Inspiracje na piękne ozdoby w świątecznym klimacie [GALERIA]

Na Święta Bożego Narodzenia czekamy cały rok. Tak naprawdę cały grudzień jest dla nas wyjątkowym miesiącem i od pierwszych dni staramy się wprowadzić świąteczny klimat. Oglądając inspiracje już nie mogę się doczekać, kiedy zacznę dekorować mój dom. Mam dla Was wspaniałe zdjęcia świątecznych aranżacji.

świąteczna aranżacja wnętrza

źródło zdjęcia: therugseller.co.uk

Jak wprowadzić do domu klimat Świąt?

Mam tutaj na myśli wnętrza oczywiście. Święta Bożego Narodzenia to święta religijne, więc z pewnością na pierwszym miejscu trzeba mieć ten klimat w sercu. Wystrój jest na kolejnych miejscach niżej. I jest ważny dla całości podkreślenia tego wyjątkowego czasu. Wygląd naszych domów w czasie Świąt Bożego Narodzenia zaczyna się mocno zmieniać. Jeszcze do niedawna królowała feeria barw w całym domu, a już w szczególności na choinkach. Aktualne aranżacje są o wiele bardziej minimalistyczne, często w jednolitej kolorystyce. Nawiązujące do kolorów ziemi oraz różnych odcieni bieli.

W moim domu również taki wystrój będzie królować. Nigdy nie podobały mi się pstrokate rzeczy. Stawiam na prostotę i delikatność. Niech pierwszą rolę grają elementy śniegu, zimy oraz delikatne lampki i ozdoby świetlne. Podoba mi się odniesienie do wnętrz skandynawskich, gdzie całą atmosferę tworzą wszędzie obecne poduszki, koce i pledy. Niech będzie “mięciutko i cieplutko”. Taka niezobowiązująca aranżacja wnętrz wprowadza spokój i harmonię.

Jeśli choinka, to… tylko żywa! Sztuczna, choć praktyczna, z pewnością jest mniej świąteczna. Z drugiej strony wiele drzewek marnuje się przez masowe wycinanie choinek na Święta. Po Świętach można zobaczyć w miastach bardzo smutny widok, kiedy setki choinek ląduje w ogromnych kontenerach. Gotowych do wyrzucenia. Jeśli tak ma skończyć nasza choinka, to może faktycznie lepiej przemyśleć inne rozwiązanie.

źródło zdjęcia: homeridian.com

Świąteczne ozdoby przed domem

Równie ważna jak dekoracja domu jest aranżacja przestrzeni przed domem. Wiele osób w szczególności stara się “zabłysnąć” przed sąsiadami i organizuje prawdziwe “show”, gdzie i stajenka, i świecące renifery, i gra świateł. Zdarzają się również laserowe prezentacje świetne na ścianach lub na ziemi. Czy to jest ładne? Nie mi to oceniać, ale ja osobiście znowu odwołam się do bardziej minimalistycznych form. Dla mnie zdecydowanie wystarczający będzie świąteczny wianek na drzwi.

Jeżeli ktoś ma ganek, to elegancko będą wyglądać dwa świerki w ozdobnych doniczkach. Efekt może zrobić również delikatna girlanda nad drzwiami, z ledowymi światełkami. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju mamy wejście do domu. Jeżeli planujemy zapraszać gości, to lepiej nie oślepiać ich oczu agresywnymi laserami, a zaprosić ich przytulnym wejściem urządzonym w świątecznym klimacie. Znowu podkreślę, że o gustach się nie dyskutuje, każdy może ozdabiać swój jak mu się podoba.

dekoracja bożonoradzeniowa na drzwi

źródło zdjęcia: weranda.pl

Inne pomysły na poczucie “magii Świąt”

Istnieje jeszcze wiele innych sposobów na podkreślenie magii Świąt Bożego Narodzenia. Warto zadbać o to, aby w domu unosił się zapach przywodzący na myśl dzieciństwo i rodzinne święta. W tym celu polecam wystawkę z kilku pomarańczy nakłutych goździkami. W sklepach można kupić świeczki w specjalnych odsłonach świątecznych. Pamiętajcie, aby kupować najlepiej świeczki naturalne, woskowe czy sojowe. Każda inna to chemia, szkoda zdrowia.

Warto zainwestować również w eleganckie zapachy damskie, które podkreślą ważne dla nas chwile. Na taki czas poleca się słodkie zapachy, które “wodzą za nos”. Polecam również zainwestować w świąteczną pościel oraz świąteczne piżamy. Można zrobić sobie dzięki nim prawdziwe sesje świąteczne. Takie zdjęcia będą świetną pamiątką, i wcale nie musimy robić ich w studiach fotograficznych. Magia zdjęć to sztuka dobrania odpowiednich dodatków. 

Ważnym elementem będzie również świąteczna dekoracja wigilijnego stołu. W tej kwestii również istnieje masa inspiracji na tego typu aranżacje. Można zainwestować w oryginalne dodatki, jak złote sztućce, eleganckie porcelanowe nakrycia i stylowe świeczki. Można również zrobić to mniejszym kosztem i zastosować np. ładnie złożone serwetki przewiązane jutowym sznurkiem, eleganckie serwety świąteczne pod talerze i ledowe, cieniutkie łańcuchy LED. Czasem mniej znaczy więcej!

Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge