Jak nakładać odżywkę na włosy? Poradnik krok po kroku

Jak nakładać odżywkę do włosów i jakich błędów unikać podczas aplikacji? Dowiedz się jak zadbać o piękny wygląd i dobrą kondycję Twojej fryzury. Dbanie o włosy jest ważne dla naszego dobrego samopoczucia. Nasz wygląd jest dla nas niezwykle istotny, aby czuć się dobrze w swojej skórze.

jak nakladac odzywke do wlosow

Odżywka do włosów to obok szamponu podstawowy kosmetyk do pielęgnacji fryzury. Zawarte w niej składniki odżywcze odbudowują włosy i zamykają łuskę, przez co pasma stają się gładsze, lśniące i bardziej podatne na układanie. Jak nakładać odżywkę na włosy, aby uzyskać najlepsze efekty pielęgnacyjne? Przedstawiamy krótki poradnik krok po kroku.

Jak nakładać odżywkę ze spłukiwaniem na włosy? 

KROK 1. Mycie włosów

Nałożenie odżywki zawsze poprzedza umycie włosów. Czyste włosy, pozbawione resztek produktów do stylizacji i zanieczyszczeń z powietrza, lepiej wchłaniają składniki aktywne, dzięki czemu odżywka jest bardziej skuteczna. Do mycia głowy najlepiej użyj szamponu dla swojego rodzaju włosów. Najlepiej, jeśli kosmetyk jest z tej samej linii produktów, co odżywka. Wówczas zyskujesz pewność kompleksowej pielęgnacji.

KROK 2 Aplikacja odżywki

Odżywkę rozprowadź na całej długości włosów, zaczynając od środka ich długości aż po końcówkę. Produkt wmasuj w pasma delikatnymi, muskającymi ruchami. Aby zapewnić większą precyzją aplikacji, możesz także rozczesać włosy grzebieniem.

KROK 3 Pozostaw na 5 minut i spłucz

Odżywkę pozostaw na głowie na około 5 minut, po czym obficie spłucz wodą. Zalecany przez producenta czas pozwoli składnikom aktywnym wniknąć w strukturę włosa, dzięki czemu uzyskasz optymalne efekty pielęgnacji. Spłukując kosmetyk z włosów, użyj ciepłej, ale nie gorącej wody. Upewnij się, że na włosach nie pozostały resztki produktu. Pozostałości kosmetyku mogłyby spowodować efekt oklapnięcia i ciężkości fryzury.

KROK 4 Wysusz włosy

Ten ostatni punkt być może budzi Twoje zdziwienie. Faktem jest, że wiele kosmetyków posiada składniki aktywne, które w połączeniu z ciepłym powietrzem z suszarki lepiej wnikają w strukturę włosa i dają lepszy efekt pielęgnacyjny. 

Jak nakładać odżywkę bez spłukiwania na włosy? 

Alternatywą dla klasycznej odżywki ze spłukiwaniem jest odżywka bez spłukiwania. Kosmetyk ma zazwyczaj lżejszą konsystencję i nie obciąża fryzury. Odżywki bez spłukiwania najlepiej stosować na umyte i wilgotne lub suche włosy. W zależności od typu produktu nanosi się je na całe pasma od połowy długości lub tylko końcówki. Produkt nie wymaga spłukiwania wodą. 

Nakładanie odżywki na włosy – najczęściej popełniane błędy

Zbyt dużo odżywki

Często nakładany na włosy zbyt dużą ilość produktu, przez co fryzura jest niepotrzebnie obciążona. Warto aplikować odżywkę na włosy w ilości, jaką zaleca producent.

Za długo na włosach

To samo dotyczy czasu, jaki trzymamy odżywkę na głowie do momentu spłukania. W przypadku większości produktów zalecane 5 minut to odpowiednia ilość czasu. Warto pamiętać, że odżywka to nie maska, którą faktycznie trzymamy dłużej. Oba kosmetyki różnią się działaniem i sposobem aplikacji. 

Aplikacja odżywki na mokre włosy

Odżywka stosowana na bardzo mokre włosy nie wnika w strukturę pasm i spływa ze zbyt dużą ilością wody. Odżywkę stosuj na włosy wilgotne lub odciśnięte ręcznikiem. 

odzywka do wlosow jak ja nakladac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge