Jak znaleźć idealny zapach perfum dla siebie? [PORADNIK]

O ile w modzie rządzą trendy wyznaczone przez projektantów, tak przy wyborze ulubionego zapachu kierujemy się głównie swoimi indywidualnymi preferencjami. Oczywiście w świecie perfum jak najbardziej istnieją modne, popularne zapachy. Najważniejsze jednak to dobrać zapach w zgodzie ze sobą.

perfumy na randke

Jak idealnie dobrać perfumy do siebie?

Artykuł sponsorowany. Na wstępie z pewnością warto określić swoją osobowość, albowiem perfumy również mogą ją odzwierciedlać. Z pewnością inne perfumy będą pasować do kobiety spokojnej, nieco nieśmiałej, a inne do kobiety pewnej siebie, przebojowej, uwielbiającej flirtować. Nuty zapachowe mają wiele warstw i one są tak do siebie dopasowane, aby właśnie za pomocą zapachu móc odzwierciedlać czyjś charakter, styl bycia, nastawienia do ludzi, do świata. Prawdziwe perfumy, oryginalne zawsze uwalniają się na trzech poziomach.

Przykładowo jednymi z popularniejszych perfum są perfumy DKNY Be Delicious wybierane przez kobiety uwielbiające nuty słodkie, owocowe, świeże. Wszystkie perfumy tej marki, które miałam okazję używać właśnie takie były. Idealne na ciepłe miesiące, mają zapach letniej przygody. Ich przeciwieństwem mogą być na przykład dosyć “ciężkie” perfumy Burberry, które tworzone są na korzennej bazie. To zupełnie inny rodzaj zapachu, dużo bardziej głęboki, nieco ostry, charakterny. 

Podstawową zasadą dobierania perfum dla siebie jest nie kierowanie się modą. Owszem, w kolorowych magazynach i na wielkich billboardach kuszą nas piękne butelki perfum oraz obietnice z nimi związane, ale to my sami musimy naprawdę czuć ich spojenie ze swoim gustem. Każdy z nas nieco inaczej odbiera różne zapachy, dlatego moda nie ma tutaj z tym nic wspólnego. Warto oczywiście zwracać uwagę na nowości ze świata perfum, ale wybierając jakąś, musi ona odzwierciedlać w pełni to, co nam się najbardziej podoba.

lane perfumy francuskie

Jakie są często popełniane błędy podczas kupowania perfum?

Z pewnością jednym z nagminnie popełnianych błędów jest testowanie zbyt dużej ilości zapachów. Rozumiem intencje osób, które tak robią. Wszak kiedy w końcu wyrwiemy się na zakupy do galerii i odwiedzimy swoją ulubioną perfumerię, to chcemy sprawdzić jak najwięcej zapachów. Niestety ludzki nos nie jest przygotowany na taką ilości zapachów. Już po powąchaniu 2-3 różnych kompozycji Twoje powonienie straci czujność i kolejne mieszanki możesz odebrać zupełnie inaczej niż trzeba. Czy zwróciłaś uwagę, że niektóre perfumerie same przygotowały ziarnka kawy obok testerów perfum? Wącha się je w celu “zresetowania” naszego zmysłu powonienia. 

Czy zdarza Ci się sprawdzać zapachy na papierku? Jeśli tak, nigdy tego nie rób. Zapach indywidualnie pachnie na każdej skórze nie inaczej. Warto wiedzieć, że inaczej będą pachnieć perfumy na skórze suchej, a inaczej na tej dobrze nawilżonej. Ph skóry również wpływa na sposób odbierania zapachu perfum. Dlatego też perfumy sprawdzamy tylko i wyłącznie na własnej skórze. I co ciekawe, perfumom powinniśmy dać czas. Niektóre zapachy rozwijają się dopiero po 10 – 20 minutach, a my często sugerujemy się pierwszym wrażeniem od razu po pierwszym kontakcie z zapachem. Zakupy w galerii najlepiej zacząć od wizyty w perfumerii, aby użyć kilka zapachów i “wyjść z nimi na zakupy” sprawdzając, jak będą z nami reagować po jakimś czasie. To się nazywa świadome kupowanie i wybieranie perfum idealnych dla siebie.

Inne błędy to na przykład spryskanie się w złych miejscach. Najlepsze miejsca do testowania zapachu to skóra na wewnętrznej stronie nadgarstka, w zgięciu łokci oraz na skroniach. Innym błędem jest użycie dużej ilości innych perfum przed wyjściem na zakupy nowych. Testowane perfumy zmieszają się z zapachem perfum, który jest już na nas i tym sposobem powstanie mieszanka, która nie będzie miała zbyt wiele wspólnego z realnym zapachem. Jak więc widać jest sporo błędów, które można popełnić podczas wybierania perfum. Warto zapamiętać te zasady i następnym razem kupowanie nowych perfum pójdzie nam o wiele sprawniej, a z wyboru będziemy o wiele bardziej zadowoleni.

jakie perfumy na prezent

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge