Kolagenowe płatki pod oczy – jak działają ratując nasze spojrzenie?

Kolagenowe płatki pod oczy moim zdaniem powinny być w kosmetyczce każdej kobiety. Ich działanie jest wręcz natychmiastowe i dzięki nim możemy zniwelować efekty nieprzespanej nocy albo imprezy do rana. Jakie są rodzaje płatków pod oczy i jakie mają działanie?

platki_pod_oczy

Kolagenowe płatki pod oczy jak działają?

Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i delikatna, między innymi to dlatego dzięki płatkom pod oczy można uzyskać wręcz natychmiastowy efekt liftingu. Każdej z nas zdarzy się nieprzespana noc albo wyjście na drinka z późnym powrotem do domu. Konsekwencją takiego niedospania jest nie tylko np. ból głowy, ale również efekt zmęczonego oka. Zmęczone oczy odbierają naszej twarzy urodę, sprawiają, że czujemy się gorzej i o wiele mniej atrakcyjnie. Podkrążone oczy, spuchnięta skóra wokół oczu, zasinienia, to wszystko nie dodaje nam urody. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby zniwelować efekty zmęczonego oka. Tym sposobem są płatki pod oczy

Kolagenowe płatki pod oczy silnie uelastyczniają skórę, a przy tym skutecznie eliminują oznaki zmęczenia. W zależności od ich rodzaju, ale z reguły mają działanie chłodzące, niwelują opuchliznę i wygładzają skórę. Zapewniają natychmiastowy efekt liftingu i tworzą na skórze delikatną warstwę filmu, która zapobiega odparowywaniu wody z naskórka. Dzięki temu zyskujemy błyskawiczny efekt odmłodzonej, odświeżonej i jędrnej skóry pod oczami, do tego świetliste spojrzenie i przyjemny wyraz twarzy. Jak to możliwe, że działanie płatków pod oczy jest takie błyskawiczne? Wszystko dzięki temu, że są one bardzo mocno nasączone aktywnymi składnikami, niczym serum. Składają się z hydrożelowej masy albo bio-celulozy, co pozwala na szybkie przetransportowanie tych aktywnych substancji do naszej skóry.

płatki kolagenowe czy warto

Płatki pod oczy – rodzaje i stosowanie?

Jak stosuje się płatki pod oczy? Na pewno nie możemy mieć na sobie makijażu, skóra musi być dobrze oczyszczona. Nie może być po prostu żadnej bariery, aby te czynne składniki z płatków mogły się wchłonąć. Aplikacja płatków jest banalna, ponieważ ich kształt idealnie pasuje w okolice pod oczami. Nakładamy je i…. gotowe. Najlepiej jest nakładać je rano, ponieważ wtedy obrzęki wokół oczu są największe i uzyskujemy natychmiastowy efekt liftingu skóry. I uwaga, płatków pod oczy nie zaleca się używać codziennie. W celu osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się aplikowanie takich płatków 1-2 razy w tygodniu. Jak długo trzymamy na skórze płatki pod oczy? Tutaj już zależy od konkretnego produktu i zaleceń producenta, ale średnio nakładamy je na około 20 minut. Jeżeli producent nie zaleca inaczej albo tego nie zabrania, płatki pod oczy można też stosować na noc. W większości przypadków zaleca się trzymanie płatków pod oczy w lodówce, aby uzyskać dodatkowy efekt chłodzenia skóry, co z kolei jest zbawienne dla niwelowania opuchlizny. 

Jakie są rodzaje płatków pod oczy? Najczęściej są to płatki kolagenowe, płatki hydrożelowe albo płatki żelowe. Jeśli zmagasz się cieniami i zasinieniami wybieraj opcje rozświetlające z dodatkiem witaminy C lub drobinkami złota. Generalnie najszybsze działanie liftingujące mają kolagenowe płatki pod oczy. W ofercie drogerii jest tak duży wybór, z tak wieloma dodatkami, że najlepiej na sobie przetestować ich skuteczność. Każda z nas ma nieco inną skórę i warto po prostu kupić płatki pod oczy od kilku producentów i wybrać te, które na nas działają najlepiej. Na pewno warto je mieć w swojej lodówce i w razie nieprzespanej nocy zastosować rano i cieszyć się pięknym, świeżym i rześkim spojrzeniem.

hydrożelowe płatki pod oczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge