

Wpis powstał we współpracy z 3-2-1 SPRZEDANE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge