Hotel na Mazurach z dzieckiem – skradł moje serce! [RELACJA]

Od kiedy mam synka i wyjeżdżamy na wspólne wakacje, bardzo ważne jest dla mnie dostosowanie hotelu pod atrakcje dla dzieci. Ostatnio trafiłam do miejsca, który sam siebie określa jak “raj dla dzieci”. Zalesie Active SPA to hotel na Mazurach, który w 100% przystosowany jest do potrzeb rodzin.

zalesie active spa

hotel na Mazurach z dzieckiem

Hotel na Mazurach z dzieckiem

O ile na polskiej mapie hotelowej jest wiele hoteli, tak już hoteli przystosowany dla rodzin i do dzieci zdecydowana mniejszość. Od kiedy mam Julka bardzo mocno zwracam uwagę na to, czy w danym hotelu moje dziecko nie będzie się nudzić. Sala zabaw i basen to teraz dla mnie podstawa przy wybieraniu hotelu na wyjazd z dzieckiem. Jednak okazuje się, że są hotele, które oferują dużo więcej dla rodzin z dziećmi. Hotel Zalesie Mazury Active SPA jest w całości przystosowany dla rodzin z dziećmi. Reklamuje się i hasłem “raj dla dzieci” więc… pojechałam sprawdzić to na żywo. I okazało się… że ten hotel to marzenie dla każdego rodzica z dzieckiem. Tak wielu atrakcji i udogodnień jeszcze nie spotkałam.

Hotel dla rodzin z dziećmi na Mazurach – Zalesie Avtive SPA (zobacz ceny noclegu)

Mazurski hotel znajduje się na uboczu, w czystej ekologicznej strefie z prywatną plażą nad jeziorem Orzyc Wielki, w lesie sosnowo-świerkowym. Obszerny – 3,5 hektarowy – kompleks Ośrodka rozpościera się pomiędzy jeziorem Orzyc Wielki a rzeczką Pisą, w odległości 3 km na wschód od miasteczka Barczewo. Położenie w lesie i nad jeziorem sprawia, że można tutaj naprawdę wypocząć. Prywatna plaża pozwala na spokojny i beztroski wypoczynek z dzieckiem. Co ciekawe, już nawet na samej recepcji znajduje się strefa dla dzieci z książkami oraz grami, dzięki czemu już na wejściu można zająć dziecko i na spokojnie dopełnić formalności przy recepcji. Na recepcji znajduje się również szklany domek z królikiem oraz naklejona na podłodze gra w klasy. Już na wejściu wiadomo, że jest to hotel na Mazurach z dzieckiem stworzony dla rodzin. 

mazury hotel dla dzieci

hotel na Mazurach dla rodzin z dziećmi

hotel z widokiem na jezioro

hotel na Mazurach dla rodzin z dziećmi

Sale zabaw dla dzieci w hotelu

Na terenie hotelu znajduje się wiele sal zabaw dla dzieci. Julek najlepiej bawił się w sali “Małpi Gaj”, która posiada całe mnóstwo atrakcji, zjeżdżalni, basen z kulkami, trampoliny, ścianki wspinaczkowe. Wszystko to co, czego dzieci potrzebują, aby się wyszaleć. Obok tej sali jest również odrębna sala przystosowana dla mniejszych dzieci, niemowlaków i raczkujących. Co ciekawe, Julek bardzo lubił bawić się również na tej sali dla mniejszych dzieciaków.

Jednym słowem dla dziecka wszystko co nowe staje się atrakcyjne i zamienia się w zabawę. Oprócz tej sali są również sale dla starszych dzieci, ze ściankami wspinaczkowymi. Istnieje również odrębna sala z boiskiem dla dzieci. Tyle sal zabaw w ramach jednego hotelu staje się gwarancją tego, że dziecko w każdym wieku znajdzie tutaj swoją przestrzeń do zabawy.

atrakcja dla dzieci na mazurach

hotel dla dzieci na Mazurach

hotel z sala zabaw na mazurach

hotel dla dzieci na Mazurach

Baseny i strefa SPA dla dorosłych

W hotelu Zalesie Active Mazury SPA jest bardzo atrakcyjna strefa basenowa i SPA. Dla dzieci przystosowany jest odrębny basen ze zjeżdżalniami, ale równie dobrze mogą korzystać z większego basenu dla dzieci i dorosłych. Na terenie basenu jest do dyspozycji wiele gadżetów do pływania dla dzieci. Woda w basenie jest bardzo ciepła i przyjemna, zadowolenie na twarzy dziecka jest największym wyznacznikiem tego, że zabawa była naprawdę świetna na basenie. 

Dorośli mogą korzystać z dużego basenu oraz strefy Wellness SPA przeznaczonej dla osób od 15 roku życia. Znajdują się tam sauny, pokoje do zabiegów oraz dwa rodzaje jacuzzi. Każdy rodzic z pewnością znajdzie coś dla siebie, aby móc się zrelaksować i odpocząć. 

basen dla dzieci hotel na mazurach

hotel z basenem dla dzieci na Mazurach

hotel basen mazury

hotel z basenem dla dzieci na Mazurach

hotel z basenem dla dzieci

hotel z basenem dla dzieci na Mazurach

hotel z basenem na mazurach

hotel dla dzieci Mazury

rodzinny hotel na mazurach

hotel dla dzieci Mazury

Program animacyjny dla dzieci przez 365 dni w roku

Hotel Zalesie Active Mazury SPA to hotel, który… codziennie przez 365 dni w roku prowadzi animacje dla dzieci! Wszystkie animacje dla dzieci w Zalesie Mazury prowadzone są w oparciu o autorskie programy animacyjne. Codziennie od rana do wieczora odbywają się różnorodne zajęcia, przystosowane do różnych grup wiekowych.

Zajęcia odbywają się zarówno w sali animacyjnej, jak i w terenie. Kreatywność prowadzących jest naprawdę godna podziwu. Dzięki tym zajęciom dzieciom dostarcza się ogrom wspaniałych wrażeń oraz możliwość zabawy z innymi dziećmi. Nie znam drugiego takiego hotelu, który przez cały rok organizowałby dla dzieci tak wiele różnych zajęć. Dla rodzica to niesamowicie ważne, aby nawet na wakacjach dziecko mogło się jak najlepiej rozwijać i doświadczać nowych wrażeń, uczyć się, nabywać nowe umiejętności.

animacje dla dzieci na mazurach

hotel dla rodzin na Mazurach

atrakcje dla dzieci hotel na mazurach

hotel dla rodzin na Mazurach

atrakcje dla dzieci mazury

hotel dla rodzin na Mazurach

hotel dla rodzin na Mazurach

Prywatne przedszkole – strefa bez rodzica

Hitem dla rodziców w hotelu Zalesie Mazury Active SPA jest…. prywatne przedszkole, czynne od samego rana do 21:00. Baby Club to profesjonalna opieka nad dziećmi w wieku od 4 miesięcy do 3 lat. Hotel jako jedyny w Polsce oferuje opiekę nad dziećmi przez 11 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu. A to wszystko w ramach każdego pobytu pakietowego bez dodatkowych opłat.

Muszę przyznać, że hotel naprawdę imponuje swoimi możliwościami oraz zrozumieniem rodziców na wakacjach. Prawda jest taka, że rodzice z dziećmi na urlopie rzadko kiedy wypoczywają. Z reguły wysiłek poświęcony dzieciom jest jeszcze większy, aniżeli na co dzień. Dlatego możliwość pozostawienia malucha na jakiś czas (nawet na godzinkę) w takim przedszkolu i skorzystanie z dobroci hotelu rodzice docenią potrójnie

prywatne przedszkole

hotel dla rodzin na Mazurach

Pokoje przystosowane pod dzieci

Nawet pokoje dostosowane są do potrzeb rodzin. Mój pobyt odbywał się w Apartamencie Family Lake View, który posiada widok na jezioro Orzyc oraz autorską atrakcję “kącik zabaw dla dzieci”. Ja to nazwałam dziuplą, do której dzieci wchodzą z radością, bawią się, oglądają bajki (jest tam zamontowany telewizor). Dzieci posiadają osobny pokój z łóżkiem piętrowym oraz ową dziuplą. 

W łazience są dwie umywalki, jedna dla dorosłych, druga dla dzieci. Pierwszy raz spotkałam się z takim rozwiązaniem w hotelu. Muszę przyznać, że jako mama prawie 3-letniego synka, jestem tymi udogodnieniami naprawdę mile zaskoczona. Ktoś wreszcie o wszystkim pomyślał i zrozumiał potrzeby rodzica na wakacjach.

hotel rodzinny na mazurach

hotel na Mazurach dla rodzin z dziećmi

mazury hotel dla rodzin

hotel na Mazurach dla rodzin z dziećmi

zalesie active mazury spa

hotel na Mazurach dla rodzin z dziećmi

Moja opinia o pobycie w hotelu Zalesie Mazury Active SPA

To miejsce, do którego chce się wracać. W pełni przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi wyjeżdżających na wakacje. Nigdy nie spotkałam się w żadnym hotelu z tak wieloma udogodnieniami dla rodziców oraz maluchów. Takie miejsca docenia się w szczególności w sytuacji, kiedy posiada się dziecko, któremu trzeba zapewnić szereg atrakcji na wakacjach. Nie zapominając przy tym o zapewnieniu tych atrakcji również sobie. 

Plusy hotelu:

 • nowoczesny, “pachnie nowością”, elegancki
 • w pełni przystosowany do potrzeb rodzin z dziećmi, 
 • pokoje przystosowane dla rodzin z dziećmi, włącznie z łazienkami przystosowanymi dla dzieci
 • bardzo dobre, różnorodne jedzenie (posiłki serwowane 3 razy dziennie), nikt się nie dziwi, kiedy rodzice zabierają jedzenie do pokoju, moje dziecko nie mogło się skupić podczas jedzenia na stołówce, dlatego zabierałam dla niego jedzenie do pokoju i tam jadł dużo chętniej
 • prywatne przedszkole czynne od rana do wieczora, przemiłe panie, mój synek został tam bez problemu i kolejnego dnia również wrócił tam bez żadnych problemów
 • kilka sal zabaw na terenie hotelu, przystosowanych dla dzieci w różnym wieku
 • różne place zabaw rozsiane po całym terenie na zewnątrz
 • mini zoo, atrakcje związane z karmieniem zwierząt
 • animacje dla dzieci, które odbywają się każdego dnia
 • animacje dla rodziców, które odbywają się każdego dnia (zajęcia fitness, nordic walking, aqua fitness)
 • świetna strefa basenowa i SPA
 • wspaniała obsługa hotelu, bardzo pomocna, przyjazna
 • recepcja dostosowana do potrzeb dzieci (kącik z grami, książkami)
 • prywatna plaża z leżkami
 • pokoje z pięknym widokiem na jezioro
 • obiekt położony w lesie świerkowym
 • hotel nad samym jeziorem
 • w sezonie letnim bar na plaży oraz dmuchane zamki na plaży

Minusy hotelu:

 • spore odległości do pokonania podczas przemieszczania się do różnych miejsc, ponieważ obiekt jest bardzo rozbudowany (co również jest jego wielkim plusem oczywiście)
 • brak miejsca typu bar, pub dla rodziców oraz restauracji, która przydałaby się wieczorami, jest jedynie drink bar czynny do 23:00, ale nie ma on klimatu do wieczornego posiedzenia, jest jasno jak w dzień, często była cisza, bez muzyki, podczas mojego pobytu z tego co widziałam, wszyscy tylko zamawiali coś do pokoju, a nikt nie spędzał czasu przy stolikach
 • brak części deserowej na stołówce (często w ramach deseru był “kawałek suchego ciasta”), jedynie ostatniego dnia przygotowano pyszny, kokosowy deser w słoiczkach
 • brak podjazdu przy wejściu do hotelu, walizki trzeba było wciągać po dosyć wysokich schodach, dziecko często wnosić na rękach, co nie było komfortowe

hotel na mazurach

Hotel dla rodzin z dziećmi na Mazurach – Zalesie Avtive SPA (zobacz ceny noclegu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge