Portfel na prezent – przesądy, ciekawostki i piękne modele

Jeśli nie wiesz co dać komuś w prezencie – daj jej lub jemu… skórzany portfel. To klasa sama w sobie. Rodzaj prezentu, który zawsze się sprawdza, bez względu na wiek obdarowanej osoby. Zbliżają się Święta, dlatego wybrałam dla Was te najpiękniejsze modele portfeli idealnych na prezent. Zarówno dla niej, jak i dla niego.

portfel na prezent

Jaki wybrać portfel na prezent?

O portfelach dawanych na prezent krąży wiele różnych historii. Mówi się, że dając komuś portfel w prezencie, koniecznie trzeba włożyć do niego chociaż jeden grosik. Jeżeli wybieramy portfel dla kobiety dobrze jest wybrać czerwony kolor. Dlaczego? Ponieważ czerwień to kolor bogactwa i władzy. Warto również wybierać portfele duże, w których nie będziemy musieli zginąć banknotów na pół. Kiedy banknoty mają się dobrze w portfelu, mają o wiele większą moc przyciągania kolejnych banknotów. 

Wybierając portfel, warto postawić na jakość, czyli na portfel skórzany. Szukając portfela na prezent, warto poszukać wśród oferty naszych rodzimych producentów, jak na przykład portfele Kochmanski. Kochmanski to marka najczęściej wybieranych wyrobów skórzanych. Jak wiecie zawsze staram się wspierać to, co nasze, polskie, rodzime. Ta marka zasługuje na wyróżnienie. W asortymencie można znaleźć ciekawe portfele ze skóry, w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jeżeli dysponujemy większym budżetem, możemy również postawić na portfel od światowych projektantów. Jako ciekawostkę dodam, że na rynku można znaleźć portfele wykonane ze skóry strusia (kosztowna, ale wyjątkowo wytrzymała i wodoodporna) czy ze skóry płaszczki (odporna na cięcia i wysoką temperaturę). Jakiego wyboru nie dokonamy, na pewno na pierwszym miejscu jest jakość. W sieciówkach można znaleźć różne portfele, ale z moich doświadczeń – w większości przypadków są one sztuczne i śmierdzą plastikiem. Według mnie portfel powinien być synonimem klasy i elegancji oraz jakości. To powinna być rzecz “na lata”, która będzie miała okazję towarzyszyć właścicielowi przez wiele lat. 

markowy portfel na prezent

Warto wiedzieć przed zakupem portfela

Zanim zdecydujemy się na konkretny model portfela na prezent, warto wcześniej poznać kilka wskazówek odnośnie samego wyboru. Portfel portfelowi nie równy, a oprócz jego wyglądu liczy się również jego funkcjonalność. Jeśli chodzi o portfele zapinane na bigiel, warto wiedzieć, że niekiedy mogą z niego wypadać monety. Najbardziej funkcjonalne zapięcie, to zapięcie na zamek.

Zanim kupimy portfel danej osobie, warto wcześniej dowiedzieć się w jakiej torebce portfel nosi kobieta, albo jak portfel nosi mężczyzna. Jeżeli kobieta jest zwolenniczką małych torebek na łańcuszku, lepiej nie kupować jej dużego portfela, ponieważ nie będzie miała z niego pożytku, gdyż ten portfel jej się po prostu do małej torebki nie zmieści. Mężczyźni noszą portfel zazwyczaj w spodniach, dlatego też nie można przesadzić z jego wielkością.

portfel prezent

5 powodów, dzięki którym portfel to wartościowy prezent

  1. Skórzany prezent to klasa sama w sobie, poza tym ludzie bardzo cenią rzeczy wykonane ze skóry. W wielu przypadkach skórzane rzeczy są oznaką luksusu. Obdarowując kogoś takim skórzanym portfelem, okażemy szacunek danej osobie.
  2. Portfel to prezent, który zawsze się przyda, nigdy nie będzie to podarunek bezużyteczny
  3. Dając komuś portfel z monetą i życząc bogactwa, dajemy coś więcej, niż tylko samą rzecz
  4. Portfel to prezent, z którego ktoś może korzystać przez wiele lat, i pamiętać o nas, jako o darczyńcy
  5. Portfel dla kobiety może również służyć jako elegancka kopertówka (w przypadku tych większych modeli)

pastelowy portfel na prezent

Piękne portfele na prezent

Poniższa galeria może być dla Was inspiracją w kwestii wybrania idealnego portfela na prezent. Jak już wspominałam, najlepiej wybierać portfele skórzane, porządne, z klasą, eleganckie, z dbałością o najmniejsze detale. Polecam szukać w ofercie naszych polskich, rodzimych firm i je wspierać (tak jak chociażby producent portfeli skórzanych Kochmanski). Oczywiście w sieciówkach też można znaleźć ładne portfele, ale z pewnością nie będą one tak wysokiej jakości, jak portfele skórzane dobrej marki.

portfel kochmanski na prezent

Kochmanski, damski portfel skórzany

czerwony portfel

Kochmanski, damski portfel skórzany

portfel pastelowy różowy portfel prada różowy czarny portfel skórzany skórzany portfel skórzany portfel pastelowy brązowy portfel skórzany

Jaki wybrać portfel na prezent? Mam nadzieję, że rozwiałam Wasze wątpliwości.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge