Kolagen – czy warto go suplementować i w jaki sposób?

Wiedza o kolagenie powinna być istotna dla każdej kobiety. Ponieważ my, jako płeć piękna, uwielbiamy sposoby na zatrzymanie naszego piękna oraz urody. Najlepiej, jeśli są to naturalne sposoby, nie wymagające igły czy skalpela. Jednym z takich sposobów na “drugą młodość” jest… kolagen.

kolagen jak stosować

Kolagen – czy warto go suplementować?

Z pewnością każda z nas słyszała o takim składniku jak kolagen, ale nie każda już wie o tym, w jaki sposób go suplementować. Nie do końca też wiemy, jakie jest działanie kolagenu i co daje jego suplementacja. Moim zdaniem ta wiedza jest bardzo cenna dla kobiet, ponieważ wprowadzenie kolagenu do naszej diety może znacznie wpłynąć na poprawę naszego wyglądu, cery, skóry, włosów, paznokci. Dlaczego? Ponieważ kolagenu w naszym organizmie zaczyna go ubywać już około… dwudziestki!

Jednym z najlepszych sposobów na zatrzymanie młodzieńczego wyglądu jest dostarczanie kolagenu do naszego organizmu. Możemy to robić na wiele różnych sposobów, a wybór preparatów kolagenowych jest naprawdę ogromny. Możemy pić kawę z kolagenem, jeść zupę z kolagenem albo pić go w postaci pysznej lemoniady. Dla fanek słodkości idealne będą pyszne żelki z kolagenem. Do wyboru, do koloru.

Kolagen to białko produkowane przez nasz organizm, które stanowi około 30% wszystkich białek w ludzkim organizmie. Odpowiada on między innymi za utrzymanie elastycznej, napiętej i gładkiej skóry. Nie dziwi więc fakt, iż kolagen nazywany jest również “białkiem młodości”. Istnieje mnóstwo badań oraz publikacji medycznych czy naukowych, które potwierdzają fakt, iż przyjmowanie peptydów kolagenowych ogranicza zmarszczki oraz poprawia wygląd włosów i paznokci.

Dodam jeszcze, że istnieje kilka rodzajów kolagenu. Najpopularniejszy z nich to kolagen rybi, zwany morskim. Na rynku występują też kolageny wieprzowe, bydlęce lub drobiowe, a także kolagen roślinny, natywny, hydrolizowany, atelokolagen oraz mikrokolagen. Na pewno spotkacie się również z oznaczeniem kolagenu cyframi, na przykład kolagen typu II, co oznacza określoną strukturę tego białka. I tak przykładowo typ I występuje najczęściej m.in. w kościach, skórze i zębach; typ II – w chrząstce stawowej; typ III – w mięśniach i naczyniach. Jeżeli zależy nam na przykład na niwelowaniu zmarszczek, najlepiej wybierz hydrolizowany kolagen rybi typu I.

kolagen-w-plynie

Kolagen na odmładzanie

Jak więc przy pomocy suplementacji kolagenu widocznie poprawić wygląd swojej cery, skóry i włosów? Przede wszystkim musimy wybrać przyjmowania kolagenu, najbardziej dogodną dla siebie. Ostatnio bardzo modne jest przyjmowanie kolagenu w postaci różnego rodzaju napojów. Tym samym chyba najbardziej popularny jest kolagen w proszku. Mówi się, że może on mieć więcej substancji aktywnych, aniżeli kolagen w tabletkach. 

Co ciekawe, napoje kolagenowe mogą być również wzbogacane różnymi dodatkowymi składnikami takimi jak minerały i witaminy (zwłaszcza wspierające wchłanianie kolagenu, np. witamina C). Jeśli chcesz zwiększyć wchłanialność kolagenu koniecznie przyjmuj go z witaminą E i A. 

Jak poprawnie odmładzać się kolagenem? Na pewno zaskakującym może okazać się fakt, iż kolagen stosowany na skórę (np. w formie kremu) nie przyniesie oczekiwanych mocno zauważalnych efektów. Dlatego najbardziej zaleca się nasycanie organizmu kolagenem od środka, stosując preparaty preparaty w proszku, w tabletkach lub gotowe napoje do picia. Oczywiście jest cała seria kosmetyków z kolagenem i z pewnością warto je stosować. Jednak jeżeli zależy nam na faktycznie odczuwalnym i długotrwałym efekcie, musimy również wspomagać się suplementacją kolagenu.

kolagen jak suplementować

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge