Poznaj genialne kosmetyki do regeneracji włosów i farbowania

Całkiem niedawno, na spotkaniu dla mediów i blogerek miałam okazję poznać naprawdę wyjątkowe kosmetyki do regeneracji włosów. To co ich wyróżnia, to na przykład długość działania! Po zastosowaniu odżywki z maską, efekt pięknych i zregenerowanych włosów może utrzymać się do 24 myć!

Kosmetyki do regeneracji włosów

Od kilku lat z ogromną ciekawością testuję różne sposoby na regenerację włosów. Z racji tego, że moje włosy są długie, to wymagają podwójnie więcej uwagi. Szczególnie zimą, kiedy grozi im ogólne przesuszenie i większa ilość zniszczeń. Póki co najbardziej skuteczne metody, jakie stosowałam w ramach regeneracji włosów to zabieg Olaplex, który wykonałam w salonie fryzjerskim. Jego efekt był dla mnie najbardziej zauważalny i najbardziej trwały. Polecam również zajrzeć do moich artykułów: sposoby na regenerację włosów oraz odżywka do włosów domowej roboty.

Wracając do tematu Olaplex, kiedy ta nowa technologia weszła do salonów fryzjerskich, praktycznie wszędzie głośno było o tym genialnym sposobie na farbowanie włosów bez większych zniszczeń (nawet z czarnych na blond!). Osoby, które chciały skorzystać z odżywek Olaplex mogły umawiać się na regenerację tym produktem, bez farbowania (ja właśnie byłam na takim zabiegu). Co ciekawe, za jakiś czas po wynalezieniu genialnego kompleksu Olaplex, inne marki również zaczęły pracować nad taką technologią regeneracji i rekonstrukcji włosów. Tym sposobem już wiele firm posiada kosmetyki do regeneracji włosów, które oznaczone są hasłem “flex”, przybierając różne nazwy.

Najnowszy trend w pielęgnacji i koloryzacji włosów: Technologia Plex

Nowa aktywna formuła opracowana przez naukowców Schwarzkopf podbija rynek produktów do włosów. Technologia Omegaplex® zastosowana w linii koloryzującej Schwarzkopf Color Expert wykorzystuje ten aktywny kompleks aby chronić włosy przed uszkodzeniami w trakcie koloryzacji. Niemożliwe staje się faktem: farbowane włosy bez uszkodzeń. Ta wyjątkowa technologia, kontynuowana w linii do pielęgnacji włosów Gliss Kur Fiber Therapy, długotrwale regeneruje i wzmacnia zniszczone włosy.

farba color expert omegaplex

Produkty z wykorzystaniem technologii typu Plex były dotychczas dostępne jedynie w salonach fryzjerskich. W ciągu ostatnich lat stały się hitem w profesjonalnej pielęgnacji i koloryzacji. Gwiazdy pokroju Kim Kardashian, Gwyneth Paltrow i Jennifer Lopez zaufały technologii Plex i używają tego typu kosmetyków do regeneracji włosów. Miliony użytkowniczek zalewają Internet entuzjastycznymi opiniami. Oto dowód, że nowa technologia nie jest jedynie zmiennym trendem, ale rewolucją, która już podbija świat.

color expert omega plex

Styliści gwiazd i guru fryzjerstwa, którzy mieli okazję wypróbować pierwsze technologie typu Plex od razu przekonali się o ich zdumiewających efektach, tworząc nowy fryzjerski trend. Trudno w to uwierzyć, ale faktem jest, że zarówno fryzjerzy, jak i klienci zauważyli uderzającą różnicę w kondycji włosów zaledwie po kilku zabiegach. Teraz włosy są chronione już podczas farbowania, a regularne stosowanie produktów pielęgnacyjnych wspomaga długotrwałą odbudowę zniszczeń. Efekt utrzymuje się do 24 myć od zastosowania produktu z maską Gliss Kur Fiber Therapy

farba shwarzkoprf omegaplex

Już od pewnego czasu profesjonalne salony fryzjerskie korzystają z serii Fibreplex od Schwarzkopf Professional. Teraz jednak, podobna technologia pod nazwą OMEGAPLEX ® jest dostępna w sklepach, w produktach do koloryzacji Schwarzkopf Color Expert oraz w kosmetykach do regeneracji włosów Gliss Kur Fiber Therapy.

shwarzkopf nowości

Jak działa Plex?

Ludzki włos składa się z zewnętrznej, ochronnej osłonki oraz wewnętrznej kory zbudowanej z keratynowych włókien. Swój kształt i trwałość włosy zawdzięczają cienkim łączeniom, zwanym wiązaniami, które spajają włókna. Istnieją trzy rodzaje wiązań: dwusiarczkowe, wodorowe oraz jonowe. Pierwszy z nich jest szczególnie istotny, ponieważ jest podatny na zniszczenia w wyniku farbowania, silnych zabiegów stylizujących, np. prostowania, działania słońca oraz innych szkodliwych czynników.

Po wielu latach badań, czołowi naukowcy w dziedzinie pielęgnacji włosów opracowali nowy aktywny kompleks redukujący uszkodzenia włosów. Na bazie tego aktywnego składnika stworzyli wolny od silikonu i beztłuszczowy produkt, który, tworząc nowe wiązania jonowe, odtwarza wiązania między włóknami włosów i wzmacnia je długofalowo. Połączenie kwasu bursztynowego, aminokwasów i polimerów hybrydowych w farbach Schwarzkopf Color Expert chroni wiązania podczas koloryzacji lub rozjaśniania. Po zabiegu włosy są lśniące i mocne. Dodatkowo pielęgnacja Gliss Kur Fiber Therapy z technologią OMEGAPLEX® pozwoli odbudować zerwane wiązania strukturalne chroniąc włos przed przyszłymi zniszczeniami.

Gliss Kur Fiber Therapy

Pierwsza linia produktów do pielęgnacji od Schwarzkopf, która zapewnia długotrwałą regenerację dla włosów przeciążonych farbowaniem i stylizacjąKażda kobieta marzy o mocnych, zdrowych i jedwabiście gładkich włosach, których nie osłabiają zabiegi koloryzujące i stylizujące, czy inne szkodliwe czynniki, takie jak wysoka temperatura i zanieczyszczenia powietrza.

Wydaje się to niemożliwe… Istnieje jednak seria produktów, dzięki którym nawet mocno zniszczone włosy mogą odzyskać dawną kondycję na długo. Terapia Gliss Kur Fiber Therapy z technologią OMEGAPLEX® spełni Twoje marzenie o zdrowych i pięknych włosach. Zrekonstuuje zerwane wiązania wewnątrz włókien włosa i długotrwale ochroni je przed przyszłymi zniszczeniami.

glisskur fiber therapy gliss kur fiber therapy

Kosmetyki do regeneracji włosów:
– farby Color Expert OmegaPlex
– seria Gliss Kur Fiber Therapy

Comments

  1. avatarAleksandra says

    Wszystkie serie z Gliss Kura normalnie uwielbiam! A teraz jeszcze słyszałam o takim sprayu, w sumie nie wiem, czy jest on pielęgnacyjny, ale pokrywa odrosty, to od Loreala. Czy ktoś słyszał o nim?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge