Koreańskie kosmetyki za co kobiety kochają je najbardziej?

Od kiedy koreańskie kosmetyki weszły na polski rynek kosmetyczny, cały czas cieszą się niezmienną popularnością wśród kobiet. Hitem stała się wieloetapowa pielęgnacja skóry, która to została wypromowana właśnie przez koreańskie dziewczyny. Za co kobiety kochają koreańskie kosmetyki?

koreanskie kosmetyki

Koreańskie kosmetyki

Jak zapewne wiecie, Koreanki przykładają ogromną wagę do utrzymywania młodej, idealnie gładkiej cery. Totalnie unikają słońca, gdyż boją się fotostarzenia skóry. Ich cery nigdy nie są opalone, z reguły są po prostu blade. Za to cechują się perfekcyjną gładkością oraz małą ilością zmarszczek. Właśnie dlatego ich cery są najlepszym dowodem na działanie zarówno koreańskich kosmetyków jak i na skuteczne działania koreańskiej pielęgnacji. Mimo tego, że jest ona wymagające, to daje oczekiwane efekty.

Poznaj świetny sklep z koreańskimi kosmetykami

O kosmetykach koreańskich warto wiedzieć, że w większości przypadków w produktach nie stosuje się nawet konserwantów. W Europie nie przykłada się często do tego aż tak dużej wagi. Ciekawostką jest fakt, że Koreańczycy zastępują konserwanty… hermetycznymi i sterylnymi opakowaniami. Kolejna ciekawostka? Koreańczycy, produkując swoje produkty, często sięgają po tradycyjne farmaceutyki. Pozwala to na tworzenie produktów i formuł, które nie mają odpowiedników w europejskich markach. Dlatego też te produkty stały się tak popularne wśród kobiet w każdym wieku.

kosmetyki koreanskie

Zalety koreańskich kosmetyków

Na pewno jednymi z najbardziej znanych i wypromowanych kosmetyków koreańskich są na przykład maski zmywalne. Najczęściej wybierane to maska piankowa, maska glinkowa, żelowa czy tak modne maski w płachcie. To właśnie one stały się swojego czasu hitem Instagrama. Zdjęcia z różnego rodzaju maksami w płachcie obiegły cały świat i bardzo skutecznie przyczyniły się do popularności ogółu koreańskich kosmetyków. 

Koreanki stosują wieloetapową pielęgnację twarzy. Dlatego też potrzebują całej serii produktów do wykonania tych zabiegów. W związku z tym ich kosmetyczka pełna jest kosmetyków o różnym działaniu. Wszystko po to, aby nie tylko perfekcyjnie pielęgnować swoją cerę, ale również skutecznie ją oczyszczać po całym dniu. Jak wiecie, w Korei panuje duży smog, powietrze nie jest zbyt czyste, nie dziwne więc, że koreańskie produkty do oczyszczania cery (przykładowo z firmy COSRX) są tak skuteczne w działaniu.

Przy produkcji koreańskich kosmetyków w bardzo dużym stopniu zwraca się uwagę na wykorzystanie naturalnych składników takich jak śluz ślimaka, peptydy, kolagen, ekstrakt z jaskółczego gniazda, ikrę łososia, ekstrakty roślinne i wiele innych. Jeżeli połączymy to z podejściem, aby nie używać konserwantów, w ten sposób otrzymamy przepis na skuteczne i bezpieczne dla naszej skóry produkty kosmetyczne. Warto sprawdzić je na sobie, przetestować i przekonać się “na własnej skórze”.

kosmetyki koreankie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge