Jaką wybrać konsolę dla swojego chłopaka na prezent?

Pod koniec września obchodzimy Dzień Chłopaka i wiele kobiet będzie szukało fajnego prezentu dla swojego mężczyzny. Z pewnością nie jeden z nich ucieszy się na widok prezentu w postaci… konsoli. Jeżeli zdecydujemy się na taki podarunek, to warto wiedzieć czym różnią się konsole od różnych producentów?

jaka wybrac konsole

Jaką wybrać konsolę dla chłopaka?

Z jednej strony rynek konsol do gier jest bardzo wąski, z drugiej strony warto znać wady i zalety konsol od różnych producentów. Najbardziej znane konsole to oczywiście kultowy Xbox, kultowe PlayStation oraz zyskujące coraz większą popularność Nintendo (w szczególności po serii reklam promujących rodzinne granie). Każda z tych konsol ucieszy faceta zainteresowanego graniem, jednak każda z tych konsol posiada swoje osobliwe cechy, które dla kogoś mogą mieć istotne znaczenie

Szukając takiego sprzętu na pewno istotna będzie cena. W tej kwestii z pewnością warto skierować swoją uwagę na konsole Konsola Nintendo Switch CZE/NIEB V2. Aktualnie to jedna z tańszych konsol, na którą wciąż wychodzą nowe gry, a ceny zaczynają się poniżej 1500 zł, model z ekranem OLED kilkaset więcej. Wersja przenośna Switch Lite kosztuje około 1000 zł. Te konsole często wybierane są na przykład na prezent. Ich cena jest w dosyć przyjazna, a teraz gry oraz sprzęt do gier jest bardzo często wybierany jako podarunek dla najmłodszych. 

Kolejne dwie najbardziej popularne konsole można powiedzieć, że rywalizują ze sobą. Xbox oraz Playstation to dużo bardziej zaawansowane konsole. Obserwując rynek gier daje się zauważyć, że tych dwóch producentów konsol stara się co chwila zaskakiwać swoich fanów nowymi rozwiązaniami. Część gracz zadowoli konsola Xbox Series X, druga część graczy wybiera tylko Playstation. Jeżeli chcemy kupić chłopakowi już taką bardziej zaawansowaną konsolę, warto w jakiś sposób dowiedzieć się, czy jest fanem tej pierwszej, a może tej drugiej. Możliwe też, że nie ma to dla niego większego znaczenia. 

gry dla par na konsoli

Czym różnią się od siebie konsole do gier?

Osoby, które mają już pewne doświadczenie w świecie gier, widzą wiele różnic pomiędzy tymi trzema konsolami. Dla gracza te różnice mogą być wręcz kluczowe. Przykładowo Xbox Series X ma nieco większą moc obliczeniową, co może prowadzić do nieznacznie lepszej wydajności w niektórych grach. PS5 ma z kolei unikalny system pamięci SSD, który pozwala na bardzo szybkie ładowanie gier. O tym co będzie ważniejsze dla gracza, musi już on sam zdecydować.

Jeżeli chodzi o ilość gier na konsole, to najwięcej gier dostępnych jest właśnie na PlayStation oraz Xboxa. W kwestii Playstation do tych najbardziej znanych należą takie gry jak Forza Horizon, Gears of War czy też Halo. Co więcej, tylko na konsoli Sony zagramy w takie hity jak m.in. Demon’s Souls, The Last of Us czy Ghost of Tsushima. Jeśli zaś chodzi o nowe gry na Xbox One popularne są Doom Eternal czy też Resident Evil 3.

Jeżeli ktoś dopiero wkraczam w świat gamingu, to mówi się, że lepszym wyborem będzie konsola Xbox Series X. Jest znacznie tańsza i dużo bardziej dostępna. Z kolei konsole Playstation potrafią być niedostępne przez dłuższy czas na przykład po premierze nowego modelu jak na przykład konsola Playstation 5 PS5 Digital ED.C. W sieci można było przeczytać o tym, że znikały one jak świeże bułeczki w kilka chwil. 

W przeciwieństwie do Xboxa Series X, konsola PS5 obsługuje też VR czyli gry w wirtualnej rzeczywistości. W połączeniu z odpowiednimi goglami można doświadczać gier w zupełnie innym wydaniu. Z kolei na korzyść Xboxa może przekonywać fakt, że ma pojemniejszy dysk od PS5. 1-terabajtowy nośnik realnie zapewnia 802 GB miejsca na dane, a Playstation tylko 667 GB dla użytkownika. 

Wymieniłam chyba najbardziej istotne różnice dla gracza. Dodam również, że konsolę możemy kupić na przykład w opcji ratalnej albo opóźnionej płatności. To dla wielu osób może być spory wydatek, ale czego się nie zrobi, aby uszczęśliwić swoją drugą połówkę.

jaka konsola jest najlepsza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge