Prawidłowy i szybki demakijaż twarzy – jak go wykonać w 3 minuty?

Demakijaż twarzy to nasz codzienny rytuał. Tak naprawdę to każdy wykonuje go trochę na swój sposób, z użyciem swoich ulubionych kosmetyków oraz gadżetów do demakijażu. Jak twierdzą specjalistki, część z nas wykonuje nieprawidłowo ten zabieg pielęgnacyjny. Jak więc powinien on wyglądać?

zestaw do demakijażu

źródło zdjęcia: ecophant.pl

Jak zrobić demakijaż twarzy?

Największym błędem i największą szkodą dla naszej cery jest… położenie się spać w makijażu. Pamiętajcie, nie róbcie tego nigdy! Ja mam to już tak zakodowane w głowie, że nawet na największy zmęczeniu jestem w stanie na autopilocie zrobić szybki demakijaż twarzy. Wyjątki, kiedy za wcześnie “padnę” przy usypianiu dziecka i zasnę razem z nim, bez zmycia makijażu. Budzę się jednak w nocy i bez względu na godzinę biegnę szybko zmyć makijaż. Obudzenie się w makijażu to okropne uczucie, a cera bardzo cierpi z tego powodu. Generalnie warto znać kilka zasad związanych z demakijażem, bo dla większości z nas to codzienny rytuał i warto wykonywać go w miarę poprawnie.

Oczywiście nie polecam popadania w skrajności, jak to robią Koreanki, które podobno zanim pójdą spać to 2 godziny poświęcają na pielęgnację, demakijaż, oczyszczacie (skąd one biorą na to czas?). Słynna jest zasada 10 kroków demakijażu i oczyszczania stosowana przez Koreanki. Dla mnie sukcesem jest, jak wyrwę 5 czy 10 min na szybki demakijaż i nałożenie różnych kremów i serum do twarzy. Więc zejdźmy na ziemię i sprawdźmy co trzeba zrobić, aby wykonać prawidłowy demakijaż twarz. W tym celu oprócz kosmetyków przydają się również taki gadżety jak gąbeczki czy rękawice przeznaczone do demakijażu (kocham je!).

do demakijażu

źródło zdjęcia: apieceofally.pl

Jeśli chodzi o kosmetyki, to warto mieć takie produkty jak żel lub pianka do mycia twarzy, tonik do twarzy, rękawica do demakijażu wodą, peeling do twarzy, mgiełka nawilżająca do twarzy. To w kwestii demakijażu jedynie, o pielęgnacji na razie pisać nie będę. W kwestii kosmetyków, dobrze jest trzymać się przez pewien czas jednego rodzaju produktów i nie żonglować nimi codziennie, skóra raczej nie lubi takich rotacji. Przyzwyczaja się do jednego kosmetyku i adaptuje się do niego.

Jaki kroki powinniśmy wykonać podczas demakijażu twarzy? Z pewnością trzeba osobno zmyć makijaż oczu i osobno zrobić demakijaż ust. Dopiero po wykonaniu tych dwóch kroków dobrze jest umyć całą twarz. Ja zawsze tak robię, od wielu wielu lat. Umycie całej twarzy tak na szybko nigdy nie sprawi, że z okolic oczu i ust pozbędziemy się wszystkich resztek makijażu. Kosmetyki z reguły są trwałe i nie łatwo jest je w całości usunąć z naszej cery. Coś za coś, im bardziej trwały makijaż, tym więcej czasu musimy poświęcić na jego zmycie z twarzy. Kosmetyki w 100% naturalne do demakijażu są najzdrowsze dla naszej cery, najszybciej się zmywają, ale… z reguły mają niską trwałość i słabo kryją. Testowałam już trochę takich produktów i wróciłam do normalnych kosmetyków kolorowych.

Pomocne w demakijażu są gąbeczki konjac albo rękawice do demakijażu. Teoretycznie przeznaczone są one do zmywania make-upu tylko przy pomocy wody, ale ja używam do nich różnych kosmetyków myjących, bo dopiero wtedy czuję, że twarz jest faktycznie czysta. Raz na jakiś czas wykonuję peeling twarzy, ale nie można robić tego zbyt często. Niektórzy używają żelów do mycia twarzy z drobinkami i wtedy chyba można nie robić już takiego grubszego peelingu twarzy. Co kto lubi, wybór kosmetyków do demakijażu jest naprawdę ogromny.

prawidłowy demakijaż twarzy

źródło zdjęcia: styl.pl

Comments

  1. avatarSamanta says

    Ja uwielbiam demakijaż metodą OCM. Zauważylam, że najbardziej służy mojej skórze. Fenomenalnie sprawdza się u mnie olejek neem w duecie z pianką z Kantolą od Orientany. Skóra jest dokładnie oczyszczona, nawilżona, a do tego wygląda na odżywioną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge