Jak zatrzymać wakacyjną opaleniznę? Znam sprawdzone sposoby!

Wakacyjna opalenizna pojawia się dosyć szybko, ale też i szybko potrafi zniknąć. Dlatego też warto znać sposoby na zatrzymanie wakacyjnej opalenizny. Dzięki nim może ona przetrwać do następnych wakacji! Jak zatrzymać opaleniznę? Poznaj aż 5 skutecznych sposobów na utrwalenie wakacyjnej opalenizny!

Jak zatrzymać opaleniznę?

Podstawowym działaniem w kierunku zatrzymania opalenizny jest nawilżanie na wiele różnych sposobów, zarówno na zewnątrz, jak i od środka. Pomocnikiem są również kosmetyki, które poprawiają koloryt skóry oraz cery. Zastosowanie tych sposobów i regularne ich powtarzanie sprawi, że nasza opalenizna z pewnością przetrwa o wiele dłużej, nawet do kolejnych wakacji! Jak zatrzymać opaleniznę? Poznaj wypróbowane przeze mnie sposoby!

Dobry balsam to podstawa

Nie da się zatrzymać wakacyjnej opalenizny bez dobrego balsamu i codziennego jego stosowania. Ja jestem wręcz kolekcjonerką różnych balsamów nawilżających. Jedne są lekkie i nawilżają na cały dzień, inne są głęboko nawilżające i takie stosuje co jakiś czas. Jednym z wartych polecenia balsamów może być na przykład balsam do ciała z ekstraktem z aloesu Intensive 7 Days od Garnier. Bardzo cenię sobie aloes jako naturalny składnik nawilżający, dlatego też i wszelkie kosmetyki z aloesem są dla mnie bardzo istotne przy codziennej pielęgnacji. Jeśli chcesz wiedzieć jak zatrzymać opaleniznę, to przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w dobry balsam do ciała.

vita liberata smoopalacz

moja wakacyna opalenizna

 

Olejek marchewkowy

Zatrzymanie opalenizny nie jest łatwe, ale mam dla Was fajny trik. To moje odkrycie, dzięki któremu mogę naprawdę skutecznie przedłużyć kolor mojej opalenizny. Olejek marchewkowy można dodawać po kropelce to balsamów, aby nadać im działanie nie tylko nawilżające, ale również i poprawiające koloryt skóry. Polecam również regularne picie soku marchewkowego, najlepiej samodzielnie wyciskanego w sokowirówce wolnoobrotowej. Dzięki działaniu karotenu będzie nam naprawdę łatwo zatrzymać opaleniznę.

Oliwka dla niemowląt

Jak zatrzymać opaleniznę? Wypróbuj… kosmetyki dla dzieci! Balsam nawilżający swoją drogą, a oliwka nawilżające swoją drogą. Warto zastosować ją raz na jakiś czas, ponieważ ma ona naprawdę świetne działanie nawilżające. Ja osobiście wręcz nie znoszę takich oliwek, bo mam wrażenie, że nigdy nie wysychają one na skórze w pełni, a założenie ubrania lub nawet szlafroka zawsze kończy się tym, że oliwka jednak trochę się wyciera. Dlatego też dobrze jest zaplanować sobie kilka zabiegów pielęgnacyjnych po nałożeniu oliwki, aby móc pozwolić na jej prawie 100% wchłonięcie.

Samoopalacz

Zatrzymanie opalenizny będzie o wiele łatwiejsze, jeśli pomożemy sobie dobrym samoopalaczem. Produkty samoopalające są nam bardzo dobrze znane, ale dobrze jest wiedzieć jaki produkt wybrać najlepiej. U mnie totalnie odpadają te, które wydzielają ten brzydki zapach albo brudzą ubrania. Hitem są pianki samoopalające, które pozwalają na pojawienie się ładnego koloru skóry już po minucie, nie wydzielają brzydkiego zapachu i można ubrać się w chwilę po aplikacji kosmetyku. Warto więc poszukać takich wynalazków w tym temacie.

xen tan rękawica

Pij dużo wody razem z… aplikacją na telefon

Picie około 1,5 l wody dzienne to bardzo banalny sposób na zatrzymanie opalenizny, ale naprawdę skuteczny. Wiele osób niestety o tym zapomina. Mi również to się zdarza, dlatego warto wiedzieć o specjalnych aplikacjach na smartfony, które… przypominają nam o wypiciu szklanki wody (na przykład Przypomnienie Wypij Wodę albo Hydro Pij Wodę). Warto ją sobie zainstalować i wypróbować przez 3 tygodnie. Po tym czasie picie wody wejdzie nam z pewnością w nawyk, na czym skorzysta nie tylko cały organizm, ale i nasza wakacyjna opalenizna. Dodam jeszcze, że tego typu aplikacje posiadają np. specjalny kalkulator, który obliczy i zasugeruje zapotrzebowanie na wodę Twojego organizmu. Dostosowane do Twoich potrzeb przypomnienia sprawią, że już nigdy nie zapomnisz o regularnym nawodnieniu, a swoje wyniki można dodatkowo śledzić i porównywać na wykresach i statystykach.

Balia Spa Kazimierz Dolny

Jak zatrzymać opaleniznę? Jak widać są na to skuteczne sposoby! 🙂

Comments

  1. avatarLuxusowi.pl says

    Chyba wszystkie marzymy o tym, żeby przynajmniej na naszej skórzy zostawić jeszcze na moment kawałek lata :). Chętnie skorzystamy z Twoich rad. Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge